100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo?

Posted by

Książka 100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo? autorstwa Sabine Hausmann, przełożył Kamil Markiewicz,

100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo? Jest to pozycja wydawnictwa Zielona Litera, zawierająca zbiór porad, wskazówek oraz praktycznych rozwiązań, które pomogą każdej kobiecie uporządkować swoje życie. Poradnik pokazuje jak pozbyć się złych nawyków, i jak wyrobić w sobie nowe przyzwyczajenia, które mogą nam wyjść na dobre, jak na przykład nie picie kawy przez tydzień, nie używanie plastiku, sprzątanie swojej szafy, nie kupowanie ubrań przez rok.

100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo? autorstwa Sabine Hausmann

Pokazuje jak wdrożyć w życie nowe lepsze przyzwyczajenia. Jak zmienić życie, by czuć się lepiej i świat był lepszy. W książce możemy przeczytać również o tym, jak być bardziej świadomym siebie, swojego ciała, innych ludzi i świata który nas otacza. Przeczytamy wiele rad, na przykład jak żyć ekologicznie, jak zaprzestać używania plastiku, jak ograniczyć kupowanie, choćby ubrań, które później i tak zalegają w szafie. Poradnik pokazuje jak już od dziś wdrożyć w codzienność nawyki, dzięki którym przyczynimy się do dbania o siebie ale i o całe środowisko i naszą planetę.

Autorka książki 100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo? Sabine Hausmann próbuje w bardzo przystępny sposób odpowiedzieć na te wszystkie pytania i pokazuje cała listę przeróżnych rozwiązań i sposobów na wewnętrzną przemianę, która w przyszłości zaprocentuje ciekawszym, zdrowszym i bogatszym w doznania życiem. Wszystko napisane jest przejrzyście, w przystępny i czytelny sposób, dzięki czemu, książkę szybko się czyta, a czytanie jej jest przyjemnością, a nie koniecznością i obowiązkiem.

Czy warto kupić tę książkę 100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo? Sabine Hausmann

Moim skromnym zdaniem, tak! W niej widzimy miły dla oka układ treści, który zawiera nie tylko praktyczne porady i wskazówki, ale również specjalnie przygotowane listy i zadania z polami do wypełnienia. Całe te wyzwanie jest podzielone na plany dnia i tygodnia. Zawiera również miejsca na notatki, pytania zmuszające do refleksji, dzienniczki i przeróżne listy podsumowujące, bardzo pomocne w porządkowaniu wykonanych już ćwiczeń.
Nowoczesny layout przypominający bullet journal, który z powodzeniem może pełnić jego funkcję. Jak dla mnie najbardziej spodobał się pzejrzysty i angażujący przekaz, motywujący do różnych działań.

Kolorowe strony, ciekawe motywujące teksty, które pobudzają do efektywnego i owocnego działania. W tej książce znajdziemy różnorodnośc działań, wyzwań i ćwiczeń, więc z pewnością, każdy znajdzie coś dla siebie. W wyzwaniach są też robótki ręczne, jak szycie, szydełkowanie, oraz propozycia pieczenia własnego pieczywa, czy też przygotowywanie dań z kolorowych warzyw i owoców, na przykład danie na czerwono, czy też żółto. Pozycja pokazuje, że nasza kreatywność nie zna granic, tylko trzeba się przełamać i podjąć wyzwanie, a z czasem stanie się to dla nas przyjemnością.

Czy słyszeliście o CLEAN EATING? Myszę przyznać, że wcześniej nie słyszałam co to takiego i na czym to polega, ale z tą książką, wszystko jest możliwe, a nasze horyzonty znacznie się poszerzają. Polecam przeczytanie książki 100 wyzwań na 365 dni, czyli jak odkryć siebie na nowo? Sabine Hausmann, oraz przetestowanie wyzwań i ćwiczeń, to fajne doświadczenie, które wnosi do naszej codzienności coś nowego.

Przy okazji zapraszam również do przeczytania mojego wcześniejszego wpisu z książką od wydawnictwa Zielona Litera, na przykład Jak wychować mamę? Jak wychować tatę, gdy świat stanął na głowie. Małgorzata Górna -recenzja