Jak wybrać odpowiedni laptop?

Posted by

Jak wybrać idealny i odpowiedni laptop?

Wszyscy to wiemy i widzimy, że świat się zmienia i nieustannie ewoluuje. Czy jeszcze kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu ktoś z nas przypuszczał jak będzie wyglądać dzisiejsza technologia? Choćby weźmy pod lupę wygląd dzisiejszych telefonów komórkowych, tabletów, komputerów, laptopów. Wydawałoby się, że na świecie istnieje już niemal wszystko potrzebne do funkcjonowania. A jednak, nieustanny postęp i technologia ciągle nas zaskakuje. Choć na rynku istnieje już masa laptopów, komputerów to co raz pojawiają się nowe modele i marki. Aż można się w tym wszystkim pogubić. Jak tu wybrać idealny laptop, na przykład do pracy, szkoły, domu, czy też po prostu laptop do gier, gdy do wyboru mamy różne modele, marki, a do tego w różnych cenach. Laptop można już zakupić za kilka stów na przykład w outletach, ale zazwyczaj są takie za kilka tysięcy. I gdy już stwierdzisz – szukamlapka , warto wziąć pod uwagę kilka jakże ważnych kwestii.

Na początku trzeba ustalić do czego ten laptop będzie nam służyć – jakie będzie jego przeznaczenie

Czy to do pracy, szkoły, a może biznesowy, na studia, do domu- dla rozrywki i oglądania filmów, a może chcemy kupić laptop do gier –  typowo gamingowy. Sprawdź na szukamlapka.pl Niezależnie od tego do czego ma służyć nasz laptop, musimy zwrócić uwagę na dysk- jaką pojemność będziemy potrzebować do przechowywania plików, filmów, zdjęć, danych firmy, gier, czy czegokolwiek, czego będziemy potrzebować. Jak dla mnie najważniejszym aspektem jest prędkość, czyli w jakim tempie pracuje mój laptop. Jak szybko się włącza, odpala różne przeglądarki, pliki, gry, czy też aplikacje. Nikt nie lubi czekać w nieskończoność na uruchomienie programu… co znacznie utrudnia pracę i tracimy na tym nasz cenny czas.

Kolejnym jak dla mnie ważnym punktem na liście podczas wyboru, jest waga laptopa. Trzeba się zastanowić, czy laptop będzie nam często towarzyszyć w podróży do pracy, szkoły, itp . Jeśli codziennie mamy z nim biegać to wtedy warto się zastanowić nad czymś lżejszym i mniejszym. Tak, by nie utrudniać sobie przemieszczania się, a zarazem życia. Po co mamy się denerwować, że ręce nam się urywają, skoro już przy zakupie możemy się nad tym zastanowić. Jeśli natomiast, wiesz, że laptop będzie w podróży tylko od czasu do czasu, sporadycznie, wtedy można się pokusić na coś większego i cięższego.

Większy ekran laptopa to przyjemniejsza praca, a zarazem wygoda, gdyż nie będziemy musieli siedzieć z nosem przyklejonym do ekranu ;-p

Kolejnym punktem jest wytrzymałość baterii. Kiedyś to było po 2-3 h, teraz już nawet i 8h a nawet i10h. Wytrzymałość baterii znacznie ułatwi nam pracę, na przykład w czasie podróży. Taka dobra wytrzymałość baterii przydaje się podczas czytania książek, czy też recenzji, przeglądania stron internetowych. Wtedy nie musimy siedzieć z laptopem przy biurku, a możemy na przykład pozwolić sobie na czytanie na laptopie prosto z wygodnego łóżka. I tutaj warto zwrócić uwagę czy laptop szybko się nagrzewa, czy cicho pracuje, gdyż to później będzie rzutować na nasze zadowolenie z pracy na nim.

Jeśli lubicie pracę wieczorami, czy też w nocy, tak jak ja, to warto wziąć pod uwagę, czy jest podświetlana klawiatura. Niby taki dodatkowy bajer, ale jakże może być przydatny podczas nocnej pracy. A jeśli już jesteśmy przy względach estetycznych, to warto zwrócić uwagę na estetyczne, dokładne i solidne wykonanie. Czy laptop ma obudowę plastikową, czy aluminiową, czy jest solidnie wykonany i nic nam nie trzeszczy i się nie wygina.

Nie od dziś, laptop, oczywiście z dostępem do internetu, staje się głównym narzędziem pracy, także i moim.

I w domu, gdy przygotowuję wpisy blogowe, tak jak ten. Jak również w pracy, gdzie co drugi dzień pracuję po 12h na laptopie na recepcji.

Warto nabyć odpowiedni sprzęt komputerowy dostosowany do swoich potrzeb i oczekiwań, by później nie żałować wyboru. Młodzi ludzie wiele godzin przesiadują na swoich kontach społecznościowych, grach internetowych, na różnych systemach w pracy, przeglądarkach internetowych, czy też nauce oraz kursach online. Wszystkie te czynności, warto wziąć pod uwagę wybierając laptop, co właściwie konkretnego będziemy robić na zakupionym laptopie i czemu ma nam służyć.

Jeśli nie wiesz jak zabrać się do zakupu i co szczególnego uwzględnić, by laptop był odpowiedni do twoich oczekiwań, a tym samym za bardzo nie znasz się na procesorach, kartach graficznych, pamięci RAM, dysku HDD/SSD. Czy też jaka powinna być bateria, by umożliwiła nam odpowiednio długi czas pracy. Spokojnie, jak też się na tym nie znam! Dlatego odsyłam Cię do odpowiedniej i profesjonalnej strony internetowej, która z pewnością ułatwi takie poszukiwania. A mianowicie jest to strona szukamlapka.pl gdzie nie tylko odszukasz swój odpowiedni laptop zgodny z jego przeznaczeniem, ale również na tej stronie można przeczytać wiele cennych rad, jak na przykład Jak przyśpieszyć działanie laptopa, czy też Jak wyczyścić laptopa z brudu i wiele innych przydatnych i ciekawych porad.

Wpis powstał we współpracy z szukamlapka.pl