urodziny w ogrodzie

Jak zorganizować niezapomniane urodziny w ogrodzie.

Posted by

Urodziny w ogrodzie.

Niedługo zbliżają się urodziny Twojego dziecka a Ty jesteś w martwym punkcie, ponieważ brak Ci miejsca na organizację imprezy w domu czy mieszkaniu. Do tego ta sytuacja, gdy wszystkie restauracje są jak na dzień dzisiejszy zamknięte. Tym samym nie masz zamiaru wydawać całej pensji na urodziny w restauracji czy salach zabawa? Nie martw się, jestem z Tobą, tutaj być może znajdziesz rozwiązanie.

Masz ogródek działkowy, ogród, a może ktoś ze znajomych posiada? Tak! To dobrze, ogród to doskonałe miejsce na tego typu zabawy. Organizowanie imprezy urodzinowej na świeżym powietrzu to wspaniała alternatywa dla zabaw urządzanych w domach, mieszkaniu, różnych lokalach, restauracjach czy też dziecięcych salach zabaw.

Urodziny organizowane w ogrodzie dają wiele plusów, takich jak: co ważne świeże powietrze, aktywnie spędzony czas na zabawie, w minimalnym stopniu znika problem bałaganu, duża niekończąca się przestrzeń, piękno otaczającej nas przyrody, czasem i kontakt z różnymi zwierzątkami, owadami itp, zieleń a tym samym kolory natury pobudzają i inspirują dzieci do kreatywnej zabawy jak i ekspresji. Świeże powietrze to dobro samo w sobie. Mam nadzieję, że nie muszę podawać tu wielu zalet dłuższego przebywania na powietrzu.

W dzisiejszym świecie, gdy jesteśmy z każdej strony otoczeni różnymi nowinkami technicznymi i nawet kilkumiesięczne dziecko domaga się tabletu, komputera czy też telefonu, warto choć od święta oderwać się od przeróżnej technologii i dać się porwać naturze. Gdy do tego dodamy różne zabawy, dziecięce atrakcje, balony i akcesoria urodzinowe smaczne i zdrowe jedzenie, pyszne lody to wiadomo, że zabawa na 100% będzie udana i niezapomniana. Uważam, iż warto wykorzystać zalety przyrody przy planowaniu urodzin pociechy. Gdy mamy, można powiedzieć, że nieograniczoną przestrzeń możemy sobie pozwolić na zaproszenie większej liczby gości, bez obaw o duży bałagan, a nawet zniszczenia jakie mogą mieć miejsce w naszym mieszkaniu czy też domu.

Jak widzimy, a raczej czytamy, zalet jest naprawdę dużo. Ąż żal nie skorzystać z takiej atrakcyjnej i kuszącej propozycji!

O czym należy pamiętać organizując dziecięcą imprezę urodzinową na dworze?:

 • Najważniejsze o bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszego dziecka, jak i przybyłych gości to podstawa! Jeśli planujemy ognisko czy grilla najlepiej aby robiły to tylko i wyłącznie osoby dorosłe. Cała impreza jak i wszelkie zabawy powinny odbywać się pod nadzorem dorosłych.
 • Pogoda. Należy wcześniej sprawdzić i upewnić się jaka będzie pogoda. Tak by wszystko dostosować do warunków atmosferycznych. Mieć zadaszenie, schronienie na czas deszczu czy też burzy itp. a także parasole, czy też inne schronienie od upału i słońca.
 • Opiekunowie. Dzieci nie mogą być puszczone w samopas. Warto, aby ktoś ich stale kontrolował i miał na nich oko. Jak wiadomo, przy dzieciach trzeba mieć oczy dookoła głowy, więc więcej niż jeden opiekun jak najbardziej wskazany;-)
 • podręczna apteczka. Jeśli są dzieci oraz zabawa to na pewno nie obejdzie się bez jakiegoś zadrapania, czy też skaleczenia. Warto więc pomyśleć o apteczce.
 • Wystrój/dekoracja. Warto zatroszczyć się o dekorację, ponieważ dzieci uwielbiają baloniki, girlandy, pompony, wszelkiego rodzaju trąbki, itp. Fajnie byłoby gdyby impreza miała motyw przewodni, możemy kierować się na przykład ulubioną bajką dziecka (Kubuś Puchatek, czy też Świnka Peppa) To nada uroczystości klimatu, uroku, pięknego wyglądu, a także uraduje nasze dziecko, w końcu to jego ważny dzień. Tu z pomocą przyjdzie sklep partypaczka.pl oferująca artykuły dekoracyjne.
 • Zadaszenie/ Namiot eventowy/ pawilon/ altanka. Jak wiadomo, pogoda jest nieprzewidywalna, więc warto zabezpieczyć się przed niespodziankami. Takie namioty, zadaszenia nie tylko chronią przed deszczem ale też promieniami słonecznymi.
 • Stoliki i krzesła. W zależności od liczby gości trzeba również zaopatrzyć się w stoły, stoliki i krzesła, tak by było na czym zjeść choćby tort urodzinowy i wypić smaczny sok. Stoliki i krzesła można pożyczyć od rodziny i znajomych.
 • Sprzęt grający. Muzyka rozkręci każdą imprezę, więc warto mieć jakiś sprzęt, choćby małe radio.
 • Jedzenie/napoje. Kolejnym jakże ważnym aspektem jest oczywiście jedzenie i napoje. Sprawą oczywistą jest tort urodzinowy, a o reszcie zdecydujemy już my sami. Należy wcześniej pomyśl o tym, czy chcemy podawać dania na gorąco, czy zimne przekąski. Na takich imprezach doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju kanapki, szaszłyki, koreczki, sałatki, kolorowe przekąski.
 • Wykorzystać maksymalnie naszą dostępną przestrzeń jak tylko to możliwe. Po co się cisnąć w jednym miejscu jak mamy większą przestrzeń? Warto to pożytecznie wykorzystać, choćby rozstawiając wszystko w miarę równomiernie, oddzielając miejsce do siedzenia i pogaduszek i jedzenia jak i do zabawy.
 • Zabawy, zabawki, atrakcje, animatorzy. Nie możemy też zapomnieć o wszelkich atrakcjach dla dzieci, jakimi są różne zabawki, gry, jak i animatorzy zabaw. Zabawki powinny być oczywiście dostosowane do wieku dzieci uczestniczących w imprezie urodzinowej.
 • Kącik dla rodziców zaproszonych dzieci/opiekunów. Warto zatroszczyć się również o kawałek przestrzeni dla rodziców i opiekunów, by choć przez chwilę mieli czas dla siebie na małą przekąskę, ciepłą kawę, łyk wody, czy też wspólne pogaduchy przy kawie.
 • Kącik zabaw dla maluchów i dzieci. Powinniśmy mieć również na uwadze młodsze dzieci, czy to z rodziny czy znajomych, którzy przyszli ze swoim starszym rodzeństwem. Dla takich maluchów można wydzielić kawałek przestrzeni do zabaw, na przykład rozkładając im kocyki na trawie, bądź jakże teraz popularne tipi i podając różne zabawki.
 • Sztućce, talerze, kubeczki, słomki, obrus, serwetki itp. Jeśli będziemy podawać przekąski czy choćby nawet sam tort to trzeba mieć czym i na czym to zjeść. Najwygodniejsze będą jednorazowe sztućce, kubki i talerzyki. Warto mieć w zapasie większą ilość. Świetnym i  jakże ekologicznym rozwiązaniem jest podpisanie każdego kubeczka imieniem dziecka, dzięki czemu każde dziecko ma swój kubek z którego może pić przez całą imprezę.
 • Bliski dostęp do toalety. Toaleta musi być! Jeśli nie ma w pobliżu żadnego WC, można takowy wypożyczyć (Toaleta przenośna). Nie wszyscy może wiedzą, że nie każda działka posiadaja WC, a dziecko musi mieć dostęp do toalety.

urodziny w ogrodzie

urodziny

Dzieci kochają zabawę, więc na urodzinach nie powinno jej zabraknąć. Jest wiele propozycji i sposobów, by dzieci spędziły kreatywnie i miło ten wspaniały czas.

Wśród popularnych atrakcji dla dzieci są:

 •  bańki mydlane,
 • dmuchane zamki, również w różnych rozmiarach,
 • wata cukrowa, lody czy też popcorn,
 • malowanie buzi,
 • trampolina,
 • animatorzy,
 • poszukiwanie ukrytego skarbu,
 • rozbijanie piniaty- Zabawa polega na strąceniu specjalnie przygotowanej kuli wypełnionej przeważnie słodyczami, których uczestnicy starają się zebrać jak najwięcej.
 • wspólne gotowanie, pieczenie, przyrządzanie jedzenia,
 • wspólne prace plastyczne,
 • granie w piłkę
 • puszczanie latawców
 • puszczanie lampionów (wieczorem)
 • wspólne zbieranie kwiatów polnych, by później z nich zrobić wianki na głowę,
 • składanie origami, na przykład samolotów a później ich puszczanie,
 • turnieje, konkursy i zabawy (mogą być z nagrodami) na przykład: Koło fortuny, Milionerzy, Jaka to melodia?, Kalambury, Brakujące krzesło, itp.

Jak są plusy muszą też być i minusy takich imprez na świeżym powietrzu:
– wiele zależy niestety od pogody,
– bierzemy na swoje barki całą organizację imprezy, jak i całą odpowiedzialność,
– koszty – czasem mogą być większe niż wcześniej zakładaliśmy,

Podsumowując. Nie zapomnijmy o prezentach są na urodzinach bardzo ważne, wejdźcie na stronę prezentmarzeń gdzie jest dużo fajnych atrakcji do wyboru. Każdy znajdzie coś dla siebie, bądź prezent na urodziny dla dziecka i tego mniejszego i większego.

Jest więcej plusów niż minusów, więc warto rozważyć taką opcję. Oczywiście, to tylko propozycje, a każdy może wymyślić własne zabawy i gry. Jeśli chodzi o koszt takiej imprezy na podwórku i przygotowanie wszystkiego samodzielnie na pewno będzie niższy niż w restauracjach, knajpach czy salach zabaw. Przyznacie, że warto urodziny organizować z głową.

Bezspornie, wszystko zawsze sprowadza się do pieniędzy i nie możemy sobie na wszystko pozwolić, na tzw. dziecięce fanaberie i wymysły. Nie damy przecież dzieciom wolnej ręki co do wyboru wszystkiego. Sprawą oczywistą jest, że każdy chciałby wypaść jak najlepiej i by jego urodziny były najlepsze. Jednak wyobraźnia siłą rzeczy jest zazwyczaj ograniczona przez koszty, dlatego nie dajmy się zwariować i przemyślmy każdy szczegół imprezy kilka razy.

Miłej i nieustającej zabawy!