kaczor donald maskotka interaktywna

Kaczor Donald – przytulanka z mojego dzieciństwa.

Posted by

Przytulanka dziecka.

Nie od dziś wiadomo, że przytulanka jest najlepszym przyjacielem dziecka. Kaczor Donald to jedna z najbardziej znanych bajkowych postaci.  Nie ulega wątpliwości oraz nie ma się nad czym zastanawiać, czy rzeczywiście małemu dziecku jest aż tak potrzebny „miś” – przyjaciel. Moje dzieciaczki są jeszcze małe, jeden ma 2,5 roku a drugi 14 miesięcy. Dzieci zaczynają wchodzić w tak zwany okres separacji, gdzie tej bliskości z mamą (ze mną) jest coraz mniej i wtedy jak najbardziej przydaje się pluszak. Dzieci zaczynają uczyć się samodzielności, chcą wszystko robić same, od jedzenia samodzielnie łyżeczką po samotne zabawy i wtedy taka przytulanka jak najbardziej w tej samodzielności pomaga. A jak pomaga? Wspierając swoją obecnością, gdyż jest zawsze blisko i pod ręką.

Natomiast młodszy synek zaczyna samodzielnie chodzić, stawia swoje pierwsze samodzielne kroki, a więc wszystko dla niego jest nowe: umiejętności, doznania, doświadczenia, punkt widzenia, co w rezultacie wpływa na zachwianie poczucia bezpieczeństwa. Wszystko wokół takiego malucha się zmienia, a przytulanka pozostaje taka sama i nie ulega przemianie. Maskotka jest ciągle przy dziecku i daje poczucie bezpieczeństwa i przyjaźni.

Dziecku potrzebna jest przytulanka już od pierwszych tygodni, czy miesięcy życia.  Po co takiemu maluchowi przytulanka? A po to by zastąpić rodzica, przecież rodzic nie może być z dzieckiem 24 godziny i non stop nosić je na rękach. Taki milutki pluszowy przyjaciel zawsze jest mile widziany w rodzinie. My uwielbiamy powiększać naszą pluszową rodzinkę. Misiów w domu mamy bardzo dużo, ale każdy nowy towarzysz dzieci jest mile i serdecznie witany w naszych skromnych progach. Nigdy nie wiadomo na którego misia spadnie największa miłość dziecka, dlatego musi mieć z czego wybierać. Wybór przyjaciół nie może przecież być przypadkowy. hihi;-)

kaczor donald maskotka

Przytulanka Kaczor Donald.

Chciałam Wam przedstawić naszą nową przytulankę Kaczor Donald. Jest to interaktywny Kaczor Donald – Wesołe Dźwięki. Maskotka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 18 miesiąca. Jest to pluszak zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Zabawka ma 31 cm wysokości. Pluszak wydobywa z siebie śmieszne dźwięki, takie jak: kichanie, parskanie, kwakanie -Kwak kwak. Moje dzieciaczki uwielbiają naśladować dźwięki kichania. Baterię z dźwiękami można wyjąć i będzie to sama przytulanka do przytulania jak i spania. Można też wyjąć baterię by wyprać pluszaka. Zabawka jest miękka i gładka, więc przyjemnie się ją przytula.

kaczor donald baterie

Bajkowa przytulanka Kaczor Donald podobna z charakteru do mojego synka.

Ta zabawka Kaczor Donald kojarzy mi się z moim dzieciństwem, kiedy to oglądałam bajki Myszkę Miki i Kaczora Donalda. Była to śmieszna i zabawna bajka pełna humoru i przygód, oraz śmiesznych dźwięków wydobywanych przez Kaczora Donalda. Tak jak i w bajce nasza kaczka również nosi niebieską marynarską koszulę, czapkę i czerwoną muchę. Kaczor Donald z bajki w dużym stopniu przypomina charakterem małe dziecko, ponieważ jest pozytywne nastawiony do życia.

Tak jak i małe dzieci, w szczególności mój prawie 3 letni synek Piotruś, tak i Kaczor Donald jest nadpobudliwy i gwałtowny, łatwo wpada w gniew, nie lubi gdy coś nie idzie po jego myśli. Piotruś jak i Donald mają też duże problemy z zazdrością. Można by te cechy porównawcze wymieniać i wymieniać w nieskończoność, tak samo jak upór w dążeniu do celu, jeden i drugi bohater mojego wpisu jest strasznie uparty, a gdy coś obiorą za cel nie ma już innego wyjścia po prostu musi to mieć i już! Przytulanka również jest idealna dla małych uparciuchów, na pewno znajdą wspólne tematy. 😉

kaczor donald pudełko

Oglądaliście lub oglądacie bajkę Kaczor Donald? Jeśli tak to jak ją wspominacie, czy również znajdujecie wspólne cechy charakteru dzieci i Kaczora Donalda?!

Pssst. Maskotka do kupienia w sklepie modino.