Bujak dla dziecka – jak kupować żeby nie żałować?

Posted by

Informacja o ciąży bywa nierzadko zaskoczeniem. Jednak po oswojeniu się z myślą o nowym członku rodziny, przyszli rodzice zaczynają poszukiwania najlepszych, najładniejszych i w ogóle naj…, naj…, naj… produktów dla swojego potomka. Zanim jednak wydasz pieniądze na przepiękną zabawkę czy cudowny stoliczek, najpierw dokładnie przemyśl to, czy na pewno taki produkt jest potrzebny Tobie i Twojemu maleństwu. Wprawdzie dziesiąty miś nie jest najważniejszym zakupem, ale nad dobrym bujakiem dla niemowlęcia warto się zastanowić. Zobacz, co musisz wziąć pod uwagę wybierając leżaczek dla malucha.

Wygląd

Nie ma co ukrywać, jeśli bujak nie wygląda ładnie, to nawet na niego nie zwrócisz uwagi. Dlatego przeglądając oferty w sklepie wybierz kilka modeli, które najbardziej Ci przypadną do gustu. Każdy drobiazg kupiony dla dziecka musi sprawiać radość nie tylko niemowlęciu ale też rodzicom.

Wygoda

Wygląd jest bardzo ważny, ponieważ to właśnie piękne kolory zachęcają do zakupu konkretnego produktu. Zanim jednak wybierzesz ten najpiękniejszy sprawdź dokładnie jaki jest w użyciu. Obejrzyj bujak z każdej strony i zapytaj sprzedawcę czy na pewno będzie w nim wygodnie Twojemu dziecku. Zwróć uwagę czy np. pod plecami malca nie ma zabezpieczeń, które mogą mu przeszkadzać w wygodnym leżakowaniu.

Bezpieczeństwo

To chyba najważniejsza obiektywnie cecha wszystkich produktów przeznaczonych dla dzieci. Kupując bujak dla dziecka musisz pamiętać o tym, aby sprawdzić czy posiada on wszelkie wymagane prawem certyfikaty. Zwróć uwagę na to, czy nie ma wystających elementów, które mogłyby spowodować zranienie malca. Sprawdź też czy leżaczek ma pasy oraz jak się zapinają. Dobrze, jeśli zapięcie nie ulegnie zbyt łatwo małym, acz zwinnym rączkom. Warto też sprawdzić czy bujak nie przewróci się, gdy malec zacznie poruszać nieco mocniej nóżkami i rączkami.

Zakupy z myślą o przyszłości

Bujak dla dziecka kojarzony jest zazwyczaj ze sprzętem dla najmniejszych pociech. Musisz jednak wiedzieć, że są modele, które dzięki swojej budowie będą cieszyły szkraba przez wiele miesięcy. Jednym z takich przyszłościowych produktów jest leżaczek babybjorn. Jest on przeznaczony dla dzieci do lat dwóch. Kiedy malec zaczyna siadać i coraz bardziej interesuje go świat mama może ustawić leżak w nieco innej pozycji, dzięki czemu zamienia się on w bezpieczne siedzenie.

Cena

Na koniec warto wspomnieć o cenie leżaczków dla dzieci. W sklepach dostępne są bujaki od kilkudziesięciu do niemal 1000 zł. Dlatego zanim wydasz pieniądze dobrze przemyśl, w co warto zainwestować. Piękny wygląd i niska cena nie powinny stanowić jedynych wyznaczników, które weźmiesz pod uwagę podczas zakupu. Zwróć uwagę przede wszystkim na wygodę oraz bezpieczeństwo wybranego modelu. Jeśli do tego leżaczek będzie mógł służyć dziecku więcej niż kilka miesięcy, to z pewnością warto zainwestować w niego nieco więcej pieniędzy.

Zakupy dla małego dziecka to ogromna przyjemność. Niemniej jednak warto robić je z głową. Nie wszystkie śliczne produkty charakteryzują się bezpieczeństwem i wygodą użytkowani. Dlatego pamiętaj, aby decydując się na zakup produktu zawsze sprawdzić jego jakość, bezpieczeństwo i wygodę – zarówno dla małego użytkownika jak i dla rodziców. Zwróć też uwagę na to, jak długo posłuży Wam wybrany produkt. Kiedy już odpowiesz sobie na najważniejsze pytania, wyjmij portfel i ciesz się najlepszym zakupem na świecie.

Wpis sponsorowany