Caprima Premium kaszki

Caprima Premium – kaszki na kozim mleku

Posted by

Kaszki Caprima Premium

Ostatnio mieliśmy okazję próbować kaszek Caprima Premium. Przyznam szczerze, że dowiedziałam się o nich niedawno i zupełnie przypadkowo. Dlatego postanowiłam się z Wami podzielić moją opinią, ponieważ być może również jeszcze ich nie znacie. Są to kaszki na kozim mleku. Kaszki Caprima Premium nie zawierają oleju palmowego i maltodekstryny. Składniki użyte w kaszkach nie zawierają GMO i są oparte na naturalnych składnikach. Caprima to kaszki wzbogacone o witaminy i minerały, takie jak kwas foliowy, potas, magnez, cynk, miedź, mangan, chlorek i fosfor.

Mleko kozie a kaszki

Zawiera mniej białka alergennego w porównaniu do mleka krowiego. Mleko kozie jest zdrowsze a składnikami bardziej zbliżone do mleka kobiecego. Dzięki temu, iż kaszki zawierają właśnie kozie mleko są zdrowe, lekkostrawne i łatwo przyswajalne.

Kaszki w czterech smakach

Testowaliśmy kaszki w czterech dostępnych smakach, czyli kaszka manna (żółte opakowanie), ryżowa (zielone), borówkowa (fioletowe), oraz dynia i brzoskwinia (pomarańczowe).

Moim dzieciaczkom najbardziej smakowała kasza dynia brzoskwinia. Ale nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kaszki bardzo dobrze smakują, mimo tego, iż nie zawierają cukru. Wiem, że są smaczne, bo sama próbowałam.;-) Dynia brzoskwinia to kaszka kukurydziano – ryżowa z pełnym mlekiem kozim. Bardzo dobrze smakuje, jest lekko pomarańczowa i wyczuwa się delikatny smak brzoskwini. Następną kaszką, która zajęła drugie miejsce pod względem smakowym według moich maluchów jest to borówka. Ma ciemny kolor, więc Piotruś stwierdził, że to kaszka „Halloweenowa” ;-P Zjedli są ze smakiem. W kaszce są zauważalne maluśkie kawałeczki owoców. Jest to kaszka wielozbożowa (pszenica, jęczmień, żyto, ryż, owies). Na trzecim miejscu znalazła się kaszka ryżowa oraz manna. Myślę, że z wiadomych względów, ponieważ nie są smakowe. Ale i tak są bardzo dobre. Próbowałam!

Cieszę się, że te kaszki nie zawierają cukru, przynajmniej nie zauważyłam go w składzie, ale i nie widać go gołym okiem, jak to jest w przypadku innych znanych kaszek dla dzieci. Jedząc kaszki również nie wyczuwa się cukru. Przy innych kaszkach dla dzieci to cukier się świeci jak diamenciki. A tu nic, zero cukru! Super! Widać, że nie trzeba walić cukru, by zachęcić klienta. Naturalność, dobro i smak samo się obroni! 😉 😉

Jak najbardziej polecam! 😉