Czy znacie układankę- MIGHTY MIND ?

Posted by

MIGHTY MIND – UKŁADANKA

Niedawno poznaliśmy układankę MIGHTY MIND, która pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Ponoć jest to wyjątkowa zabawka w skali światowej.

MightyMind wyróżnia się tym, że dziecko intensywnie uczy się zasad rozwiązywania problemów i szybko nabiera wiary we własne siły i możliwości, przez samodzielne układanie coraz to trudniejszych do ułożenia kształtów i elementów. Układanie elementów ze specjalnie dobranego zestawu podstawowych figur geometrycznych. 

Kształty, które trzeba ułożyć są uporządkowane w pieczołowicie opracowany sposób. Dzięki temu uporządkowaniu dziecko krok po kroku odnosi sukcesy w rozwiązywaniu coraz to trudniejszych zadań. Co w wyniku tej praktyki, już w dzieciństwie, gdy mózg jest najbardziej elastyczny i formuje swoje zasady działania na całe życie, nabywa nawyków skutecznego myślenia. Takie myślenie będzie mu niezbędne do budowania własnej przyszłości, gdy będzie dorastać w coraz szybszym i dynamicznie rozwijającym się świecie. Co ważne, do tej wyjątkowej zabawy nie jest potrzebna umiejętność czytania lub znajomość języka obcego.

Co znajduje się w pudełku MightyMind?

W środku znajdziemy:
– instrukcja dla rodziców i nauczycieli, napisana po polsku;
– 30 ponumerowanych plansz z kształtami do ułożenia;
– zestaw elementów: kwadraty, romby i kółka, po  4 duże i 4 małe, 4 duże trójkąty, dwa pólkola i dwa prostokąty;
– informacje o podobnym zestawie  SuperMind, który zawiera plansze 31-60 dla dzieci, które już znają MightyMind.

Ponoć jest to Najlepiej rozwijający prezent dla dziecka na gwiazdkę według New York Magazine

Układanka MightyMind zdobyła wiele nagród i wyróżnień, między innymi Teacher’s Choice Award, Parents’ Choice Gold Honor toy, Cited by New York Times, cited by Woman’s World, i wiele innych. 

Ta i inne układanki są dostępne na stronie przyszloscdzieci.pl

Gdy otrzymaliśmy przesyłkę, byłam zaskoczona tą układanką. Wcześniej nie spotkałam jej nidzie indziej w żadnym sklepie stacjonarnym, czy też internetowym. Nie widziałam też z nią żadnych reklam telewizyjnych, czy choćby internetowych. Ta układanka to prostota sama w sobie. Choć po pudełku i zdjęciach zamieszczonych na stonie przyszloscdzieci.pl sądziłam, że jest dość skomplikowana i nie byłam do niej 100% przekonana, czy dzieci sobie z nią poradzą i czy będą zainteresowane zabawą.

Nasza układanka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 3-8 lat, a więc wiekowo obejmuje moje starsze i młodsze dziecko. Jeden jak i drugi syn był wyjątkowo zaangażowany w zabawę- układanie różnych wzorów. Choć jedynym minusem tej układanki jest dość skromna liczba elementów – klocków do układania, jest ich zaledwie kilkanaście.

Fajnym pomysłem w tej układance są karty z podpowiedziami wzorów do ułożenia, jak i ponumerowanym stopniem trudności od 1 do 30. Układanka nie wymaga czytania, więc dziecko nie musi umieć czytać, wystarczy, że zobaczy wzorek na karcie i będzie starać się go odtworzyć z elementów załączonych w opakowaniu.

Jak już pisałam wyżej, układanka jest dostępna na stronie przyszłoscdzieci.pl, gdzie znajdziemy również układankę dla nieco starszych dzieci, a mianowicie układanka SUPER MIND- łamigłówka, dla starszaków w wieku 5-9 lat.

Cena, według mnie, dość wysoka, ale zważywszy na przedział wiekowy, myślę, że posłużyć może dziecku do zabawy na kilka lat. U nas fajnym patentem na tak zwane „stare zabawki” jest ich chowanie do szafy, a następnie wyciąganie ich za jakiś czas. Dziecko odkrywa je na nowo, jako fajną nową zabawkę.

Interesujący sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Można razem z dzieckiem układać elementy, jak również świetne rozwiązanie na zajęcie dziecka na dłuższy czas, gdy mamy coś ważnego do zrobienia. Dzieci przy tej układance fajnie angażują się w zabawę, wymyślając swoje wzory, jak również swoje inne zabawy.

My uwielbiamy takie różne edukacyjne zabawki, więc dla nas to fajna inwestycja w przyszłość. Jak dla  mnie zabawki, to nie wydawanie pieniędzy, a inwestycja, gdyż dziecko najwięcej uczy się właśnie poprzez zabawę.

Po więcej informacji, jak również bliższego zapoznania się z produktem, odsyłam do strony przyszloscdzieci.pl