pisanie bloga

Dlaczego zdecydowałam się na pisanie bloga?! Skąd taki pomysł..Motywacja dla innych.

Posted by

Dlaczego zdecydowałam się na pisanie bloga?! Skąd taki pomysł..Motywacja dla innych.

 

Witam Wszystkich:-)

Jak już wiadomo jestem mamą dwóch małych cudownych synków. Wszystkie moje dni wyglądają myślę, że podobnie, aż się boję napisać że identycznie! Całymi dniami zajmuję się dziećmi, domem, gotowaniem, sprzątaniem… W moim życiu tak naprawdę, jak na razie, nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Powtarzam codziennie te same czynności. Mieszkam na 3 piętrze, bez windy, więc każda wyprawa wiąże się z wysiłkiem pokonania trzech pięter w dół z dwójką małych dzieci, do tego wózek i torba z różnymi drobiazgami potrzebnymi przy takich maluszkach. Więc spacery mamy ograniczone do minimum. Jesień to też nie jest wymarzona pora na wędrówki z maluchami. Jesienny czas przeziębień rozpoczęty, także u nas. Jest to też jeden z wielu powodów dla którego jesteśmy skazani na siedzenie w  naszych „czterech ścianach”.

W takiej sytuacji pozostaje tylko bierny wypoczynek przed telewizją… z tym, że tam nie ma nic interesującego, wszystko się powtarza. W serialach te same problemy co i w życiu, z tym, że są bardzo mocno przerysowane i dołączono do nich wątki kryminalne. A ja nie jestem ich fanką, także krzywda innych mnie nie kręci.

Więc postanowiłam przesiąść się na laptop i poszperać co się dzieje w internecie. A tam tylko świat wielkiego show biznesu, co wielu osób nigdy nie dotyczyło i nie dotyczy.

Dlatego postanowiłam, że do internetu dodam coś od siebie. W końcu moja codzienna praca nie może iść na marne. Postanowiłam założyć blog i dzielić się moim szczęściem, moimi doświadczeniami, przeżyciami, smutkiem i troskami z innymi mamami, które tak jak ja robią małe rzeczy, a jakże wielkiej wagi dla swych pociech. W końcu ten trud kiedyś na pewno zostanie doceniony.

Uważam, że pisanie bloga, to jak pisanie własnego pamiętnika, który pozostanie, zatrzyma chwile i przeżycia.

Do którego w każdej chwili będzie można zajrzeć i wspomnieć co było kiedyś, jak sobie radziłam, jaki miałam pogląd na świat, który mnie otaczał. A jeszcze inni poznają moją osobę z innej strony jaką jeszcze nie znali.

Mam nadzieję, że dzięki mojemu blogowi będę miała więcej możliwości w nawiązaniu nowych kontaktów, a także w spieraniu takie same mamy jak ja. Blog to takie moje okno na świat, gdzie mogę pochwalić się moją dumą, czyli moimi dziećmi. Dzieci są przecież dumą każdego rodzica!

Wiem, że znajdą się zwolennicy jak i przeciwnicy mojego pomysłu.

Niektórzy ludzie uważają, że swoje problemy i to co się dzieje w domu trzeba zachować dla siebie. Jednak ja jestem innego zdania i mam nadzieję, że moja opisywana historia na blogu pomoże wielu osobom. Przecież nie tylko moja rodzina zmaga się z takimi problemami jak opisuję lub będę opisywać, dlatego osoby mające takie same doświadczenia będą wiedziały, że nie są same. Sama poszukuję różnych wiadomości i rad od innych doświadczonych mam, dlatego jestem pełna nadziei, że komuś pomogę w zrozumieniu i pogodzeniu się z własnymi problemami.

Każda z Nas kiedyś miała tak, że domowe obowiązki ją przerosły i miała już dość, chciała wyjść z domu i zamknąć drzwi… choć na chwilę, na minutę, by mieć tylko chwilę dla siebie, posiedzieć w ciszy, bądź komuś się wygadać, zmienić rozmówcę z dziecka na osobę dorosłą;-). Jednak mama nie może a raczej nie powinna wyjść i zamknąć drzwi za sobą, ponieważ  ma swoje obowiązki i zobowiązania wobec swojej rodziny. Mimo tego, że jestem szczęśliwą żoną i mamą, lubię zajmować się domem, to czasem czegoś mi brakuje, pragnę zrobić coś więcej nie tylko siedzieć w garach i nastawiać pranie. Każda kobieta chce ładnie wyglądać, założyć sukienkę, buty na obcasie, zrobić pełny makijaż a nie tylko umalować rzęsy… Wiele razy miałam ochotę powiedzieć „dość” jestem zmęczona, muszę odpocząć, zająć się sobą, mieć chwilę dla siebie, posiedzieć sama w ciszy i wypić choć raz gorącą kawę… bo jeszcze nigdy mi się to nie udało odkąd jestem mamą! Dlatego moje historie i doświadczenia nie są tylko moje, bo na pewno znajdzie się kilka mam a nawet i więcej, które się ze mną utożsamią i powiedzą: Tak, to ja , też tak mam!

Pomysł na bloga pojawił się z dnia na dzień.

W jeden dzień wpadłam na pomysł a na drugi już miałam założoną stronę i zaczęłam pisać teksty. PISANIE TO TAKA MOJA CHWILA TYLKO DLA MNIE!;-)

Jeśli chcesz zrobić coś dla siebie to zrób to! Nie zastanawiaj się długo, ponieważ na to nie ma czasu. To tylko żółwie w swej życiowej wędrówce mają czas na przemyślenia!;-)… My żyjemy w ciągłym biegu , więc dotrzymajmy tempa! Nie musisz ciągle robić coś dla innych, zrób coś dla siebie. Nawet jeśli przez innych nie zostanie to zaakceptowane i docenione, przynajmniej będziesz miała takie poczucie, że próbowałaś swoich sił. Ale pamiętaj! Żadna praca nie idzie na marne i w końcu ktoś to zauważy!:-D

Pozdrawiam!!!;-*

Napisała mama taka sama jak WY!;-)