Jakie krzesło wybrać dla dziecka?!

Posted by

Jakie krzesło wybrać dla dziecka?!

Mój Piotruś uwielbia malować, kolorować kolorowanki, przeglądać książki, układać klocki a to wszystko jak na razie robi na podłodze, bądź też na stole w salonie, a jak wiadomo, to nie jest dobre rozwiązanie, a nawet złe i bardzo niekorzystne dla jego prawidłowej postawy. Postanowiłam stworzyć mu miejsce do zabawy i”nauki”, do malowania i rysowania, tak by było mu wygodnie i się nie garbił. To nie jest proste zadanie, jak wybrać odpowiednie krzesełko dla dwulatka?! Hmm? Pomysły?!

Każde dziecko chciałoby mieć piękny i niepowtarzalny pokój, tak by czuło się w nim przytulnie. Rodzic zawsze na pierwszym miejscu stawia na wygodę i bezpieczeństwo dziecka a na wygląd zwraca uwagę już przy okazji, tak mi się przynajmniej wydaje. A jeśliby tak połączyć piękne z pożytecznym i bezpiecznym, wtedy wszyscy byliby zadowoleni. 😉  Tak więc, zawsze szukamy nowocześnie wykonanych, atrakcyjnych wizualnie i funkcjonalnych w użytkowaniu mebli. Jednym z mebli, który szczególnie dba o bezpieczeństwo i komfort użytkownika jest odpowiedni fotel obrotowy. Krzesło obrotowe to chyba jeden z niezastąpionych przedmiotów w dziecięcym pokoju, umożliwiający bezpieczną i wygodną naukę i zabawę.

Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze fotela obrotowego dla dziecka? 

Wiele firm oferuje nowoczesne i bardzo piękne fotele obrotowe, jednak sam wygląd nie wystarczy, najważniejsze jest bezpieczeństwo i prawidłowa postawa dziecka podczas siedzenia. Szukając odpowiedniego krzesła dla dziecka natrafiłam na sklep edinos.pl, który oferuje krzesła wyróżniające się trwałym, solidnym wykonaniem i w pełni bezpieczną formą, te cechy są najważniejsze przy wyborze obrotowych krzeseł dla najmłodszych dzieciaczków. Komfortowe siedzisko, wygodne oparcie oraz stabilna podstawa to gwarancja wygody, bezpieczeństwa, prawidłowej postawy dziecka, oraz zadowolenia z produktu. Obecnie jest bardzo duży wybór foteli obrotowych, które nie tylko są funkcjonalne ale i pięknie wyglądają, są nietuzinkowe, a do tego cieszą oko rodzica i dziecka i są piękną ozdobą oraz wykończeniem dziecięcego pokoju. Genialnym pomysłem dla małych dzieci, takich jak mój dwulatek, są krzesła, które formą imitują zwierzątka, samochodziki, postacie z bajek oraz inne piękne przedmioty. Czarno-biała piłka, Kubuś Puchatek, kotek, kwiaty czy też kolorowe motyle na oparciu fotela obrotowego to prawdziwy aranżacyjny hit, który zachwyci nie tylko malucha ale również mamę i tatę. Nieprawidłowo dobrane meble powodują wady postawy u dziecka już od najmłodszych lat. Dlatego, chcę zadbać o to, aby krzesło do siedzenia było zawsze idealnie i zdrowo wyprofilowane. Jak dla mnie odpowiednie podparcie w krześle dla ciągle rosnącego dziecka to podstawaKrzesła ze stylowej siatki membranowej w stonowanych kolorach, te z różnobarwnymi akcentami czy modnym pikowaniem na miękkich obiciach z pewnością zadowolą także starszych użytkowników nowoczesnych mebli domowych i biurkowych.

Krzesła ze sklepu edinos.pl posiadają między innymi: profesjonalnie wyprofilowane, ergonomiczne oparcia wykonywane we współpracy z ortopedami, odporne na łatwe zaplamienia i obtarcia tapicerki. Posiadają również praktyczne regulacje wysokości, trwałe siłowniki pneumatyczne, powierzchnie pokryte ochronną warstwą polichlorku winylu, stabilne podstawy czy nierysujące powierzchni/podłogi, ciche kółka. Miękkie i komfortowe siedziska i oparcia pozwolą w nowoczesnym fotelu obrotowym nie tylko skupić się na nauce, lecz także zrelaksować podczas czytania książki lub rysowania.

Gdy stoję przed tak trudnym zadaniem, jakim jest wybór odpowiedniego krzesła, który nie dotyczy tylko wyglądu ale też komfortu a przede wszystkim wygody i bezpieczeństwa, nie potrafię jednoznacznie zdecydować, który model będzie najlepszy… Wybraliśmy kilka modeli krzeseł do przeanalizowania i ostatecznego werdyktu jakim będzie zakup.

A oto i nasze wybory:

Mój wybór padł na te krzesła, ponieważ mają :

  • wygodne i wyprofilowane oparcie,
  • odporną na zaplamienia tapicerkę,
  • praktyczną zmianę wysokości,
  • profesjonalny siłownik pneumatyczny,
  • nierysujące powierzchni, miękkie i ciche, pokryte kauczukiem koła,
  • a także oparcia na łokcie,/podłokietniki – Czasami gdy dziecko jest jeszcze małe( mój synek ma dwa latka) podłokietniki będą przeszkadzały, ponieważ nie pozwolą na wsunięcie fotela/krzesła pod biurko, dlatego warto również rozważyć zakup krzesła bez podłokietników, bądź też nie zamontować ich w zakupionym już przez nas fotelu i przykręcić gdy dziecko podrośnie.

Co sądzicie o moich wyborach, Czy te krzesełka będą odpowiednie? Na co Wy zwracaliście lub zwrócicie uwagę przy wyborze odpowiedniego fotela obrotowego dla Waszego dziecka?!

Uważam, iż nie ma lepszej motywacji dla dziecka do nauki oraz aktywnej i kreatywnej zabawy jak własny i wygodny kącik do nauki jakim jest odpowiednio dobrane krzesło obrotowe oraz biurko. Każdy lubi mieć swoje ulubione miejsce w domu, gdzie ma czas na swoje sprawy, lubi się odstresować i wyciszyć.