angielski dla dzieci

Angielski dla dzieci. W jakim wieku uczyć dziecko języków obcych?!

Posted by

Angielski dla dzieci. W jakim wieku uczyć dziecko języków obcych?!

Warto wprowadzić naukę języków tak wcześnie jak tylko się da. Im wcześniej to zrobimy tym lepiej, ponieważ będzie mu łatwiej opanować słownictwo. Małe dzieci bardzo lubią powtarzać ciągle te same czynności. Opowiadać na okrągło te same bajki, recytować te same wierszyki a więc to dobry moment na naukę słówek w obcym języku. Rozpoczynamy naukę najwcześniej jak tylko jest to możliwe. Myślę, że nawet z pierwszym wypowiedzianym słowem dziecka. 😉 Nie chodzi mi tu o naukę, którą kojarzymy ze szkoły, ale naukę przez zabawę, czyli bawimy się z dzieckiem, a ono przy okazji uczy się nowych słów. Nie bez powodu powstają różne książeczki typu „Angielski dla dzieci”. Czas spędzony na zabawie to najlepsza nauka dla malucha. Dziecko bawiąc się poznaje świat. Jednak nie można nikogo zmuszać do nauki, a więc rodzic musi tu być kompanem do zabaw a nie nauczycielem.

Komunikacja między ludźmi jest najważniejsza, zatem należy dużo mówić i tłumaczyć dziecku. Najważniejsze jest dać dziecku możliwość nabycia umiejętności komunikacyjnych. Najlepszym rozwiązaniem jest osłuchanie się z językiem. Czasem nawet lepiej jeśli dziecko wypowiada niepoprawnie, niż gdy nie ma żadnego pojęcia o brzmieniu języka.

Fajnym rozwiązaniem są książeczki dla dzieci „Angielski dla dzieci” oraz „Księga angielskich słówek”.

angielski dla dzieci

Są to książki do słuchania, oglądania i czytania. Dzięki dołączonej płytce CD oraz nagraniu mp3 możemy słuchać piosenek i słówek razem z dzieckiem. Przedstawiam Wam pozycje wydawnicze od Kapitan Nauka. Książki są w twardej oprawie oraz posiadają bardzo ciekawe i kolorowe ilustracje.

Angielski dla dzieci. Piosenki. Do słuchania, śpiewania i wspólnej nauki.

Kolorowa książka z różnymi piosenkami w języku angielskim jak i polskim. Każda strona zdobiona pięknymi rysunkami, a wszystkich stron jest 32. Na końcu znajdziemy również mini słowniczek. 😉 W środku znajdziemy takie piosenki jak; Piosenka o alfabecie, Słyszę burzę, Siedem dni, Bingo, Stary Donald, Pięć malutkich kacząt, Bardzo mały pająk i wiele wiele innych. A dokładnie jest 15 melodyjnych utworów. Piosenki to najlepszy sposób na naukę języka. Dzięki nim dziecko może osłuchać się z brzmieniem poszczególnych słów. Przedział wiekowy 3-7 lat. Mój trzylatek uwielbia słuchać piosenek i próbuje śpiewać. 😉 Do książki załączona jest płytka CD.

Księga angielskich słówek.

Już sama okładka wygląda ciekawie. Przyznam, że byłam pozytywnie zaskoczona, gdyż spodziewałam się że będzie dużo tekstu, a tu pojedyncze słówka i wyrażenia przydatne w codziennych sytuacjach, które zostały zamieszczone do ilustracji. Możliwe, że miałam takie wyobrażenie po przeczytaniu tytułu „Księga… ” Możemy pobrać nagrania mp3 do odsłuchania. W środku znajdują się kolorowe, ciekawe i szczegółowe ilustracje z poszczególnymi słówkami z różnych kategorii. Poznamy słówka z zakresu; Moja rodzina, dom, szkoła, hobby, sport, owoce i warzywa, zwierzęta, restauracja, szpital, ubrania, zawody itp. 16 kolorowych rozkładówek ze słownictwem pogrupowanym tematycznie. Księga to przyjemny sposób na zapoznanie się z językiem angielskim.

Mój Piotruś lubi uczyć się angielskich słówek, więc te książki są dla niego bardzo ciekawe. Wspólnie oglądamy, czytamy i słuchamy.;-)

angielski dla dzieci

Jeśli szukacie czegoś do nauki angielskiego dla mniejszych dzieciaczków, to polecam mój wcześniejszy wpis „Ahoj! Melduję, iż Kapitan Nauka wpływa na horyzonty! 😉 Gdzie opisuję karty „Angielski dla maluszka”.