Site icon Blog Mama

Antystresowe kolorowanki dla dzieci i dorosłych!

Antystresowe kolorowanki dla dzieci i dorosłych!

 

Dzieci uwielbiają malować. Kolorowanki bawią, uczą i rozwijają umiejętności manualne. Takie malowanie to początek nauki pisania, gdyż dziecko uczy się trzymania kredek oraz ćwiczy rękę. Malowanie uczy też koncentracji, gdyż dziecko musi się skupić na obrazku i pomalować tak by nie wyjść kredką za kontury. Malowanie pobudza kreatywność, dziecko dobiera kolory, które jego zdaniem są najlepsze i najbardziej pasują do rysunku. Kolorowanie ma dużo zalet, uczy także kolorów i kształtów oraz kształtuje koordynację wzrokowo-ruchową a także rozwija umiejętności łączenia poszczególnych barw. Rysunek pobudza wyobraźnię, gdyż dziecko widząc swój obrazek ma już jakiś pomysł na przedstawienie go, czasem nawet wymyśla do tego swoje historyjki/opowieści. Malowanki również ćwiczą pamięć a także precyzję i staranne wykonanie swojej pracy. Poprzez kolorowanie dziecko wyraża siebie, pokazuje co czuje, oraz buduje pewność siebie, ponieważ nic tak nie mobilizuje dziecka jak własnoręcznie pomalowany piękny obrazek. Świat jest na tyle duży i ekscytujący, że dziecko chce poznać nawet najmniejszą jego cząstkę. Każdy przedmiot, książka, obrazek powoduje w dziecku ciekawość i chęć poznania wszystkiego tego co go otacza, właśnie poprzez kolorowanie i rysowanie, dziecko może poznać otaczający go świat, oraz małe rzeczy, a wszystko to widzi na obrazkach i może mu nadać kolory. Rysowanie sprowadza się do kolorowej przyjemności. 😉

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego warto wspierać ich rozwój, kolorowanie nie jest nudne i monotonne, ponieważ za każdym razem możemy wybierać inny obrazek, który przeniesie dziecko do krainy fantazji.

Warto więc zachęcić dziecko do malowania!

Mój dwulatek uwielbia zmieniać kolory podczas malowania. Często zmieniam mu obrazki, tak by poznał różne motywy; zwierzęta, samochody, kształty, roślinki, misie itp. Piotruś jest jeszcze mały, więc ciężko mu wysiedzieć w jednym miejscu nad jednym obrazkiem, dlatego zawsze najpierw oglądamy obrazki i opowiadamy co na nim widzimy a później wybieramy najpiękniejszy. Mój synek uwielbia dinozaury i krokodyle, ponieważ widzi je w bajkach, takich jak Świnka Peppa i Lew Eryk, więc przeważnie nasz wybór pada na takie kolorowanki z dinozaurami.

Jak każde dziecko, również i moje, interesuje się różnymi samochodzikami, uwielbia bawić się nimi oraz słuchać o nich opowiadania. Malowanki z samochodami sprawiają mu ogromną frajdę, a wóz strażacki to jego ulubiony obrazek.

Bajka Świnka Peppa jest teraz hitem, więc wszystko to co jest z nią zawiązane jest uwielbiane przez Piotrusia, między innymi maskotki, figurki z Peppą, klocki, karty, książki oraz malowanki. Takie kolorowanki są również do pobrania na stronie topcoloringpages.net/famous Chciałam dodać, iż kolorowanki warto dobrać pod dziecko, pod jego wiek, umiejętności, zainteresowania oraz do etapu rozwoju. Dla malucha kolorowanka nie może być zbyt trudna, a dla starszaka za prosta i „dziecinna”, tak by dziecko się nie zniechęciło a zaciekawiło malowaniem. Narzędziem do malowania mogą być wszelkiego rodzaju kredki, farbki, mazaki, pastele, jednak trzeba mieć dziecko zawsze „na oku” by czegoś nie zmalowało, na przykład ścian lub mebli jak to dzieciaki potrafią, lepiej mieć kolorowe kartki niż ściany. 😉 ( U mnie kolorowe są też ściany) 😉

Widziałam, że na tych stronkach z kolorowankami są też obrazki dla młodzieży i dorosłych, więc fajna sprawa na organizację wolnego czasu.;-) Obrazki są bardzo ładne i ciekawie przedstawione.

Kolorowanki dla dorosłych stają się coraz bardziej popularne, posiadają terapeutyczny charakter, dzięki kolorom. Takie malowanie kolorowanek na różne kolory bardzo wycisza i uspokaja. Tak więc, malowanki pozwolą Nam na pozbycie się nadmiaru stresu. Nie musimy mieć dużego talentu do malowania, wystarczy pobrać odpowiedni wzór, który Nas najbardziej interesuje i poświęcić się malowaniu przez jakieś 15 minut albo też i dłużej. Zaledwie 10 minut rysowania dziennie zapewni odstresowanie i relaks.

Mnie najbardziej zaciekawiły mandale, uważam, iż kolorowanie w nich tych małych elementów bardzo by mnie uspokoiło i zrelaksowało. Malowanie przynosi odprężenie i rozwija zdolności artystyczne. Czasem dopada mnie taka monotonia i szara rzeczywistość, że chciałoby się oderwać i zrobić coś innego dla siebie, zapomnieć o wszystkim, a przede wszystkim zamienić szarość w piękne kolory. Zima to okres bez kolorów, bardzo przytłaczający, więc kolorowanki są najlepszym lekarstwem na poprawienie humoru. Wprowadzenie do swojego życia kolorów i barw pozytywnie wpływa na nasz umysł. Obrazki są bardzo inspirujące i twórcze, wystarczy wziąć do ręki kredki i już w głowie mamy kilka pomysłów na przedstawienie i połączenie kolorów.

Nieważne, ile masz lat. Nieważne, kim jesteś, ważne jest to by zrobić coś dobrego dla siebie i oddać się chwili beztroski i zapomnienia. Malowanki pozwalają na oderwanie się od codziennych trosk, uspokajają umysł i regenerują siły. A to wszystko dzięki antystresowym kolorowankom dla dorosłych. Popularność kolorowanek rośnie z każdym dniem. Malują je dzieci, nastolatki, studenci, menedżerowie, kobiety sukcesu i zmęczone i wyczerpane gospodynie domowe. Po prostu wszyscy. Kolorowanie pomaga prawie na wszystko. Przekonajcie się o tym sami!

Często dorośli mają problemy ze snem, wynikające z natłoku myśli i zmartwień, dzień jest pełen wrażeń więc ciężko się wyciszyć i ułożyć do snu. Piękne spokojne i harmonijne wzory do pokolorowania pozwolą w łatwy i przyjemny sposób uwolnić umysł od zmartwień, kłopotów i niespokojnych myśli, a co za tym idzie przygotują Nas do dobrego i spokojnego snu. Może ta przygoda z kolorowaniem sprawi, że staniemy się ludźmi żyjącymi w zgodzie ze światem, kto wie!?. 😉

Kolorowanie pozwoli Ci:

Wspólne kolorowanie rodziców z dzieckiem to dobra zabawa, rozwijanie wspólnych pasji, ciekawie spędzony czas a także relaks dla mamy i taty. Rodzic nie ma czasu biegać po księgarniach i przekopywać półki w poszukiwaniu kolorowanki, dlatego strony internetowe takie jak E-kolorowanki.eu oraz Topcoloringpages.net oferujące kolorowanki to świetne rozwiązanie, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze.

Pamiętam jak będąc jeszcze w szkole podstawowej sama uwielbiałam malować i rysować i szło mi to nawet nieźle, nawet czasem wygrywałam konkursy plastyczne. Niestety, kiedyś nie miałam pojęcia o takich stronach z malowankami i przestałam malować, teraz to już chyba nawet nie potrafię ;-p ale przyznam się do malowania z moim synkiem. Takie wspólne spędzanie czasu na malowaniu to fajna zabawa. 😉

Takie kolorowanki są przeważnie podzielone na kategorie oraz wiek dziecka;

Do najczęściej wybieranych przez dzieci należą takie tematy jak:

Kolorowanki/malowanki to doskonałe połączenie nauki i zabawy. Malowanie to modny i skuteczny sposób na pozbycie się stresu, dlatego powstały kolorowanki antystresowe dla dzieci i dorosłych.

A jak to jest u Was, lubicie malować z dziećmi? Korzystacie z takich stron, które oferują Nam malowanki do pobrania?

 

Exit mobile version