Babeczki marchewkowe, kisiel marchewkowy…

Posted by

Babeczki marchewkowe, kisiel marchewkowy… to tylko niektóre słodkie propozycje.

Nie wiem jak to jest u Was, ale dla mnie zawsze brakuje czasu. Praca, opieka nad dziećmi, blog, obowiązki domowe. Wieczny brak czasu, już nie wspominając, by stać godzinami w kuchni i pichcić coś smacznego. A jak wiadomo, domowe wypieki nie zawsze należą do udanych, więc zazwyczaj szkoda czasu i energii by stać i się trudzić a na koniec mieć zakalec, który średnio nadaje się do zjedzenia. Ja, od czasu do czasu, korzystam z łatwiejszych, szybszych i pewnych rozwiązań jak na przykład smaczne babeczki marchewkowe, czy kisiel marchwiowy, które są do zrobienia w kilka -kilkanaście minut.

Prędzej czy później, każdy ma ochotę by zjeść coś słodkiego i pysznego.

Małą słodką i gorącą przekąskę zabieram ze sobą do pracy, czy też robię sobie smaczny gorący budyń podczas pisania wpisów na bloga. Odnośnie budyniu Delecta; Czy słyszeliście, że do nich nie potrzebne jest mleko tylko woda? Tak, też byłam tym zaskoczona! 😉

Budynie bardzo dobrze smakują, próbowałam, więc wiem co piszę. Kisiel jest również fajnym sposobem na tak zwany mały głód i przerwę między posiłkami. Mały kisielek fit, czy też kisiel dla dzieci KIDS z marchewką i bananem nikomu nie zaszkodzi, gdy zjemy go jako małą przekąskę w trakcie dnia czy też wieczorkiem. Zimową porą ciepły kisiel czy też budyń to dla mnie zbawienie, gdy idę do pracy na nockę. 😉

W domu natomiast do kawy bardzo dobrze smakują kremówki, czy też babeczki marchewkowe. Szybkie i łatwe do wykonania a do tego nie trzeba brudzić dużo naczyń, gdyż później nie ma komu tego zmywać. A teraz taka ciekawostka; na opakowaniu z eklerkami jest podana informacja, że starczy na 15 porcji a dla mnie wyszło pięć! Może zrobiłam je zbyt duże?! 😉 Ciasto jak ciasto, ale krem od eklerki pyszny!

A jak to jest u Was? Przygotowujecie desery i ciasta w domu samodzielnie, czy również od czasu do czasu stosujecie takie proste rozwiązania?;-)