dieta warzywno - owocowa

Dieta warzywno – owocowa dr Ewy Dąbrowskiej, program na 6 tygodni

Posted by

Książka „Dieta warzywno – owocowa dr Ewy Dąbrowskiej, program na 6 tygodni”

Ostatnio w moje ręce wpadła książka „Dieta warzywno – owocowa dr Ewy Dąbrowskiej, program na 6 tygodni” autorstwa Pauliny Borkowskiej i Beaty Anny Dąbrowskiej. Poradnik powstał przy współpracy z dr Ewą Dąbrowską autorką diety warzywno – owocowej. Dieta warzywno – owocowa jest stosowana przez dr Ewę w praktyce lekarskiej. Prowadzi Instytut Zdrowia dr Ewy Dąbrowskiej.

Gdy otrzymałam przesyłkę z książką i obejrzałam książkę to pierwsze co mi rzuciło się w oczy to wygląd w formie kalendarza – planera, zakładki, gumka, miejsce na notatki itp. Fajny pomysł, muszę przyznać, że przyciąga to uwagę, gdyż jest mało spotykane, przynajmniej ja mało widuję książki w takiej formie.

Wszędzie słyszymy, że Nowy Rok – Nowa Ja, jednak nie zawsze idzie to w parze z rzeczywistością, zawsze znajdzie się coś innego do zrobienia i nasze plany legną w gruzach, wracamy do punktu planowania i na tym się kończy, gorzej jest z realizacją. Zapewne dużo osób ma nowe plany, zazwyczaj jest to zmiana diety, zdrowszy styl życia, możliwe, że do tego dochodzi też redukcja wagi, poprawa naszego wyglądu; zmiana fryzury zadbanie o siebie, swoje włosy, skórę, paznokcie, ubiór itp itd.

Ja mam tak samo, planuję, planuję a mało co realizuję, ale zawsze zamiary są duże! W planach zawsze mam zmianę diety na zdrową, ponieważ brak mi zazwyczaj czasu i jem coś na szybko. Kilka dni przybierałam się do przeczytania tej książki, bo jakoś brak czasu a to czcionka jakaś taka mała itp każda wymówka jest dobra ;-p ale jakoś się przybrałam i jak zaczęłam czytać to się tak wciągnęłam, że w około 1,5 godziny miałam przeczytaną całą książkę od A do Z.

Dowiedziałam się dużo ciekawych informacji o których wcześniej nie słyszałam, a może tylko gdzieś obiło mi się o uszy, choćby to, że picie octu jabłkowego z wodą jest zdrowe, to samo dotyczy wszelkich kiszonek, jak ogórki, kapusta czy też zakwas buraczany. Ach, muszę tego wszystkiego spróbować! Tak samo jest z piciem wody, wszędzie czytam i słyszę, że picie odpowiedniej ilości wody ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm, ale zawsze było mi nie po drodze z tą wodą i piję jej nie aż tyle ile powinnam. Może właśnie teraz zmobilizuję się do picia odpowiedniej ilości, gdy już mam w książce „Umowę nawykową” o piciu 8 szklanek wody dziennie!

Książka „Dieta warzywno – owocowa dr Ewy Dąbrowskiej, program na 6 tygodni” w formie planeru, z 6-tygodniowym planem diety;

Cztery dni przygotowania, 10 dni diety warzywno – owocowej, 2 tygodnie wychodzenia i 2 tygodnie stabilizacji… Sama forma poradnika bardzo ciekawa jeśli chodzi o wygląd i rozplanowanie. Planer posiada materiałowe tasiemki, które służą jako zakładki oraz gumkę jak w kalendarzach do zamykania jak i zakładania na konkretnej stronie. W planerze znajdziemy ponad 30 przepisów, dużo praktycznych porad i instrukcji jak postępować, co dokładnie mamy wykonywać itp, odnajdziemy również różne tabele – miary postępów oraz możemy dokonywać swoich notatek w wyznaczonych do tego miejscach.

Pod koniec książki wyczytamy, że ciało, psychika i dusza to naczynia połączone, więc trzeba wsłuchać się w siebie i zacząć w siebie inwestować. Potrzeba więc nieco egocentryzmu, a nawet i narcyzmu, żeby się sobą odpowiednio zająć.

Planer zawiera sporo treści motywacyjnej, a jak wiadomo, zazwyczaj brakuje nam motywacji i takiego porządnego kopa. Musimy pamiętać, że małe kroki przynoszą duże korzyści, więc może warto zacząć od książki i małych zmian?!

Książka wydawnictwa WAM