Ahoj! Melduję, iż Kapitan Nauka wpływa na horyzonty! ;-)

Posted by

Ahoj! Melduję, iż Kapitan Nauka wpływa na horyzonty! 😉

 

Ten tekst jest swego rodzaju kontynuacją wcześniejszego wpisu pod nazwą Rodzice Sp. z o. o. – Rodzice spółka z ogromną odpowiedzialnością. Rozpieszczaj mądrzegdzie pisałam o tym jak ważną rolę w życiu dziecka pełnią rodzice. Uważam, że rozpieszczanie dziecka nie jest złe, natomiast warto zastanowić się w jaki sposób chcemy to robić. Myślę, że kupowanie zabawek, powinno być przemyślane, tak  by mądrze dziecku służyły a nie tylko zajmowały miejsce na półkach w pokoju.

Mój Piotruś uwielbia oglądać i bawić się różnymi książeczkami, wszelkimi grami karcianymi, zabawkami edukacyjnymi wszystko to sprawia mu ogromną radość i przyjemność a przy tym dużo się uczy. Takie małe dzieciaczki szybko się uczą, praktycznie z nauką mowy uczą się wszystkiego. Warto więc rozpocząć naukę jak najwcześniej.

W jakim wieku uczyć dziecko języków obcych?!

Warto wprowadzić naukę języków tak wcześnie jak tylko się da, im wcześniej to zrobimy tym lepiej, ponieważ będzie mu łatwiej opanować słownictwo. Małe dzieci bardzo lubią powtarzać ciągle te same czynności, opowiadać na okrągło te same bajki, recytować te same wierszyki a więc to dobry moment na naukę słówek w obcym języku. Rozpoczynamy naukę najwcześniej jak tylko jest to możliwe, myślę, że nawet z pierwszym wypowiedzianym słowem dziecka. 😉 Nie chodzi mi tu o naukę, którą kojarzymy ze szkoły, ale naukę przez zabawę, czyli bawimy się z dzieckiem, a ono przy okazji uczy się nowych słów. Czas spędzony na zabawie to najlepsza nauka dla malucha. Dziecko bawiąc się poznaje świat. Jednak nie można nikogo zmuszać do nauki, a więc rodzic musi tu być kompanem do zabaw a nie nauczycielem.

Komunikacja między ludźmi jest najważniejsza, zatem należy dużo mówić i tłumaczyć dziecku. Uważam, że nie musimy doskonale znać języka, by uczyć dziecko, przecież w polskim języku również popełniamy błędy. Najważniejsze jest dać dziecku możliwość nabycia umiejętności komunikacyjnych, lepiej by dziecko osłuchało się z językiem, nawet jeśli wypowiada niepoprawnie, niż żeby nie miało żadnego pojęcia o brzmieniu języka.

Specjalnie dla maluszków już nawet od 1 roku życia Kapitan Nauka przygotował kompleksowy program zabaw pod nazwą „Angielski dla malucha”. Jest wiele zestawów do wyboru, my na początek wybraliśmy KOLORY oraz ZWIERZĘTA. Każde dziecko, również mój dwulatek, lubi zwierzęta i kolory, ponieważ przyciągają uwagę.

Karty Kapitan Nauka powstały do nauki podstaw języka angielskiego podczas wspólnej zabawy rodzica z dzieckiem. W każdym z zestawów jest po 17 kart.

W Zestawie ZWIERZĘTA karty z jednej strony są białe tylko z napisem, a z drugiej jest napis z obrazkiem. Karty są złączone. Zestaw KOLORY, jest zrobiony podobnie, z jednej strony są obrazki a z drugiej napis z kolorem, np różowy fotel, a na odwrocie – kolor różowy i napis: pink.

Piotruś opanował już kolory w języku angielskim i polskim, teraz uczymy się nazw zwierząt w języku angielskim. 😉

Takimi kartami można się bawić na różne sposoby ogranicza Nas tylko wyobraźnia! 😉

Sposoby w jaki sposób można wykorzystać karty są opisane w zamieszonym do zestawu poradniku dla opiekunów.