wyciskarka

Domowe soki – wyciskarka Hurom H100

Posted by

Mając małe dzieci taka wyciskarka do soków to świetne rozwiązanie, ponieważ mamy świeże soki a także musy dla dziecka. Gdy w domu mamy wyciskarkę nie musimy kupować sklepowych soków oraz saszetek owocowych, gdyż możemy zrobić własne i o niebo smaczniejsze. Obecnie jest dużo owoców oraz warzyw, więc wyciskarka taką porą to idealne rozwiązanie. Uważam, że krajowe owoce i warzywa są najsmaczniejsze, więc do wyciskania soków używałam jabłek i gruszek. Oczywiście, owoce pochodziły ze sprawdzonego źródła – z ogrodu babci.

Gdy ustawiałam urządzenie, by wycisnąć nasz pierwszy sok byłam podekscytowana i nie mogłam się doczekać kiedy spróbujemy pysznego soku. Spodziewałam się, że urządzenie będzie głośne, jednak wyciskarka pracuje bardzo cichutko, co mnie bardzo cieszy. Można ją nastawiać wszędzie i o każdej porze. Ja wyciskałam sok nawet w nocy, gdy dzieci poszły spać, bo jak to mówią „gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść”, więc im mniej małych rączek do pomocy przy takim urządzeniu tym lepiej. Efekt końcowy z wyciskania pierwszego soku był taki, że miałam niewiele soku a nawet sporo musu i trochę byłam tym rozczarowana, jednak mus zjadłam z młodszym synkiem i był pyszny. Za drugim razem trafiły mi się bardziej soczyste jabłka i nie miałam już zbyt dużo musu a więcej soku. 😉 Świeżo wyciśnięty sok jest po prostu pyszny. Mniam! 😉

wyciskarka hurom

 

Wyciskarka firmy Hurom H100

Jest przełomowa i innowacyjna, ponieważ jak zapewnia producent posiada najlepsze cechy poprzednich modeli One Stop i Alpha Plus tj. najwyższa jakość wykonania, jakość soku oraz wydajność. Nowy model, który ja testowałam wygląda ładnie i estetycznie. Nowoczesny design idealnie wkomponuje się w każdą przestrzeń, nawet tą najbardziej wymagającą. Jest to wyciskarka wolnoobrotowa, w której metalowe sita zostały zastąpione przez filtry.

Urządzenie jest bardzo łatwe w czyszczeniu, wystarczy rozłożyć oddzielnie wszystkie elementy i spłukać pod bieżącą wodą. Jeśli w szczelinach pozostaną jakieś elementy warzyw czy owoców to w zestawie były szczoteczki, dzięki czemu mogłam dotrzeć do wszystkich niedostępnych szczelin i zakamarków. Czas mycia elementów wyciskarki przebiega bardzo sprawnie, zajmuje to zaledwie kilka minut. Wcześniej, jeszcze u rodziców miałam wyciskarkę, ale niestety przerażało mnie mycie, więc wyciskarka stała nieruszona w swoim pudełku, ponieważ szklanka soku nie była warta całego zachodu. A w tym modelu, mam taki komfort, że dosłownie przy myciu wystarczy wszystko przepłukać wodą i jest wszystko czyściutkie i gotowe do następnego użycia. Dodam, że montowanie jak i rozmontowanie urządzenia jest bardzo łatwe.

Ulepszony, podwójny otwór wsadowy oraz pochylone o 7 stopni dno misy pozwala na całkowite jej opróżnienie aż do ostatniej kropli soku. Kranik do soku jest zamykany, więc odstawiając szklankę sok nie cieknie nam po stole. 😉 Wolnoobrotowa wyciskarka Hurom H100 pozwala produkować nie tylko soki z owoców i warzyw, ale dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologi 3 filtrów oraz przystawki do lodów można przygotować w nich produkty premium takie jak: mleko z orzechów, lody czy sorbety.
https://youtu.be/ClewtchZlQg

W zestawie znajdują się:

-Korpus główny

-Komora wsadowa

-Misa

-Wałek ślimakowy

-Sito wewnętrzne

-Sito do klarownych soków

-Sito do gęstych soków

-Przystawka do lodów

-Pojemnik na pulpę

-Pojemnik na sok

-Popychacz

-Szczotka do czyszczenia

-Książka z przepisami

Dziękuję hurom.pl za możliwość testowania wyciskarki.