100 pierwszych słówek

100 pierwszych słówek – seria książeczek dla dzieci.

Posted by

100 pierwszych słówek – seria książeczek dla dzieci od Kapitan Nauka.

Dziś będzie wpis o książeczkach dla najmłodszych. Książeczki posiadają tekturowe twarde strony, dzięki czemu tak szybko się nie niszczą. Każdy maluch z pewnością zainteresuje się takimi pięknie ilustrowanymi książeczkami. Są to książki obrazkowe zawierające słówka. My z tej serii 100 pierwszych słówek posiadamy „Zwierzęta”, „W domu i w ogrodzie”, „Pojazdy”, oraz nowe o których właśnie dziś troszkę opiszę „Na spacerze” i 100 angielskich słówek „Mój dom”. O „Zwierzętach”, „W domu i w ogrodzie”, „Pojazdach” możecie przeczytać w moim wcześniejszym wpisie „Kapitan Nauka wpływa na horyzonty„. Dzieci uczą się poprzez zabawę, dlatego oglądanie i czytanie książek to doskonała okazja na poznanie nowych słówek i rzeczy. Moje dzieci uwielbiają słuchać bajeczek oraz lubią przewracać strony książek.

100 pierwszych słówek

100 pierwszych słówek

100 angielskich słówek „Mój dom” 1+

Książka „Mój dom” to swego rodzaju słownik obrazkowy dla najmłodszych. Z tego słowniczka obrazkowego dzieci poznają najbliższe otoczenie oraz nazwy przedmiotów w języku polskim i angielskim. Obrazki z podpisami w języku polskim i angielskim zachęcają do nauki pierwszych słów. Dziecko uczy się pierwszych słówek po angielsku z najbliższego otoczenia. Jest to dobry sposób, ponieważ na co dzień może utrwalać swoją wiedzę, gdyż widzi przedmioty jak i osoby z książki niemalże każdego dnia. Kolorowe rozkładówki przedstawiają obrazki takie jak Dom i pomieszczenia w domu, rodzina, zabawki, ubrania, zwierzęta domowe, jedzenie, warzywa i owoce. Podział na kategorie tematyczne, między innymi: salon, sypialnia, ubrania, kuchnia itp porządkuje wiedzę i pomaga w zapamiętaniu nowo poznanych słów w języku polskim jak i angielskim. Zabawa z książeczką to doskonały pretekst do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem a także rozmowy po angielsku. Do ilustracji możemy wymyślać własne opowiadania czy historyjki by łatwiej było zapamiętać słowa. „Mój dom” to dwujęzyczne kompendium wiedzy dla malucha. Książka posiada 24 strony.

100 pierwszych słówek

100 pierwszych słówek

100 pierwszych słówek100 pierwszych słówek

100 pierwszych słówek „Na spacerze” 1+

„Na spacerze” to swego rodzaju przewodnik po „świecie”. Maluchy lubią odkrywać świat a ta książeczka im to umożliwia. To tutaj dzieci dowiedzą się co można spotkać w parku, na placu zabaw, w mieście, zoo, nad jeziorem, nad morzem, na wsi, na łące. Książeczki uczą nazywania przedmiotów z najbliższego otoczenia i wspomagają rozwój mowy. Piękne i bardzo kolorowe ilustracje przyciągają uwagę malucha. Moje dzieciaczki są zachwycone tymi książeczkami, z zainteresowaniem przegląda je Piotruś (prawie 3 latka) jak i Hubercik ( 16 miesięcy). Maluchy odkrywają w książce przedmioty które już znają np piaskownicę i huśtawkę z placu zabaw. 😉 Podział na kategorie tematyczne, takie jak: miasto, zoo, park, wieś itp, porządkuje wiedzę i pomaga w zapamiętaniu nowo poznanych słów. Książka liczy 24 strony.

Małe książeczki idealnie wpasowują się w malutkie rączki dziecka, a trwała tektura pozwoli cieszyć się książeczkami przez długi czas. Mój młodszy synek dzięki książeczkom uczy się pierwszych słówek a starszy synek podejmuje swoje pierwsze próby czytania. 😉

100 pierwszych słówek

 

100 pierwszych słówek na spacerze

Polecamy książeczki, są rewelacyjne zarówno dla maluszków jak i nieco starszych dzieciaczków.

100 pierwszych słówek