ekspres Tchibo Cafissimo Mini

Ekspres Tchibo Cafissimo Mini.

Posted by

Ekspres Tchibo Cafissimo Mini z kampanii od Rekomenduj.to

Jak ja uwielbiam pić kawę! Bez niej nie wyobrażam sobie dnia, a tym bardziej śniadania bez kawy. Na moim blogu można odszukać kilka wpisów o kawie, nawet zdjęcia główne na blogu jak i na fb są z kawą. 😉 Jakie było moje zadowolenie i podekscytowanie, gdy dowiedziałam się, że zostałam ambasadorką Tchibo Cafissimo.;-) Ucieszyłam się bardzo i nie mogłam doczekać się mojego ekspresu. Na szczęście, ekspres przyszedł już na drugi dzień od otrzymania pozytywnej wiadomości mailowej od Rekomenduj.to Rozpakowałam mój ekspres Tchibo Cafissimo Mini i byłam zachwycona jego kolorem, jest niebieski, tak jak to sobie wymarzył mój prawie 3 letni synek, który pomaga mi przy robieniu kawy z ekspresu.

Od razu zabrałam się za instrukcję i robienie mojej pysznej kawy…. i tu rozczarowanie! Mój ekspres nie chce się włączyć tak jak to jest opisane w instrukcji. Zadzwoniliśmy na infolinię Tchibo i tam dowiedzieliśmy się, że ekspres może być zapowietrzony i dlatego lampka ciągle miga na czerwono mimo pełnego pojemniczka na wodę. Podpowiedziano nam, by zrobić tak jak w instrukcji z tym, że klikać kilka razy żółty przycisk dla odpowietrzenia ekspresu i udało się! Zaskoczył! Ekspres Tchibo Cafissimo Mini został przepłukany jak to było ukazane w instrukcji a następnie można było nastawić kawę! 😉 Dzięki ekspresowi możemy robić espresso, caffè crema, filtr kawy i herbaty za naciśnięciem jednego przycisku. Obsługa tego ekspresu jest bardzo łatwa, nawet mój, prawie trzy letni, synek umie zrobić kawę z tego ekspresu i jest z tego powodu bardzo dumny.;-)

Dzięki ekspresowi zaoszczędzam czas, ponieważ nie muszę stać nad czajnikiem i czekać aż zagotuje się woda a następnie oczekiwać na odpowiednią temperaturę wody, by zaparzyć moją ulubioną kawę rozpuszczalną. Z ekspresem robienie kawy zajmuje tylko chwilę. Dodam, że ten ekspres jest idealny właśnie dla smakoszy kawy rozpuszczalnej, natomiast jeśli chodzi o ulubieńców mielonej tzw. „fusiastej” to już nie wiem czy taka osoba polubi się z tym ekspresem i tą kawą. ;-P Mój mąż uwielbia kawę mieloną „fusiastą” i nijak ta kawa z tego ekspresu mu nie przypadła do gustu.

cafissimo

Kapsułki Tchibo

Dodam, że ekspres Tchibo Cafissimo Mini jest na kapsułki. Kapsułki są z kawą mieloną (widać to nawet w zużytych kapsułkach), jednak po zaparzeniu, moim zdaniem, smakuje jak kawa rozpuszczalna, no może bardziej smak kawy mielonej uzyskamy robiąc espresso. 😉 Jestem zadowolona, z tego, iż jest bardzo duży wybór smaków. W zestawie z ekspresem otrzymałam również kapsułki w 6 smakach; COFFEE fine aroma, ESPRESSO elegant aroma, ESPRESSO El Salvador, KAFFEE Ethiopia (3- moc), KAFFEE Ethiopia (2- moc), FOR BLACK’N WHITE COFFEE . Widziałam, że są również inne kapsułki nawet bardziej smakowe – owocowe, itp. 😉 Z otrzymanych przeze mnie kapsułek mi osobiście najbardziej smakuje FOR BLACK’N WHITE COFFEE oraz COFFEE fine aroma. Jedna kapsułka to jedna filiżanka kawy. Mała kapsułka, ale duża przyjemność. 😉 Są proste i szybkie w obsłudze oraz niewielkich rozmiarów, a przyrządzenie kawy polega jedynie na wrzuceniu odpowiedniej kapsułki Cafissimo.

Widziałam na stronach, że ekspres jest do zakupienia w przystępnej cenie, ponieważ kosztuje w granicach 300 złotych, natomiast jeśli chodzi o kapsułki to myślę, że wychodzą nie tak tanio. Koszt kapsułek 10 sztuk to około 15 złotych.

Ekspres Tchibo Cafissimo Mini

Plusem jest szybkość robienia kawy, gdyż zajmuje to dosłownie minutę! 😉 Ekspres do kawy jest mały, więc idealny do niewielkiej kuchni w mieszkaniu. Wygląd jest ciekawy i estetyczny, wszystko ze sobą ładnie współgra, wystarczy tylko wybrać sobie odpowiedni kolorek. Ja dostałam niebieski kolor losowo ale jestem zadowolona, ponieważ u mnie w domu przeważają faceci, więc większość rzeczy mam niebieskich. 😉

#urodzinycafissimo #zakochaniwcafissimo #mojecafissimo