Jak rozpoznać kosmetyki naturalne?

Posted by

Natura i ekologia – te słowa zdominowały już od kilku, a nawet kilkunastu lat reklamy produktów kosmetycznych. Niestety bardzo często pozostają jedynie chwytem reklamowym. Są powszechnie nadużywane ponieważ żadne przepisy ani regulacje prawne nie definiują wyrażenia kosmetyki naturalne. Jedyne co pozostaje klientowi zainteresowanemu zdrowym stylem życia to dokładne zapoznanie się ze składem produktu.

Chemiczne składniki kosmetyków powinny być wymienione na opakowaniu bądź w ulotce w języku angielskim, a te pochodzenia naturalnego – najczęściej roślinnego po łacinie. Kosmetyki naturalne przy długotrwałym i systematycznym stosowaniu są o wiele bardziej skuteczne niż te, zawierające składniki chemiczne. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że kosmetyki produkowane z syntetycznych komponentów zawierają na przykład detergenty – dokładnie te same jakie możemy znaleźć w popularnych proszkach do prania lub płynach do zmywania naczyń.

Które kosmetyki naturalne są najlepsze?

Firma orientana.pl oparła swoje produkty na zasadach medycyny Dalekiego Wschodu, a także na filozofii ajurwedy, która między innymi zakłada, że można stosować wyłącznie te składniki, które nadają się do spożycia. Kosmetyki tego producenta zawierają więc substancje, które zazwyczaj znamy z kuchni – między innymi kurkumę, migdałowiec, szafran. Również kwaity jaśminu i róży, a także najbardziej ceniony w medycynie wschodu korzeń żeńszeniowy. Orientana oferuje również linię kosmetyków dedykowaną dla wegan – nie zawierają one żadnych składników pochodzących od zwierząt takich jak miód czy mleko. Jeżeli interesuje nas ajuwerdyjskie podejście do życia warto zapoznać się z blogiem na stronie orientana.pl, gdzie można znaleźć szereg fachowych i wyczerpujących porad na temat stosowania kosmetyków naturalnych.

Kto powinien używać kosmetyków naturalnych?

Nie istnieją żadne przeciwwskazania, może używać ich każdy, za wyjątkiem osób uczulonych na konkretny składniki. Nie gwarantują natychmiastowych efektów, natomiast ich działanie polega nie tylko na poprawie wyglądu skóry, ale jej zdrowia i kondycji. Wykorzystują naturalną zdolność skóry do regeneracji i zapobiegają objawom zmęczenia, stresu i starzenia. Szczególnie kosmetyki naturalne można polecić osobom ze skłonnościami do podrażnień skóry i alergii na czynniki chemiczne. Reasumując kosmetyki naturalne są zdrowsze, bardziej skuteczne i przyjemniejsze w użytkowaniu. Każdy, kto zaczął je stosować i zrezygnował z nieobojętnej dla zdrowia chemii szybko poczuje różnicę.

Wpis sponsorowany