sen - materac - budzik

Jak wybrać odpowiedni materac, by dobry sen zamienił się w dobry dzień?

Posted by

SEN.

Po każdej nocy przychodzi dzień, raz lepszy a raz gorszy. Ale jak sprawić, by każdy dzień był dobry, pełen energii i uśmiechu?! Jest na to sposób. Otóż, głęboki, zdrowy, odpowiednio długi i relaksujący sen to klucz do zdrowego i dobrego życia. Sen daje energię do pracy, działania, nauki oraz wykonywania codziennych obowiązków. Według statystyk na sen poświęcamy aż 25 lat naszego życia, więc warto przespać życie wygodnie i komfortowo. Na dobry sen składa się wiele czynników, takich jak, pora roku, ciśnienie atmosferyczne, temperatura, długość snu, pozycje snu jak i odpowiednio dobrany materac.

Jako mama mam niewiele czasu na sen, gdyż wstaję wcześnie rano a zasypiam późnym wieczorem a dodatkowo w nocy wstaję do młodszego dziecka by je nakarmić. Tak więc mój sen nie jest odpowiednio długi i wystarczający na to by porządnie się wyspać. Ja, jak i każda mama, marzę tylko o tym by przespać całą noc bez pobudek. Dlatego stawiam na odpowiedni materac, tak by mój sen choć krótki dawał mi chwilę relaksu, odpoczynku i odprężenia. Materac dla dziecka również powinien być dobrany do jego potrzeb, ponieważ niewyspane dziecko to marudne i płaczliwe dziecka a co za tym idzie zmęczona i wyczerpana mama.

Jak więc wybrać materac by był dopasowany i wygodny?

sen-materac-dziecko

 

Materac powinien być dobrany odpowiednio do naszych potrzeb.

Mając na myśli dobry materac każdy z nas ma inne skojarzenia, dla jednych to miękki i wygodny materac dla drugich twardy itp. I dobrze, gdyż każdy powinien wybrać odpowiedni materac dla siebie, ponieważ to my będziemy na nim spać nie kto inny. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi jaki to powinien być materac, by dawał maksimum zadowolenia dla wszystkich, gdyż nie ma takiego materaca i jednego uniwersalnego rozwiązania, które odpowie na wszystkie nasze indywidualne potrzeby.

Wybierając materac musimy się dobrze zastanowić i przemyśleć nasz wybór oraz uwzględnić kilka jakże ważnych kwestii odnośnie nas samych. Tylko dobrze dobrany i przemyślany zakup zagwarantuje zdrowy, dodający sił, relaksujący i regenerujący sen. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego materaca, który ma Ci przynieść 100% satysfakcji i zadowolenia z wypoczynku to odpowiedź sobie na poniższe pytania które są bardzo ważne i pomocne.

 Czy śpisz sama/sam czy jednak w parze? Ile ważysz i mierzysz? W jakiej pozycji śpisz i czy często zmieniasz pozycję podczas snu? A może to nie Ty a twój partner/partnerka zawsze się wierci? Czy masz problemy zdrowotne i twój kręgosłup potrzebuje wsparcia, lub masz problemy z układem krążenia? A może nadmiernie się pocisz i masz alergię? Jaki preferujesz typ posłania, twardy czy miękki? Gdy odpowiesz na wszystkie pytania, możesz przejść do następnego kroku.

 

sen - materac - nogi

Odwiedź salon lub skorzystaj z konfiguratora.

Jeśli posiadasz odpowiedzi na zadane wyżej pytania i znasz swoje potrzeby, zatem wiesz czego oczekujesz od nowego materaca. W takim razie możesz przejść do kolejnego etapu przemyślanego wyboru i zakupu i wspomóc się doświadczeniem ekspertów w salonach. Na miejscu w stacjonarnym salonie bądź na stronie internetowej sklepu możemy liczyć na profesjonalną podpowiedź, który produkt będzie dla nas najlepszy. Będąc na miejscu w sklepie, najlepszą podpowiedzią w dokonaniu odpowiedniego wyboru jest uprzednie przetestowanie materaca, czyli położenie się na kilku wybranych modelach materacy i spędzeniu na nich kilku minut. A jeśli idziesz z duchem czasu i zazwyczaj dokonujesz zakupu przez internet, to możesz skorzystać z konfiguratora Comforteo,Przy dokonywaniu zakupów warto pamiętać, że na jakości nie ma co oszczędzać, ponieważ taki materac ma nam służyć na lata, więc powinien być wytrzymały i dobry jakościowo. Piankowe wkłady, układy sprężyn, naturalne składniki – te sklepy stawiają na surowce spełniające najbardziej wyśrubowane normy jakości.

Dobrze dobrany materac to komfort i zadowolenie z życia. 😉 25 lat naszego życia poświęcone na sen to nie mało, więc warto inwestować w wypoczynek i wygodę! 😉

Z dobrze dobranym materacem zapewne nie masz problemów ze snem, a jeśli jeszcze nie dokonałaś/eś wyboru odpowiedniego dla siebie materaca i masz problem z zaśnięciem to zapraszam Cię do zabawy. W tym wpisie pochowały się Lulaj-owe owieczki. Kto znajdzie wszystkie? Jeśli uda Ci się policzyć owieczki, to daj znać w komentarzu i możesz spokojnie iść wypoczywać. 😉

sen-materac-poduszka

Miłego odpoczynku! 😉 

lulajowe owieczkilulajowe owieczkilulajowe owieczki