Dzbanek filtrujący Aquaphor

Posted by

Dzbanek filtrujący Aquaphor w miłosnej odsłonie.

Jak już sam tytuł wpisu wskazuje, dziś będzie o dzbanku filtrującym Aquaphor w Walentynkowej odsłonie, który był w zestawie wraz z herbatą Teekanne LOVE oraz książeczką „Najlepsze diety na cały rok”.

Może zacznę od początku, czyli od tego jak to się stało, że weszłam w posiadanie dzbanka filtrującego Aquaphor. Otóż, Ci którzy choć trochę śledzą mojego bloga, FB, IG, wiedzą, że lubię różne gadżety, więc często zgłaszam się do konkursów i testów. I takim oto sposobem na stronie Familie.pl wygrałam oto ten dzbanek do testów. Konkurs odbywał się z okazji Walentynek, czyli dzbanek „od serca dla serca” z filtrem MAXFOR B25 MG (Z magnezem).

Oczywiście, zgłaszam się tylko wtedy, gdy mam choć chwilę wolnego czasu. A obecnie jestem bardzo zapracowaną mamą; praca, dom, dzieci, blog.

Jak zwykle, na wszystko brakuje czasu. Choć chciałoby się żyć zdrowo, w zgodzie z naturą, jeść zdrowe rzeczy, być aktywną, ćwiczyć itp. Więc jeśli od czegoś zacząć, w tym dobrym kierunku, to może od picia odpowiedniej ilości wody. Wiem, że wszędzie się o tym wspomina, każdy o tym wie, ale czy wszyscy się stosujemy do tych wytycznych picia wody przynajmniej 2 litrów dziennie, czyli 8 szklanek? Przyznam się, że piję nieco mniej.

Właśnie teraz gdy mam ten dzbanek może będę pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody, a to dlatego, że wcześniej odstraszały mnie nawet te plastikowe butelki, które pozostawały po wypiciu. Masy butelek! Ogromne ilości plastiku! Dużo plastiku!

Kiedyś nawet coś wyczytałam, że woda z plastikowej butelki nie jest wcale taka zdrowa, gdyż uwalniają się z niej szkodliwe substancje, jeśli butelki zostaną ponownie wykorzystane lub jeśli są narażone na działanie słońca. Idealną alternatywą dla takiej wody z plastikowej butli są dzbanki filtrujące, jak ten. Oczyszczają one wodę, eliminują nieprzyjemny zapach, poprawiają smak, oczyszczają z chloru,itp i sprawiają, że z chęcią wypijemy kilka szklanek wody dziennie.

Dzbanek filtrujący Aquaphor z uniwersalnym wkładem MAXFOR B25MG.

W zestawie z dzbankiem znajduje się herbata Teekanne love, oraz książeczka „Najlepsze diety na cały rok”. MG 2+ wzbogaca wodę w dobroczynny magnez. Filtr Aquaphor z dodatkiem włókna Aqualen usuwają z wody: chlor, produkty ropopochodne, fenol, pestycydy, ołów, rtęć oraz redukuje nadmierną twardość wody. 

Na uwagę zasługuje również sam wygląd, jest poręczny, ładnie się prezentuje. Pojemność to 2,8l. Uchwyt dzbanka jest dostosowany do dłoni, więc wygodnie się trzyma. Na pokrywce posiada mniejszą uchylną, wygodną pokrywkę, która ułatwia nalewanie wody bez zdejmowania całości, wystarczy tylko przycisnąć palcem w odpowiednim miejscu, by klapka się otworzyła i możemy z łatwością wlewać wodę. Dodatkowo w pokrywce jest wmontowany wskaźnik zużycia wody, który będzie nam pomocny w terminowej zmianie wkładu. Wszystkie elementy wyprodukowane są z bezpiecznego plastiku, wolnego od BPA.

Co ważne, mając taki dzbanek w domu nie wywalamy stosów plastikowych butelek, czyli ekologia i oszczędność. To jest duży plus. Dzbanek posiada na spodzie gumki, które chronią powierzchnię na której stoi nasz dzbanek.

Wystarczy wlać wodę z kranu, przefiltrować i gotowe! Mamy wodę gotową do spożycia. Smacznego!