Jak wybrać idealny laptop

Posted by

Obecna technologia -jak wybrać idealny laptop.

Wszyscy to wiemy i widzimy, świat się zmienia i nieustannie ewoluuje. Czy ponad sto lat temu ktokolwiek miał pojęcie jak wpłynie na nas dzisiejsza technologia? Choćby wynalezienie przeróżnych maszyn, silników, żarówek, tabletu, komputera, laptopa czy też telefonu komórkowego? Wydawałoby się, że na świecie istnieje już niemal wszystko potrzebne do funkcjonowania. A jednak. Ja, ani nikt inny, nie jest w stanie przewidzieć jak będzie wyglądać świat za kilka lat, nawet kilkanaście, czy też kilkadziesiąt.

Niemalże na moich oczach pojawiał się internet, komputery, telefony, laptopy, komunikacja przewodowa i ta bezprzewodowa.

Jako uczennica klasy podstawowej pierwszy raz miałam styczność z komputerami na lekcjach informatyki. Później rodzice kupili komputer do domu, jeszcze taki duży z dużym tyłem zajmujący niemalże całe biurko. Taki rozmiar zabierał sporo miejsca do nauki. Komputer, który kiedyś był jeszcze ogromnych rozmiarów, a monitory wyglądały jak wielka bryła, zajmująca niemal całe biurko. Nie sposób było go nawet samodzielnie ruszyć. I ktoby pomyślał, że po latach będę posiadać laptopa, komputer, tablet, który będzie tak cienki, a jednocześnie przenośny, że w niczym mi nie przeszkadzają na biurku, czy też w codziennym użytkowaniu poza domem. Mogę spokojnie zajmować się swoimi sprawami, pisać choćby przykładowo mój blog, czy też zajmować się moimi innymi pasjami i zainteresowaniami.

Przejdźmy do internetu

Internet w Polsce zaczął upowszechniać się po 1996, a pierwsze rozwiązania SDI, szybki dostęp do internetu, czy jak kto woli stały dostęp do internetu, pojawił się około 2000 roku, natomiast rozwój sieci bezperzewodowych nastąpił po 2008. A teraz w obecnych czasach trudno sobie pomyśleć, jak kiedyś ludzie mogli wytrzymać bez internetu. W dzisiejszych czasach to chyba nie do wyobrażenia.

Choćby taki prosty przykład z pandemią COVID-19, która spowodowała, że szkoły przestały działać stacjonarnie, a przeszły na nauczanie zdalne- online. Można? Można! Nie rozumiem, dlaczego wcześniej nie było możliwości takiej realizacji nauki zdalnie? Bo jak to mówią- potrzeba matką wynalazków. Jeśli coś działa i się sprawdza to nie jest złe, a wręcz wymaga wdrożenia w życie i realizacji. A to wszystko nie byłoby możliwe bez powszechnego dostępu do internetu. Ten sam czynnik decyduje o dynamice rozwoju technologii mobilnych. Na przykład takie telefony, teraz to bardziej smartfony, świetnie zastępują komputery, telefony, aparaty, dyktafony, kamery, czy też choćby latarki. Teraz wystarczy jeden nieduży telefon, kiedyś to było nie do pomyślenia i takie nieosiągalne.

I tak, w dobie technologii i powszechnym dostępem do internetu, można robić zakupy internetowe, wyszukiwać ważnych informacji, czy też odszukać sobie idealnego laptopa, pod siebie. Teraz i małe dzieci interesują się technologią i różnymi nowinkami. Każde małe dziecko szybko opanowuje obsługę laptopa, czy telefonu komórkowego.

W dzisiejszych czasach, aby zarabiać pieniądze, nie trzeba budować ogromnych wielkopowierzchniowych magazynów i dużych fabryk, jak również zatrudniać kilku lub kilkunastu pracowników, czy też stawiać ogromnych biur. To kwestia umiejętności, wiedzy, logicznego myślenia, odrobiny szczęścia. W tym wszystkim trzeba być otwartym na zmiany, nowe technologie i umiejącym się do tego szybko dostosować. Dodam, że erę cyfrową nie zaczęli budować przedsiębiorcy w starszym czy średnim wieku, ale „młode wilki”, tak jak my, z którymi technologia była od najmłodszych lat.

Jak wybrać idealny i odpowiedni laptop.

Już dziś internet, oraz oczywiście laptop, staje się głównym narzędziem pracy, także moim. I w domu, gdy przygotowuję wpisy blogowe, jak również w pracy, gdy dziennie 12h pracuję na laptopie na recepcji.

Warto nabyć odpowiedni sprzęt komputerowy dostosowany do swoich potrzeb. Młodzi ludzie wiele godzin przesiadują na swoich kontach społecznościowych, grach internetowych, systemach w pracy, przeglądarkach internetowych, czy też naukach i kursach online.

Jeśli nie wiesz jak zabrać się do zakupu i co uwzględnić, by laptop był odpowiedni, a za bardzo nie znasz się na procesorach, kartach graficznych, pamięci RAM, dysku HDD/SSD, czy też jaka powinna być bateria by umożliwiła nam odpowiednio długi czas pracy. Spokojnie, jak też się na tym nie znam! Dlatego odsyłam Cię do odpowiedniej strony internetowej, która z pewnością ułatwi takie poszukiwania, a mianowicie jest to strona szukamlapka.pl

Wpis powstał we współpracy z szukamlapka.pl