deska do prasowania

Deska do prasowania – nieodłączny element Pani domu.

Posted by

Pranie i deska do prasowania

Czytając „deska do prasowania” masz już zapewne dreszcze. Ja również. Jak deska to i pranie czego przy dzieciach są nieskończone ilości. Przy maluchach nastawiam pranie codziennie, więc nie nadążam z prasowaniem i układaniem. Prasowanie w moim odczuciu = godziny spędzone na nogach, para buchająca z żelazka, plecy bolące od schylania się nad deską, deska która nie stoi stabilnie i od czasu do czasu się macha, gorące żelazko którego nie ma gdzie, choć na chwilę, odłożyć podczas prasowania… OJ, to nie wygląda pięknie, relaksująco i różowo. A czy może to choć trochę lepiej wyglądać? Myślę, że coś się da z tym zrobić!

Po pierwsze należy zacząć od prania i przestrzeganiu kilku podstawowych zasad tak by tego prasowania było jak najmniej.

 • nie przeładowujemy pralki,
 • rozwieszamy pranie od razu po wypraniu, a nie trzymamy prania kilka godzin w pralce,
 • przed rozwieszeniem prania należy porządnie „strzepnąć” tak by ubrania się rozprostowały,

Po drugie należy dobrze rozwiesić pranie zaczynając od „strzepania” czyli dokładnego „machnięcia” raz z góry a raz z dołu np bluzką trzymając za szwy.

 • pranie rozwieszamy za pomocą klamerek, które przyczepiamy za dół ubrania, np bluzki a najlepiej za szwy, dzięki czemu unikniemy odciśniętego paska na środku koszulki,
 • koszule najlepiej rozwieszać na szerokich wieszakach,

No dobra, ktoś teraz mi wytknie, że takie rozwieszanie zajmuje dużo czasu i nijak ma się do odpoczynku i do zapomnienia o nieuniknionym praniu i prasowaniu. Może i tak, ale czy lepiej rozwiesić pranie w kilka minut i spędzić mniej czasu na prasowaniu, czy rozwiesić pranie byle jak, tak by było szybciej a później godzinami stać i prasować?!;-) Ja jednak wolę dobrze rozwiesić pranie i mniej czasu spędzić na prasowaniu. Czasami bywa tak, że prasowanie jest nieuniknione i należy wyprasować koszulę do pracy czy też na jakieś wyjście. Dlatego warto zaopatrzyć się w dobrą i wielofunkcyjną deskę do prasowania, która będzie nam służyła lata. Ja jako typowa gadżeciara, między innymi dlatego prowadzę blog, gdyż lubię się dzielić moimi opiniami i chwalić się moimi gadżetami, przeszukując internet natrafiłam na ciekawą stronkę sklepu puregreen. oferującą między innymi sprzęty do domu, gdzie w ofercie znajdują się również deski do prasowania.

I tu mogę się w 100% zgodzić ze stwierdzeniem, że „potrzeba jest matką wynalazków”.

Deska do prasowania Foppapedretti Asso

Jest to tradycyjna, wykonana z litego drewna deska do prasowania, będąca nieodłącznym elementem włoskich domów już od lat 80-tych. Idealna również do małych przestrzeni. Zaprojektowana w celu zapewnienia maksymalnego komfortu. Asso jest również doskonałym narzędziem do utrzymania porządku w domu – złożona zajmuje niewiele miejsca, a zamontowane gumowe kółka pozwalają na jej łatwe przenoszenie. Na powierzchni deski znajdują się specjalnie wyprofilowane otwory wentylacyjne, dzięki czemu kondensacja pary wodnej przestaje być realnym problemem. Na szczególną uwagę zasługuje nowoczesny pokrowiec z bawełny, z domieszką aluminiowego proszku, niezwykle odporny na wysokie temperatury. Dodatkową ochronę stanowi poliestrowa pianka, umieszczona między powierzchnią deski a pokrowcem.

deska do prasowania

deska do prasowaniadeska do prasowania

Do zalet deski do prasowania Foppapedretti Asso należą :

 • szeroka, wygodna powierzchnia do prasowania, wykonana z mocnej topolowej sklejki z otworami wentylacyjnymi,
 • rama wykonana z odpornego, lakierowanego drewna bukowego,
 • wygodna półka do odłożenia przygotowanej do prasowania garderoby,
 • praktyczna, żaroodporna pokryta z gumową matą półka, do odłożenia gorącego żelazka podczas prasowania,
 • zamontowany wieszak umożliwiający odwieszenie już wyprasowanej garderoby,
 • niezwykle odporny na wysokie temperatury pokrowiec,
 • Wymiary (wys x szer x gł): 1780 x 500 x 960 mm

Uważam, że większa powierzchnia do prasowania to najlepsze rozwiązanie dla deski, ponieważ umożliwia szybsze prasowanie większej części ubrania. Stabilna deska to bezpieczeństwo, które jest najważniejsze mając w domu małe dzieci. Na uwagę zasługuje również zamontowany wieszak, który umożliwia odwieszenie wyprasowanych ciuszków, bez konieczności odchodzenia od deski a co za tym idzie pozostawiania gorącego żelazka.

Myślę, że mając taką deskę do prasowania w domu, każda kobieta z większym zapałem i entuzjazmem podchodziłaby do prasowania (koszul). Tak więc, podsyłajcie linki mężowi/partnerowi i niech zabiera się do zakupu a następnie do prasowania!! 😉 😉

Marka Foppapedretti powstała z pasji do drewna jego założyciela Ezio Foppa Pedretti. W swej ofercie posiada również wózki dziecięce oraz różne akcesoria, a także meble, zabawki dziecięce, krzesełka do karmienia, leżaczki, wanienki, itp. Wszystko zaczęło się w 1945 r. od robienia zabawek z kawałków drewna…

Wpis sponsorowany