kapitan nauka książeczki dla dzieci

Kapitan Nauka wpływa na horyzonty! ;-)

Posted by

Czytamy książeczki od Kapitan Nauka.

Wczoraj był Światowy dzień książki, a dziś przychodzę do Was z wpisem o książeczkach dla dzieci od Kapitan Nauka.

Dziecko uczy się poprzez zabawę. Najlepsze do zabawy oraz nauki są wszelkiego rodzaju książeczki, karty, kolorowanki, gazetki itp. Moje dzieciaczki uwielbiają oglądać książeczki oraz chcą by czytać im różne bajeczki, bądź też pomóc w przekładaniu kartek oraz tłumaczeniu co znajduje się na poszczególnych stronach.

Od Kapitan Nauka otrzymaliśmy serię książeczek 100 pierwszych słówek. W serii znajdują się 3 książeczki:

  • 100 pierwszych słówek. W domu i w ogrodzie. 1+ (książka obrazkowa)
  • 100 pierwszych słówek. Pojazdy. 1+ (książka obrazkowa)
  • 100 pierwszych słówek. Zwierzęta. 1+ (książka obrazkowa)

Najciekawszą książeczką zarazem dla Piotrusia jak i Hubercika jest książka Zwierzęta. Nic w tym dziwnego, przecież wszyscy kochają zwierzątka. Książka posiada 24 obrazkowe strony. W tej książeczce zobaczymy różne zwierzęta, które mieszkają w domu, w parku, w lesie, na wsi, w górach, w Afryce itp. Dzięki temu dziecko poznaje gdzie i jakie zwierzątko można spotkać. Dziecko poznaje naturalne i prawdziwe środowisko w jakim mieszkają dane zwierzęta. Ta książka to swego rodzaju piękny i kolorowy przewodnik po ciekawym zwierzęcym świecie. Podczas przeglądania możemy się wybrać do ZOO i poznać mieszkające tam zwierzęta, jak również zobaczymy jakie ryby mieszkają w morzu.

Następna interesująca książeczka to Pojazdy.

Każdy chłopak interesuje się samochodami, traktorami, samolotami, więc ta książeczka jest jak najbardziej dla chłopca. Książka zabiera malucha w fascynującą podróż wszystkimi środkami transportu, od takich znanych i używanych codziennie jak autobus i samochód osobowy po sterowce, łodzie podwodne, łaziki oraz sondy kosmiczne. Strony podzielone zostały na różnorodne pojazdy, które są przydzielone do kategorii tematycznych, na przykład, miasto, niebo, morze, budowa, wieś, góry, kosmos, jezdnia oraz park.

Dziecko pozna więc maszyny jakie są potrzebne przy budowie domu, oraz jakie pojazdy są pomocne rolnikowi na wsi. Książeczka wspiera rozwój mowy maluszka oraz poszerza zasób słownictwa. Dziecko jest z natury ciekawe świata, a ten zbiór pojazdów pokazuje jak ciekawy i zmotoryzowany jest świat w którym się znajduje. Książeczka zachęca do prób budowania pierwszych zdań z wykorzystaniem nazw pojazdów i maszyn. Ilustracje są bardzo ładne, i na pewno zwrócą uwagę małego podróżnika. Obrazki odzwierciedlają rzeczywistość, oraz ułatwiają rozpoznawanie maszyn w rzeczywistości. Myślę, że ta książka nie tylko zainteresuje malucha ale nawet starszaka.

Ostatnia z serii książeczka W domu i w ogrodzie.

Pokazuje maluszkowi najbliższe otoczenie. Wszystko to co znajduje się w domu i ogrodzie. Wszystkie przedmioty oraz słówka uporządkowane są według kategorii tematycznych: dom i ogród, salon, kuchnia, łazienka, sypialnia, mój pokój, szafa, owoce, warzywa, narzędzia i przyroda. Książka posiada piękne klimatyczne oraz bijące ciepłem i bezpieczeństwem ilustracje, ponieważ dom dla malucha w szczególności kojarzy się z ciepłem, bezpieczeństwem i rodzicami.

Obrazki pozwalają ćwiczyć koordynacje i spostrzegawczość, ponieważ strony podzielone są na dwie cześci. Z jednej strony mamy pojedyńcze obrazki i słowa a z drugiej cały obrazek ze wszystkimi przedmiotami i elementami z pierwszej strony. Rozmieszczone są w odpowiednich miejscach tak jak to się znajduje w rzeczywistości na przykład w kuchni czy salonie. Dzięki czemu możemy bawić się z dziećmi w różne gry, np, znajdź taką samą lampę, która jest ukryta obok na ilustracji. Obrazki znajdujące się na stronach w książce możemy wyszukiwać wspólnie w naszym pokoju, dzięki czemu szybciej jest zapamiętać dany przedmiot i jego nazwę.

Książki mają tekturowe wytrzymałe strony, dzięki czemu mogą nią bawić się nawet maluszki.

Takie wspólne przeglądanie książeczek to budowanie więzi między dzieckiem i rodzicem oraz oswajanie się z pismem a także wprowadzanie dobrych nawyków jakim jest czytanie książek.

Miłego wspólnego czytania! 😉

 

Już dziś zapraszam na konkurs, który zostanie wystawiony jutro na blogu, gdzie do wygrania będą książeczki 100 pierwszych słówek.

kapitan nauka kapitan nauka 100 pierwszych słówek kapitan nauka zwierzęta kapitan nauka pojazdy kapitan nauka w domu i ogrodzie