słuchawki dla mam

Idealne słuchawki dla mamy – nowa technologia z przewodnictwem kostnym

Posted by

Świetnym sposobem na zrelaksowanie się jest słuchanie ulubionej muzyki.

O tym jak wiele pracy ma każda mama wiedzą wszystkie z nas. Jest to zdecydowanie bardziej wymagające niż standardowa praca. Trzeba jednak przyznać, że uśmiech dziecka wynagradza niezliczoną ilość godzin spędzoną podczas naszych aktywności zwłaszcza w pierwszych latach życia pociech. Warto pamiętać, żeby mieć też trochę czasu na własne przyjemności. Świetnym sposobem na zrelaksowanie się jest słuchanie ulubionej muzyki. Z jednej strony słuchanie jej na głośnikach, gdy dziecko śpi nie jest możliwe, a z drugiej słuchawki ograniczają nam kontakt z dzieckiem. Jest jednak firma, która postanowiła rozwiązać ten problem.

słuchawki

Słuchawki Aftershokz działają na zasadzie technologii przewodnictwa kostnego.

Jak to działa? Używają one kości czaszki jako systemu rezonatorów – to zjawisko nazwane jest przewodzeniem kostnym. Dzięki wprawianiu kości czaszki w odpowiednie drgania, dźwięk przekazywany jest do naszego ucha wewnętrznego. W klasycznych słuchawkach głośniki wkładamy do wnętrza małżowiny usznej lub przyciskamy je ściśle do ucha. Słuchawki z kostnym przewodzeniem dźwięku w ogóle nie muszą znajdować się wewnątrz małżowiny, gdyż do przekazywania dźwięku w bardzo niewielkim stopniu wykorzystują błonę bębenkową. Inaczej mówiąc słuchawki zakładamy na wysokości kości policzkowej i dźwięk przekazywany jest przez kość, a ucho jest całkowicie odkryte i słychać idealnie całe otoczenie. Nie ma lepszego sposobu na słuchanie muzyki podczas spaceru z wózkiem. Od teraz możesz słyszeć zarówno ulubione piosenki i nie tracić kontaktu z dzieckiem.

Producent zadbał o wszelkie udogodnienia techniczne. Słuchawki są bezprzewodowe, więc nie trzeba martwić się kablem, a całość steruje się za pomocą przycisku wielofunkcyjnego, którym można chociażby odbierać połączeni telefoniczne. Warto pamiętać też, że słuchawki Aftershokzy są odporne na pot i drobne zachlapania, więc deszcz nie będzie Ci straszny. Dzięki lekkiemu i giętkiemu pałąkowi są bardzo wygodne. Na pełnym naładowaniu gotowe są grać do 6 godzin, więc przez ten czas nie trzeba ich zdejmować z głowy. Słuchawki znajdują wiele zastosowań w codziennym życiu. Kochają je nie tylko biegacze i rowerzyści, którzy podczas uprawiania sportu mogą słyszeć nadjeżdżające auta, ale również kierowcy, którzy mogą odbierać telefon lub słuchać muzykę i słyszeć nadjeżdżające auta uprzywilejowane.

słuchawki

Przekonuje się również do nich coraz więcej mam, a patrząc na szereg zastosowań warto zaopatrzyć się w taki sprzęt do różnych aktywności. Połączenie przyjemnego z pożytecznym to idealne opisanie rozwiązania technologicznego, jakie przygotowała firma Aftershokz.

Słyszeliście o takich słuchawkach? Przyznam, że dla mnie jest to zaskoczenie i nowość! 😉