kapitan nauka kolekcja

Kapitan Nauka – seria książeczek „Znajdź różnicę!” oraz „Kapitalne zagadki”

Posted by

Witam Kochani! Dziś będzie wpis o książeczkach dla przedszkolaków. To nie pierwsze nasze książeczki od Kapitan Nauka. Posiadamy już serię książeczek „100 pierwszych słówek”, wpis można przeczytać pod tytułem 100 pierwszych słówek – seria książeczek dla dzieci, oraz zestaw „100 zabaw z piłką nożną” jak również karty „Angielski dla malucha 2+”. Książeczki, zestaw jak i karty sprawdzają się rewelacyjnie podczas zabawy, więc pora na kolejną serię i dawkę wiedzy oraz nowych umiejętności.

 

Seria książeczek Kapitan Nauka „Znajdź różnicę!”

Jest to seria dla dzieci od 3 lat, choć uważam, że młodsze maluszki będą równie zaciekawione ilustracjami z książeczek. Mój Piotruś ( prawie 3 latka) jak i Hubercik ( 16miesięcy) są bardzo zainteresowani książeczkami i z chęcią wspólnie oglądają jak i wyszukują różnice na obrazkach, oczywiście, gdy im je wskazuję. Nie będę tu się chwalić jak mój Piotruś pięknie odnajduje różnice, bo jak na razie słabo mu to wychodzi i znajdzie jedną góra dwie na jednej rozkładówce. Myślę, że to tylko kwestia czasu i się nauczy, po to właśnie są te książeczki by ćwiczyć koncentrację, spostrzegawczość i wzrok.;-) Młodszy Hubercik jest bardzo zachwycony kolorowymi obrazkami i nie może wyjść z podziwu jak ogląda te książeczki. Najbardziej go interesuje książeczka ze zwierzątkami. 😉 Mnie osobiści zachwycają ilustracje, które są przepiękne zwłaszcza w książeczce „Baśnie”. Książki są tekturowe, więc są wytrzymałe, dzięki czemu można się nimi cieszyć przez długi czas. Poręczny mały format idealnie pasuje do małych rączek.

W serii są trzy książeczki;

  1. ZNAJDŹ RÓŻNICĘ! BAŚNIE„,Wejdź do świata baśni i znajdź trzy różnice! Dziecko poznaje piękny i kolorowy świat bajek.
  2. ZNAJDŹ RÓŻNICĘ! NA PODWÓRKU” Skocz na podwórko i znajdź trzy różnice! Dziecko przenosi się na podwórko, gdzie czekają je różne zabawy i gry. Dziecko może zagrać w klasy, poskakać przez gumę lub na skakance, pobawić się w berka, bądź chowanego.
  3. ZNAJDŹ RÓŻNICĘ! ZWIERZAKI” Skocz  do ZOO i znajdź trzy różnice! Książeczka zabiera dziecko w świat zwierząt, do takiego osobistego domowego ZOO.

Seria Kapitalne zagadki dla małych Spryciarzy i Bystrzaków 4+

Kapitalne zagadki to interesujące i kolorowe zadania dla wszystkich dzieci ciekawych świata. Zadania pomagają ćwiczyć skupienie, spostrzegawczość, myślenie logiczne i umiejętności matematyczne. Jedna strona to jedno ilustrowane, kolorowe i ciekawe zadanie. Takie ćwiczenia to gwarancja świetnej zabawy a przy okazji nauki! Nawet jeśli mój synek nie potrafi wykonać niektórych zadań to jest co oglądać i zawsze coś go zaciekawi. Rysunki w książeczkach są bardzo kolorowe i z wielką ciekawością i zainteresowaniem można je oglądać, no może nie godzinami ale przez kilka a nawet kilkanaście minut. Rysunki są miłe i przyjazne, wyglądają jak wyrwane z bajek, więc cieszą oko moich małych dzieciaczków. Obrazki przedstawiają zwierzątka, owoce i warzywa, domowe przedmioty, pojazdy, kosmos, instrumenty muzyczne, postacie z bajek, rośliny, słodkości (lody, babeczki, cukierki), więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Moje dzieci znalazły! Ich najbardziej interesują zwierzątka a zwłaszcza kotki oraz pojazdy.

– Które obrazki stanowią parę?

– Który fragment pasuje w puste miejsce na obrazku?

– Czy potrafisz znaleźć takie same zwierzątka?

– Otocz kółkiem koty, które nie mają identycznej pary?

– Co różni te rysunki?

W środku znajdują się rożne typy zadań, takie jak: porównywanie, zakreślanie, odnajdywanie różnic i podobieństw, dobieranie par itp.

W serii znajduje się:

Moje dzieciaczki są bardzo zadowolone ze swoich kolorowych książeczek. Napiszcie w komentarzach jakie inne książeczki, bądź gry polecacie od Kapitan Nauka i czy znacie te, które Wam przedstawiłam. 😉