Idealnie nieidealna Monika Garska

Posted by

Poradnik Idealnie nieidealna, autorstwa Moniki Garskiej

Idealnie nieidealna jest to poradnik, który ma na celu pokazać kobietom, że idealny instagramowy świat dalego odbiega od rzeczywistości. Ta pozycja wydawnicza Novae res przypomina nam, że nasze szczęście nie zależy od innych osób, a tylko i wyłącznie od nas samych. To my mamy największy wpływ na nasze życie i nasze szczęście. Należy również pamiętać, że nasze szczęście i powodzenie w życiu nie zależy tylko i wyłącznie od ilości lajków w mediach społecznościowych. To my same musimy chcieć zmian.

Idealnie nieidealna to książka po którą można sięgnąć w każdej chwili…

Ta pozycja jest lekka, szybko ją się czyta i nie męczy czytelnika. Rozdziały są krótkie, napisane lekkim piórem. Autorka wszystko opisuje z własnych doświadczeń. Z większością tych opisanych doświadczeń, każda czytelniczka może się utożsamić, również i ja. Na początku książka nie do końca przypadła mi do gustu, miałam wrażenie, że ciągle czytam niemalże to samo, tylko w innym kontekście. Jednak po przeczytaniu całości i przemyśleniu całej treści, można dostrzec, iż autorka chciała nam pokazać, że każda z nas ma chwile zwątpienia, gorszy okres, obgadywanie za plecami, wyśmiewanie, jak również otaczają nas toksyczni ludzie i fałszywi przyjaciele.

Autorka niemalże zmusza swoją czytelniczkę do refleksji i przemyśleń nad tym, czy musimy robić to co chcą od nas inni i czy mamy mówić tylko i wyłącznie to co chcą usłyszeć inni. Świat i media społecznościowe pokazują nam idealne kobiety, grzeczne dzieci, posprzątane piękne domy. A otaczający nas świat i ludzie  pokazują nam, że kobieta ma siedzieć grzecznie w domu, mieć ugotowany obiad, porządek, a tym samym mieć męża i gromadkę dzieci. Ale czy to wszystko jest wyznacznikiem szczęścia dla każdej kobiety? Otóż nie! Każda z nas jest inna, i każda z nas ma inny punkt widzenia odnośnie swojego szczęścia.

Idealnie nieidealna to każda z nas, piękna na swój sposób

Nie musimy wyglądać olśniewająco, niemalże jak z kolorowego czasopisma, by czuć się pięknie. Autorka z własnych doświadczeń czerpie wnioski i podpowiada swoim czytelniczkom, jak wzmocnić poczucie własnej wartości. Jak uwolnić się od toksycznych osób, jak spełniać się nie zważając na to co mówią inni itp. Pokazuje, że każda z nas zmaga się lub zmagała z obgadywaniem za plecami, wyśmiewaniem, itp.

To pozycja idealna dla każdej kobiety, ale również dla nastolatki, by podbudować swoją wartość. Książkę szybko się czyta, liczy około 220 stron, a więc niedużo. Lektura w miękkiej oprawie, okładka ze skrzydełkami do zakładania już przeczytanych stron. To pozycja dla kobiet, które poszukują wartości i swojej życiowej drogi.

Polecam tą lekturę dla każdej z nas. Książkę możecie odszukać na stronie internetowej selkar.pl w zakładce poradniki.

Przy okazji zapraszam również do innych moich wpisów z książkami jak i poradnikami, między innymi do wpisu Jak urządzić małe mieszkanie KOMPAKTOWO Lu Wei