Gra Top Trumps. Match Psi Patrol Winning Moves

Posted by

Gra dla najmłodszych Top Trumps. Match Psi Patrol Winning Moves

Dziś wpis z rodzaju – Czym zająć malucha?! Top Trumps. Match Psi Patrol Winning Moves jest to gra dla najłodszych, a mianowicie dla dzieci już od czwartego roku życia. Moi chłopcy uwielbiają Psi Patrol, a bajkę mogą oglądać jedną za drugą… A gdy dziecko nie może oderwać się od telewizora, warto zapewnić mu jakąś rozrywkę, która na dłużej je zainteresuje. Zastanawia mnie ile czasu wasze dzieci bawią się nowymi zabawkami, bo u nas wygląda to tak, że zabawa trwa dosłownie kilka minut i zaraz się nudzi…

I tak oto natrafiliśmy na grę Top Trumps. Match Psi Patrol Winning Moves na stronie internetowej TaniaKsiazka.pl w zakładce gry planszowe i towarzyskie

Jest to gra logiczna wymagająca dobrej strategii. Zauważyłam, że ta gra Top Trumps Match u nas z licencją Psi Patrol, jest bardzo popularna w internecie. Na youtube można zobaczyć jak można w nią grać i jakie panują w niej zasady. Gra towarzyska, wymagająca minimum dwóch graczy. Tak więc idealna, by zagrać wspólnie z dzieckiem w wolnej chwili.

Dzięki tej grze moje dzieci odrywają się od ekranu i zasiadają do grania na dłużej. Oczywiście gramy wspólnie. Gra Top Trumps. Match Psi Patrol Winning Moves wciąga już od pierwszej gry, a emocje są przy każdej kolejnej rozgrywce. Ta gra jest dobrą alternatywną dla bajek w telewizji i gier komputerowych. Wymaga myślenia, skupienia, ale jest łatwa i dostarcza dużo uśmiechu i zabawy.

Gra Top Trumps. Match Psi Patrol Winning Moves łączy w sobie dwie najpopularniejsze gry logiczne: kółko i krzyżyk oraz statki. Zasady są proste – zwycięstwo zapewnia ułożenie 5 jednakowych kostek w rzędzie pionowym, poziomym lub na ukos.

Kostki z obrazkami Psi Patrol należy rozmieścić na planszy w taki sposób, aby w żadnym rzędzie nie było więcej niż dwie takie same postacie. Następnie każdemu z graczy rozdaje się po dwie karty, które wcześniej się potasowało. Rozgrywkę rozpoczyna najmłodszy gracz. Zaczyna od wypchania kostki znajdującej się w lewym górnym rogu na drugą stronę planszy, gdzie znajduje się przeciwnik. Ruchy powtarzają się do momentu, kiedy jeden z graczy ułoży w rzędzie 5 takich samych kostek i krzyknie MATCH! Wtedy gra się kończy. Ale uwaga, jeśli zwycięzca ułoży kostki z bohaterem, który znajduje się na jednej z kart przeciwnika, wygrana przechodzi na posiadacza karty.

Przyznajcie, że jest to całkiem ciekawa rozgrywka, która wymaga sprytu, myślenia, umiejętności i cierpliwości. To zdecydowanie idealna propozycja dla małych fanów Psi Patrol.

Co zawiera gra Top Trumps. Match Psi Patrol Winning Moves

Warto odrazu zaznaczyć, że całość zapakowana jest w kompaktowe opakowanie, które umożliwia szybkie porządki po skończonej zabawie. Wszystko jest w zamykanym plastikowym pudełku, które idealnie sprawdzi się w podróży. Gra zawiera 25 kostek, instrukcję, plastikowe pudełko, które służy do rozgrywek, oraz 15 kart.

Gdy nie masz już pomysłu na zabawę z dzieckiem, sięgnij po grę Top Trumps. Match Psi Patrol Winning Moves, a Twoje dziecko z pewnością nie będzie się nudzić i ciekawie spędzi czas.

U nas Piotruś i Hubercik są bardzo zainteresowani grą. Chętnie zapraszają różne osoby do wspólnej gry to mamę, tatę, babcię… Z tą grą nie ma nudy, a czas spędzony na zabawie płynie bardzo szybko. Oczywiście nie boimy odbiegać od zasad gry, a tym samym wymyslać swoje własne zasady i zabawy.

Zapraszam Cię również do mojego wcześniejszego wpisu z grą towarzyską Potwory do szafy -Kooperacyjna gra dla najmłodszych pogromców potworów Potwory do szafy zostały również zamówione na stronie TaniaKsiazka.pl