dwumiesięcznik dzieci czasopismo

Czasopismo DZIECI – Magazyn dla rodziców przedszkolaków

Posted by

Z racji tego, że już za kilka dni rozpoczyna się rok szkolny i maluchy pójdą do przedszkola, chciałam przedstawić magazyn dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Czasopismo DZIECI powstało z miłości do dzieci oraz z chęci niesienia pomocy rodzicom małych szkrabów. To w tych dwumiesięcznikach znajdziemy odpowiedzi na różne trudne pytania, takie: Po co dziecku autorytet? Jak wspierać poczucie własnej wartości u naszych dzieci? Czy bajki na ekranie to samo zło? Jak wychować małego ekologa? W czasopismach znalazłam również różne przepisy kulinarne, inspiracje na wakacje, oraz powiadomienia o różnych wydarzeniach dla dzieci. Celem magazynu jest wspieranie rodziców przedszkolaków, dziadków i opiekunów w codziennym życiu i wyzwaniach rodzicielstwa, inspirowanie oraz pokazywanie ciekawych sposobów na wspólne spędzanie czasu z dziećmi. Dwumiesięcznik ma również za zadanie wprowadzania zdrowych nawyków oraz dbanie o relacje w duchu wzajemnego szacunku i miłości. Czasopismo DZIECI jest pełne inspiracji, edukacji, zabawy oraz kultury.

Już samo wydanie magazynu jest nietypowe, ponieważ nie są to śliskie kolorowe strony a czarno biały tekst czasem wzbogacony pojedynczym zdjęciem czy rysunkiem. Jakość papieru przypomina strony z książki, niż kartki z kolorowego magazynu. Cena takiego czasopisma to 10,99 zł. Dotychczas ukazały się trzy numery: NR 1 -MARZEC/KWIECIEŃ 2018. NR 2- MAJ/CZERWIEC 2018, oraz NR 3 – LIPIEC/SIERPIEŃ 2018. Dodam, że z niecierpliwością czekam na NR 4 -WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2018. Każdy numer liczy 80 stron.

Jednak nie jest to magazyn do oglądania a tylko do czytania, ponieważ jest skąpy w ilustracje ale bogaty w praktyczną i pomocną wiedzę. Wiem, że przedstawione przeze mnie miesięczniki są już „po czasie” ale taka wiedza nigdy się nie przedawnia i zawsze się przydaje. 😉 Ja uwielbiam poszerzać moją wiedzę dotyczącą edukacji, zdrowia, zabawy i kultury moich dzieci, więc takie gazety do poczytania są w sam raz dla mnie.

NR 1 – MARZEC/KWIECIEŃ 2018 Czasopismo DZIECI

Czasopismo Dzieci nr 1

 

Jak już pisałam jest to numer „po czasie” ale wiedza nigdy się nie przedawnia a w tych magazynach właśnie chodzi o wiedzę i wspieranie rodziców w codziennym wychowaniu maluchów. W tym numerze znajdują się artykuły dotyczące relacji między rodzicem a dzieckiem, na przykład: Relacja zamiast wychowania – szansa na zbudowanie trwałej więzi na lata. Jak wspierać poczucie własnej wartości u naszych dzieci? W tym numerze znajdziemy również różne inspiracje na przykład nauka języka angielskiego oraz wiele pomysłów na zabawę, między innymi; Rodzinne zabawy na świeżym powietrzu. Znalazłam również ciekawy przepis na kokosowe ciasto marchewkowe. W niedalekich planach mam wykorzystanie tego przepisu i podzielenie się efektami moich wypieków. 😉

W tym czasopiśmie najbardziej zaciekawił mnie wpis pod tytułem:

„Relacja zamiast wychowania – szansa na zbudowanie trwałej więzi na lata”.

Artykuł opisuje to jak ważna jest pozytywna relacja rodzica z dzieckiem. W wychowaniu nie tylko chodzi o dyscyplinę a o danie poczucia bezpieczeństwa, troski i czułości. Dziecko jest istotą społeczną i potrzebuje bliskości drugiego człowieka by się prawidłowo rozwijać i wzrastać. Aby zbudować dobrą relację z dzieckiem musimy poświęcać mu jak najwięcej czasu i uwagi. Jak opisuje to artykuł nie musimy zabierać dziecka na show z fajerwerkami, ale znaleźć czas na bycie z dzieckiem nawet przy codziennych czynnościach jak na przykład wspólne przygotowywanie posiłków.

NR 2 – MAJ/CZERWIEC 2018 Czasopismo DZIECI

Czasopismo Dzieci nr 2

 

W drugim numerze magazynu znajdziemy artykuły dotyczące relacji rodzica z dziećmi, takie jak: „Rozumieć, a nie oceniać, czyli jest jak jest”; „Skacz dalej, biegaj szybciej, wchodź wyżej”. Znajdziemy również wpisy dotyczące inspiracji i zabawy, między innymi: „Oczami dziecka mierzyć świat”; „Projektujemy pokój dla przedszkolaka”; „Polecane gry”.

Mnie jako zmęczoną mamę energicznych maluchów najbardziej zainteresował artykuł:

„Pokonać zmęczenie – o niezaspokojonych potrzebach, wyznaczaniu priorytetów i żonglowaniu czasem”.

Oczywiście, inne wpisy są również interesujące i pouczające ale ten jakoś najbardziej przyciągnął moją uwagę. Wpis opisuje to, że staramy się wychowywać nasze dzieci najlepiej jak umiemy. Coraz więcej wiemy o wychowaniu i edukacji naszych dzieci. Staramy się dbać o zdrową i zbilansowaną dietę całej rodziny, ogarniamy dom, sprzątamy, gotujemy i ze wszystkich sił staramy się ze wszystkim sobie poradzić. A przecież doba ma tylko 24 godziny i czasem stajemy u granic możliwości i wiemy, że więcej już z siebie nie możemy dać. My mamy przyzwyczailiśmy się do tego, że zawsze musimy coś od siebie dać, a wszystko ma swoje granice i zasoby energii jak i cierpliwości.

Gdy tak latamy i wszystkim usługujemy to tylko moment do rodzicielskiego wypalenia. Artykuł opisuje, że potrzeby rodzica są tak samo ważne jak potrzeby dziecka. Pamiętajmy, że jeśli chcemy dobrze troszczyć się o innych musimy też odpowiednio zatroszczyć się o siebie. Musimy przestać za wszelką cenę dawać coś dziecku. Należy zaopiekować się najpierw sobą, by być szczęśliwą i dobrze wypełniać rodzicielskie obowiązki. Wyczytałam fajny przykład „Tak samo jak w razie problemów w samolocie najpierw zakłada się maskę tlenową sobie. W drugiej zaś kolejności dziecku. Tak samo na co dzień: żeby pomóc uspokoić się dziecku, najpierw najlepiej jest uspokoić siebie. Odejść, a jeśli trzeba, to zamknąć się w łazience…”. Czas spędzony tylko dla siebie daje siłę do działania! 😉 Aby mieć choć chwilę dla siebie, warto poprosić kogoś o pomoc.

NR 3 – LIPIEC/SIERPIEŃ 2018 Czasopismo DZIECI

Czasopismo Dzieci nr 3

 

W trzecim numerze przeczytałam o emocjach, relacjach, rozwoju, edukacji, inspiracjach, zdrowiu, wydarzeniach  i oczywiście o wakacjach. W tym czasopiśmie jest wiele ciekawych artykułów, więc trudno mi było zdecydować, który mnie najbardziej zainteresował. Postanowiłam, że wpis zasługujący na uwagę to ten o Płatności kartą przez dzieci, pod tytułem:

„Kartą mogą płacić tylko dorośli”.

Została tu przedstawiona sytuacja w sklepie, gdzie dziecko w obecności mamy chciało dokonać płatności kartą. Oczywiście za zgodą mamy, jednak kasjerka nie zauważała dziecka, które chciało kupić klocki i skwitowała to „Kartą mogą płacić tylko dorośli”. To stwierdzenie jest prawdą, że płatności mogą dokonać dorośli, jednak chodzi o to, że dzieci często są niezauważane przez dorosłych, o czym sama się przekonałam wielokrotne. Sklep, który jest nastawiony na dzieci, bo przecież sprzedaje zabawki, powinien być dostosowany do dzieci i mieć miłą obsługę, nastawioną pozytywnie na małego klienta.

Ja nie byłam w identycznej sytuacji, ale zauważyłam, że faktycznie, dorośli nie zauważają dzieci i traktują je jak powietrze. Gdy moje dziecko wita się z osobą dorosłą mówiąc „dzień dobry”, bądź „cześć” często nie dostaje odpowiedzi. ;-/

dwumiesięcznik dzieci

Podsumowując,

POLECAM MAGAZYN DZIECI,

ponieważ jest przepełniony wiedzą i inspiracjami. 😉

Magazyn można odszukać na stronie magazyndzieci.pl