Czy planer rodzinny to dobre rozwiązanie czy zbędny gadżet?

Posted by

Każdy nowy dzień niesie ze sobą listę zadań do wykonania. Istnieją takie dni, że przez natłok obowiązków nie mam czasu dosłownie na nic.

Czy da się pogodzić pracę, dom, domowe obowiązki, dzieci, blog itd? Czy planer rodzinny to dobre rozwiązanie czy zbędny gadżet? O tym opiszę między innymi w tym wpisie.

Moje dni niby normalne, a jakże przepełnione pracą; a to pranie, prasowanie, gotowanie, zmywanie sterty brudnych naczyń, sprzątanie, odkurzanie, opieka nad dziećmi, zabawy z dziećmi, a na końcu sprzątanie zabawek…. Wróć, przecież ja jeszcze chodzę do pracy! Tak, pracuję na dwie zmiany po 12 h. Jakby tego było mało ileż ja muszę znać profesji…a to muszę wcielić się w rolę pedagoga, psychologa, negocjatora, fizjoterapeuty, aktora, piosenkarza a także budowniczego, by móc ułożyć domki z klocków.

Uwielbiam wszelkie nowości, gadżety, lubię testować produkty, dlatego też od czasu do czasu biorę również udziały w konkursach i testach o czym również (choć nie wszystko) piszę Wam na blogu. Do tego dochodzi też blog, przecież nic samo się nie zrobi i nie napisze. Niby to nic, ale też zajmuje trochę czasu, zdjęcia, napisanie wpisu, czas na opublikowanie, udostępnianie wpisów… ach.. Gdzie w tym wszystkim odnaleźć również czas dla siebie i rodziny?! Czy da się to wszystko jakoś pogodzić i pozbierać w całość?

Myślę, że tak. W końcu ja również pracuję, opiekuję się dziećmi (dzieci nie chodzą do przedszkola ani żłobka, ani nie pilnuje ich niania) oczywiście wymieniam się opieką z mężem, ogarniam dom; raz z większym innym razem z mniejszym rezultatem, czytamy książeczki, bawimy się, itd.

Planer rodzinny, czy jest pomocny w organizacji domowych obowiązków?

Jak tylko odebrałam przesyłkę, gdzie był planer rodzinny byłam pozytywnie zaskoczona jak pięknie i pomysłowo został zapakowany. Wszystko było starannie opakowane w tekturę z nadrukiem. W środku paczki, małe magnesy, były zapakowane w papierowe mini koperty. Przyczepiliśmy nasz planer rodzinny na lodówkę, bo takie było jego przeznaczenie. Oczywiście, można zamówić inny, na przykład na ścianę.

Nasz zestaw to Planer na lodówkę Duo Premium Uniwersal od Familiowo.pl

Wielofunkcyjny, zmywalny planer do montażu na lodówkę albo dowolną metalową powierzchnię.

Planer jest UNIWERSALNY, nie zawiera napisów w języku polskim, więc można swobodnie wykorzystać dodatkową przestrzeń do tworzenia własnych opisów w dowolnym języku.

W skład Nasz Planer Duo Premium wchodzi:

  • 6 rodzajów magnetycznych, zmywalnych  tablic
  • magnetyczny notatnik ze zrywanymi karteczkami
  • 54 magnetyczne piktogramy w 30 unikalnych wzorach
  • marker do tablic suchościeralnych kolor czarny + samoprzylepny uchwyt na pisak

Wymiary całego zestawu: 50 cm x 70 cm

Rozmiary tablicy głównej: 41 cm x 52 cm

Od razu napiszę, że jest to planer (moim zdaniem) stworzony bardziej pod kątem dzieci, by zaangażować ich w obowiązki domowe i pokazać jak można organizować sobie czas, by wszystko mieć poukładane i o niczym ważnym nie zapomnieć. Magnesy przedstawiają domowe obowiązki; jak zmywanie naczyń, pranie ubrań, odkurzanie, wysyłanie listów, podlewanie kwiatów, przygotowanie obiadu, wyrzucanie śmieci itd. Czyli wszystko to, co nas otacza i dzieje się w ciągu dnia.
Takie rodzinne planowanie ma sens, zwłaszcza gdy mamy małe dzieci i chcemy im pokazać, że w życiu nie tylko są przyjemności, jak granie, zabawa, ale też obowiązki jak sprzątanie, odkurzanie, zmywanie naczyń, gotowanie.
Fajnym pomysłem jest tzw. „motywator malucha”. Chodzi głównie o to, by dziecko zmotywować do działania. Do angażowania się w codzienne czynności za co sobie dziecko przydzieli punkt w postaci magnesu – gwiazdki, bądź wstążeczki. Takich magnesów jest po 7 i przyczepiamy je do latawca, bądź rakiety.
Muszę przyznać, że „motywator malucha” działa na moje dzieciaczki i od razu zabrali się za sprzątanie swoich zabawek, gdzie wcześniej był z tym problem. Przyczepianie zadań na konkretne dni to również dla nich frajda (Piotruś -3latka, Hubercik- prawie 2latka).
W miejsce gdzie brakuje nam magnesu z konkretnym obrazkiem – czynnością, po prostu malujemy zmywalnym markerem. Marker suchościeralny jest świetnym rozwiązaniem, gdy zmieniamy nasze plany, wtedy nie mamy nic pokreślonego, a wszystko jest czytelne i przejrzyste.
Jeden planer a wiele możliwości, sami możemy sobie wszystko rozplanować, rozpisać i poukładać tak jak chcemy, bądź wymagają od nas tego obowiązki domowe. Fajny pomysł by odnaleźć czas na zabawę z dzięćmi, aby choć trochę spędzić z dziećmi kreatywnie czas. Pamiętajmy, że wykonując codzienne obowiązki, na przykład przygotowując obiad możemy dobrze się bawić całą rodziną, oczywiście angażując w to dzieci.

Jak dla nas super pomysł. Dzieciaczki są zachwyceni, że mają swoje zdania do wykonania, oczywiście na miarę ich możliwości.