Bystre główki. Gra pamięciowa.

Posted by

Bystre główki. Grę fajną mamy i chętnie w nią gramy! 😉

We wcześniejszym wpisie Urodziny dziecka, pisałam o grach Ranczo party oraz Gra o Tort. Obie gry są fajne i bardzo kolorowe z pewnością zaciekawią niejedno dziecko. Zapraszam również do wcześniejszego wpisu.

Dziś będzie wpis o grze pamięciowej Bystre główki. Już samo opakowanie przyciąga uwagę. Wygląda bardzo ciekawie i kolorowo, dodatkowo pudełko jest solidne i wytrzymałe. W środku znajdują się dwie talie kart oraz instrukcja. Karty są bardzo kolorowe – obrazkowe. Na opakowaniu zaznaczony jest przedział wiekowy powyżej 6 lat, jednak myślę, że w taką grę mogą pobawić się młodsze dzieciaczki. Piotruś ( 3 latka) jak i Hubercik (17 miesięcy) są bardzo zadowoleni z kolorowych obrazków na kartach. Niektóre tak im się podobają, że potrafią przenosić je w rączce cały dzień i położyć się z nimi spać. 😉 Choć podejrzewam, że to ja bardziej się cieszę z gier od Trefl Kraków, ponieważ gdy byłam mała nie było takiej różnorodności gier i zabaw. A szkoda..

Bystre główki.

Każdy rodzic chce, by jego dziecko było mądre i przynosiło same 5 ze szkoły… Jednak nic nie przychodzi samo z siebie, trzeba wszystko wypracować. Jak widać, po tej grze, pamięć możemy ćwiczyć już od malucha. Bystre główki to gra karciana, która ćwiczy pamięć, koncentrację i spostrzegawczość. 😉 Kolorowe karty zachęcają rodziców i dzieci do ćwiczenia pamięci oraz wspólnego spędzenia czasu. Wszyscy wiemy, że dziecko najlepiej uczy się i zapamiętuje podczas zabawy. Gra przeznaczona dla 2 – 6 graczy. Czas gry to około 15 minut.

Grę mogę polecić nawet dla młodszych maluchów, już nawet od 2 roku życia. Karty posiadają fajne i kolorowe obrazki, które mogą ułatwić naukę nowych słówek. Obrazki przedstawiają przedmioty z najbliższego otoczenia, takie jak drzwi, klucze, kapelusz, a także zwierzątka, rośliny, jedzenie itp. Wszystko wygląda jak ze szkoły, to znaczy rysunki na kartce w kratkę, jak z zeszytu czy też ze szkolnego elementarza. Czcionka na instrukcji jest odpowiednio duża, więc z łatwością da się wszystko przeczytać. Rysunki duże, proste i łatwe do zapamiętania.

Bystre główki

O co chodzi w grze?!

Gra polega na zapamiętywaniu kolejno odsłanianych kart. Bardzo prosta dziecięca zabawa. W miarę dokładania coraz to nowszych kart na nasz karciany stosik, liczba przedstawionych na nich rysunków jest coraz większa, a co za tym idzie mamy więcej do zapamiętania. Zapamiętane obrazki trzeba odpowiednio wymienić bez pomyłki. Nie zabrakło w grze małego urozmaicenia i dodania stopnia trudności. A więc, wśród kart znajdziemy specjalne symbole, które lekko urozmaicają i utrudniają zasady gry;

  • Strzałka zmienia kierunek kolejki,
  • Dłoń pozwala nam zachować wyciągniętą kartę i ominięcie odgadywania w danej turze,
  • Kolorowe pionki/ludki dają nam możliwość wybrania/wskazania osoby która ma zgadywać,
  • Cyfry 1,2,3. Po wyciągnięciu takiej karty, mamy za zadanie odgadnięcie trzech kart ze spodu stosu, natomiast w odwrotnej kolejności.

Polecam! Fajna i prosta gra, która ucieszy nawet malucha. 😉