Baby Shower – Jak zorganizowaliśmy przyjęcie dla przyszłej mamy?!

Posted by

Baby Shower- Jak zorganizowaliśmy przyjęcie dla przyszłej mamy?!

Baby Shower to impreza ciesząca się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Przyznam, że nigdy wcześniej nie uczestniczyłam w takich przyjęciach i takie wydarzenia widziałam tylko w filmach. Mamy na takich przyjęciach były szczęśliwe i chętnie w nich uczestniczyły. Taka impreza do naszego kraju przyszła z zagranicy. Jest to spotkanie kobiety spodziewającej się dziecka z jej koleżankami, przyjaciółkami i bliskimi osobami. Takiemu wydarzeniu zazwyczaj towarzyszą różne gry,fajne zabawy a nawet konkursy dla przyszłej mamy, ale też dla jej koleżanek. Najważniejszym punktem takiego przyjęcia są jednak prezenty. Stąd w nazwie „shower” czyli prysznic, co ma oznaczać „zalanie” przyszłej mamy prezentami. Baby shower to zwyczaj, który przyszedł do naszego kraju z zagranicy. Nie warto wiernie kopiować amerykańskich scenariuszy z filmów. Najlepiej się tylko nimi inspirować… Organizując takie przyjęcie dla cioci Pauliny, ja, jej Mama i 3 koleżanki, również nie odzwierciedlałyśmy wszystkiego tak jak jest to ukazane w filmach a jedynie wzięłyśmy tylko kilka pomysłów o których napiszę.

Cała inicjatywa pomysłu wyszła od koleżanki Katarzyny, która wpadła na taki pomysł zorganizowania przyjęcia. To właśnie Katarzyna, z którą wcześniej się nie znałyśmy wyszukała mnie na portalu społecznościowym i napisała do mnie o swoim pomyśle. Następnie poinformowaliśmy Mamę Pauliny, a moją teściową, o przyjęciu i oczywiście zapytałyśmy czy taka impreza to jest dobry pomysł. O wszystkim powiadomiliśmy, męża Pauliny i wujka moich dzieci. Wujek wyszukał na portalu społecznościowym koleżanki cioci Pauli, aby je zaprosić i poinformować o całym przyjęciu. Następnie Kasia założyła wydarzenie na FB, by móc się umówić z innymi uczestniczkami co do szczegółów.

Całe wydarzenie zaczęłyśmy planować już dwa tygodnie wcześniej. Każda z koleżanek miała swoje określone zadania do wykonania. Robiłyśmy różne sałatki, koktajle, piekłyśmy babeczki, nawet było sushi, oczywiście wszystko tak aby smakowało przyszłej mamie. Był nawet szampan, oczywiście bezalkoholowy. Resztę dokupiłyśmy, czyli napoje,orzeszki, krakersy, ciastka itp.

baby_shower baby_shower

Oczywiście nie zabrakło pięknej dekoracji. Ozdoby były kupione jak i zrobione. Jedna z koleżanek zrobiła piękne lampiony, wykonane ze słoików po kawie, które były ozdobione wstążeczkami, koronkami, koralikami i perełkami, po prostu wyglądały ślicznie! Dzięki nim było nastrojowo i miło. Z dekoracji miałyśmy girlandy, rozety i pompony, balony, dekoracje wiszące, oczywiście wszystko w różowych kolorach, ponieważ ma się urodzić dziewczynka. 😉

 

 

Nie zapomniałyśmy o prezencie dla przyszłej mamy i kupiłyśmy poduszkę ułatwiającą spanie z takim dużym brzuszkiem. 😉 Taką poduszkę później można wykorzystać po porodzie, przy karmieniu dziecka. Prezentów dla dziecka nie kupowałyśmy, ponieważ uznałyśmy, że dzieciątko obdarujemy prezentami po narodzinach. Będzie kolejna okazja aby się spotkać. 😉

Zabaw i konkursów nie organizowałyśmy, uznałyśmy, że miło spędzimy czas tylko na rozmowie. Wspólnie doszłyśmy do wniosku, że nie są nam potrzebne jakieś zabawy, które towarzyszą przyjęciu Baby Shower za granicą kraju.

Wszystko było dobrze przemyślane i zaplanowane. Dwie godziny wcześniej Mama Pauli wyciągnęła ją na zakupy, dzięki czemu można było wszystko przygotować i udekorować mieszkanie.

baby_shower

Całe wydarzenie było niespodzianką, więc przyszła mama niczego się nie spodziewała i była bardzo zaskoczona a zarazem szczęśliwa z niespodzianki. Wszystkie uczestniczki przyjęcia mocno się przejmowały, ponieważ nie wiedziałyśmy jak zareaguje na niespodziankę przyszła mama, ale było warto, ponieważ miło spędziłyśmy czas, porozmawiałyśmy, pośmiałyśmy się, jednym słowem,  wszystko wyszło SUPER!

Myślę, że taka impreza to będzie miłe wspomnienie dla wszystkich uczestniczek.

baby_shower

Teraz pozostaje tylko czekać szczęśliwie na maluszka!;-)