kobietą być

Kobietą być … Eliza Żywicka

Posted by

Kobietą być…

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o książce jaką ostatnio przeczytałam. Pierwszy raz, tak mi się wydaje, czytałam książkę, gdzie bohaterką jest sama autorka, czyli Eliza Żywicka. Eliza Żywicka w swojej książce przedstawia historie, przeżycia, doświadczenia oraz swoje role życiowe jakie przyszło jej odgrywać w życiu. Wszystko to opisuje w formie pamiętnika. Życie relacjonuje jako jedną wielką podróż pociągiem. Opisuje w sensie metaforycznym jak i rzeczywistym, gdyż przedstawia wycieczki jakie odbyła i te zagraniczne jak i krajowe, a także przedstawiona jest podróż w sensie metafory, czyli życie jako podróż pociągiem, gdzie ludzie dosiadają się do naszego przedziału, jak i odchodzą, czasem mamy z nimi bliższy kontakt siedząc obok, a niekiedy jedziemy tym samym pociągiem w innych wagonach, niby razem a jednak oddzielnie.

Autorka opisuje swoje przeżycia oraz ukazuje błędy jakie popełniła w życiu, które są już nieodwracalne, przez co chce Nam pokazać, jako lekcję, by wyciągnąć wnioski, iż warto zastanowić się nad swoim postępowaniem, by nie powielać jej błędów. W książce opisane są różnorodne historie, więc każda osoba, która to przeczyta może wynieść z tego coś dla siebie. Pisarka przyznaje się, iż kiedyś marzyła o byciu aktorką, jednak brakowało jej wiary w siebie, więc książka poniekąd jest spełnieniem jej marzenia. Pokazuje w niej swoje role jakie odgrywa w życiu, są to takie role jak:

 • Kobietą być,
 • Córką być,
 • Siostrą być,
 • Pracownikiem być,
 • Przedsiębiorcą być,
 • Żoną być,
 • Kochanką być,
 • Przyjaciółką być,
 • Mamą być,
 • Superkobietą być,
 • Sobą być,

Mnie osobiście poruszyła jej historia życia, to co przeszła – straciła rodziców, jej ojca zamordowano, a mimo takich przeżyć nie poddała się i dąży do samorealizacji, celu i własnych marzeń. W książce Kobietą być autorka zamieściła różne ćwiczenia dla czytelników, tak by czytana treść nie była tylko suchym poradnikiem/lekcją, a prawdziwym czynem i swego rodzaju konwersatorium, by każdy kto przeczyta książkę zastanowił się nad swoim życiem i wprowadził choć minimalne zmiany jak i przemyślenia. Pisaka przytacza taką myśl „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” i nie chodzi tu tylko o śmierć człowieka, ale również o odejście ukochanej osoby, na przykład rozstanie, czy rozwód. Podczas czytania książki są momenty, że chce się płakać a czasem śmiać. 😉 

kobietą być

kobietą być

Z jednej strony książka jest przepełniona miłością, wiarą, nadzieją, dobrem a z drugiej okrutną i bolesną rzeczywistością, smutkiem, porażkami, rozczarowaniami i śmiercią.

Książka Kobietą być jest bardzo poruszająca, oraz wywołująca przemyślenia nad Naszym życiem. Polecam tą książkę najbardziej dla tych, którzy utracili sens życia, oraz dla tych którzy nieustannie poszukują własnego miejsca na ziemi, oraz dla szukających własnego „ja”.

Książkę można nabyć w sklepie internetowym autorki www.for-you.com.pl