100 zabaw z piłką nożną kapitan nauka piłka

100 zabaw z piłką nożną – Kapitan Nauka.

Posted by

⚽ 100 zabaw z piłką nożną, czyli pisz, rysuj, zaznaczaj, ścieraj, baw się…

GOOL!!! Na to czekali wszyscy kibice piłki nożnej, jednak życie pisze różne scenariusze i niczego nie możemy być pewni. Ja nie czuję się rozczarowana, gdyż nawet nie oglądałam meczu i zbytnio nie interesuje mnie piłka nożna. Jednak mamy okres Mundialu, więc i taki wpis musiał powstać. Mam w domu trzech chłopaków, więc piłka jest obecna w moim życiu. Jednak nastawiam się na bardziej przewidziane i mniej stresujące rozrywki jakimi są gry, książeczki itp. Jak to mówią trening czyni mistrza, więc trzeba trenować i trenować a najlepiej rozpocząć od teorii a następnie przejść do praktyki, czyli gry w piłkę. 😉

Treningi z piłką nożną możemy rozpocząć już w domu, dzięki zestawowi 100 zabaw z piłką nożną od Kapitan Nauka. Przede wszystkim taki trening to wspólna zabawa dziecka z rodzicami. Rodzic może fajne spędzić czas z dzieckiem. Można poświęcić na zabawę 90 minut, czyli tyle ile trwa prawdziwy mecz w piłkę nożną. Przy obecnie pędzącym świecie i nieustannych domowych obowiązkach oraz pracy jest to swojego rodzaju odskocznia dla wielu rodziców, a zwłaszcza miło spędzony czas dla dzieci.

100 zabaw z piłką nożną – Kapitan Nauka zaprasza na trening!

Zestaw składa się z 30 kolorowych suchościeralnych kart obrazkowych do wielokrotnego użytku, książeczki oraz flamastra. Karty są pełne ciekawych i zróżnicowanych zadań, ćwiczeń, obrazków i łamigłówek. Zestaw jest zapakowany w tekturowe wytrzymałe opakowanie ze sznurkiem do noszenia jako teczkę, czy też walizkę. Taki trening z rodzicami czy rówieśnikami, z zestawem 100 zabaw z piłką nożną jest niezapomnianą i ciekawą atrakcją, którą można organizować w każdym sezonie, niezależnie od pory roku i pogody. Podczas zabawy dzieci mogą wcielić się w wiele ról czy to w trenera, bramkarza, obrońcę, napastnika, pomocnika lub kibica i poznać fascynujący piłkarski świat. Na dziecko czeka 100 interesujących zadań, dopasowanych do młodszych jak i troszkę starszych przedszkolaków. To doskonała zabawa dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Zestaw przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Maluchy bawiąc się, pisząc, rysując, kolorując, zaznaczając, skreślając, porównując, dopasowując ćwiczą między innymi koncentrację, wyobraźnię, spostrzegawczość, rozpoznawanie kierunków, liczenie, myślenie logiczne a także wzbogacają słownictwo itp. Umiejętności, które dziecko może nabyć, dzięki temu zestawowi są niezbędne do prawidłowego rozwoju. Taka gra to doskonała propozycja dla miłośników piłki nożnej. Mali fani zaprojektują piłkę, koszulkę a także szalik, przyznają czerwone i żółte kartki za niewłaściwe zachowanie na boisku, namalują linie na murawie, przeprowadzą piłkarską rozgrzewkę i zaproponują zdrowe i smaczne dania dla sportowców jak i wyleczą kontuzję. Dzięki suchościeralnemu mazakowi dołączonemu do zestawu zadania można wykonywać wielokrotnie i bawić się na zmianę z rówieśnikami jak i rodzicami. Taki trening rodzica z dzieckiem to doskonale, ciekawie i kreatywnie spędzony czas oraz budowanie więzi właśnie podczas meczu piłki nożnej.

⚽ ⚽ ⚽ Zestaw 100 zabaw z piłką nożną a moje dzieciaczki.

Co prawda mój synek ma niecałe 3 latka ale doskonale radzi sobie z tymi zadaniami. Nie umie jeszcze czytać, więc mu pomagam i razem trenujemy do meczu piłki nożnej. Mój Piotruś jest zafascynowany tymi zadaniami jak i samym flamastrem, który można zetrzeć. Myślę, że poziom trudności jest dostosowany nawet dla 3 latka. Zestaw oczywiście zawiera łatwiejsze i trudniejsze zadania. Karty są kolorowe z obu stron, więc z jednej strony dają poczucie satysfakcji z wykonanego zadania, a z drugiej czekanie na kolejne zadanie i efekt końcowy. Karty są bardzo kolorowe co przyciąga uwagę nawet młodszego (14 miesięcznego) synka. Kolory zachęcają do zabawy i cieszą oko.;-)
Dla takich mniejszych dzieciaczków jak mój Hubercik polecam książeczki 100 pierwszych słówek. O książeczkach możecie przeczytać tutaj.

⚽ ⚽ ⚽ ⚽ ⚽  ⚽ ⚽  ⚽ ⚽ ⚽ ⚽  ⚽ ⚽  ⚽ ⚽ ⚽ ⚽  ⚽ ⚽  ⚽ ⚽ ⚽ ⚽  ⚽ ⚽  ⚽ ⚽ ⚽ ⚽  ⚽ ⚽  

Miłego treningu a przede wszystkim zabawy! 😉