blog mama na kbeauty show warszawa

Koreańska pielęgnacja – O tym jak było na KBeautyShow

Posted by

Koreańska pielęgnacja – KBeautyShow

Dnia 20 grudnia miałam okazję uczestniczyć w wydarzeniu KBeautyShow 2018. Event odbył się w czwartek 20 grudnia w Leonardo Royal Hotel w Warszawie. Ja mieszkam w Białymstoku, więc miałam kawałek drogi do pokonania, ale czego nie robi się dla pięknego wyglądu. Jak każda kobieta, tak i ja, uwielbiam kosmetyki oraz pielęgnację. Każda minuta spędzona na pielęgnacji jest dla mnie relaksem i odprężeniem, a do tego wstępem do pięknego i nieskazitelnego wyglądu. Był to event poświęcony koreańskiej pielęgnacji i koreańskim kosmetykom.

Podczas tego wydarzenia na konferencji poznałam tajniki nieskazitelnej skóry Koreanek oraz miłośniczek kbeauty. Podczas eventu można było zbadać swoją cerę i poznać wiek swojej skóry, jej potrzeby i problemy oraz uzyskać porady dotyczące pielęgnacji. Miałam skorzystać z tej propozycji, jednak dowiedziałam się, iż mając makijaż wyniki nie są miarodajne, więc wynik będzie tylko orientacyjny. 

Impreza była zamknięta, więc mogły wejść tylko zaproszone osoby. Nieskromnie przyznam, że dostałam zaproszenie z którego z chęcią skorzystałam. O zaproszeniu i chęci udziału pisałam w moim wcześniejszym wpisie – BlogMama.pl na KBeautyShow 2018. Uczestniczkami wydarzenia były kobiety, no dobrze było też dwóch panów, ale myślę, że były to osoby towarzyszące. ;-p

blog mama na kbeauty show warszawa

Koreańska pielęgnacja – kosmetyki, właściwa pielęgnacja twarzy – czyli opis w skrócie tego co się wydarzyło i jak to wszystko wyglądało.

Na wstępie otrzymaliśmy identyfikatory ze swoim inicjałem z Instagrama ( mój IG: blogmama_pl ) oraz upominek w postaci kosmetyków marki Borntree. Kosmetyki oczywiście są dostępne w sklepie Korean  Unicorn shop. Z marką Borntree miałam okazję zapoznać się wcześniej. A mianowicie testowałam produkty, czyli maseczki w płachcie oraz kwiatową mgiełkę. Moja recenzja oczywiście jest na blogu pod wpisem Kosmetyki Borntree – Koreańska pielęgnacja Kosmetyki jakie otrzymałam to krem mleczny Gold Milk Steam 200 ml, serum wygładzające Gold Milk 200ml, krem przeciwsłoneczny Sunblocker Berry Essence 50/PA+++50ml oraz próbka kremu pod oczy VOLUTOX.

borntree kosmetyki

Następnie przeszliśmy do sali konferencyjnej gdzie uzyskaliśmy porady dotyczące koreańskiej pielęgnacji. A dokładnie było to 10 kroków koreańskiej pielęgnacji.

  1. Oczyszczanie twarzy kosmetykiem na bazie olejków
  2. Oczyszczanie twarzy kosmetykiem na bazie wody
  3. Złuszczanie
  4. Tonizowanie
  5. Esencja
  6. Ampułki, Serum, Produkty o działaniu miejscowym
  7. Maseczka w płachcie
  8. Pielęgnacja – okolice oczu
  9. Nawilżenie
  10. Filtr przeciwsłoneczny

Były też rozmowy na temat walki z trądzikiem oraz codziennej pielęgnacji skóry. Muszę przyznać, że na co dzień nie zawsze stosowałam się do tych wszystkich zasad, ale mam nadzieję, że to zmienię i zacznę pielęgnować moją skórę odpowiednio tak by była doskonale oczyszczona i nawilżona. Oczywiście wykorzystam wszystkie kroki koreańskiej pielęgnacji.

Porady jakie zapadły mi w pamięci to to, iż należy bliżej zainteresować się naszą pielęgnacją twarzy. Gdyż to jak traktujemy naszą skórę, ona odwdzięczy się nam tym samym. Dlatego aby cera wyglądała młodo, pięknie i promiennie należy o nią dbać codziennie. Mowa była również o tym, iż Koreanki stosują maseczki zazwyczaj rano przed wyjściem, zupełnie odwrotnie jak to jest u nas. My kobiety, zazwyczaj stosujemy maseczki po całym męczącym dniu, czyli wieczorem, tuż przed pójściem spać. Choć ja osobiście nie uważam, ten fakt za coś złego, myślę, że ta informacja była ciekawostką.

Konferencja trwała z dwie godzinki, więc troszkę długo. Osobiście nie umiem wysiedzieć w jednym miejscu, więc wszystko mnie bolało, nawet te „cztery litery”. Ale na szczęście obok była kawa i woda do picia.

Były również stoiska, gdzie można było bliżej zapoznać się z koreańskimi kosmetykami.

kbeauty showkorean unicorn sklepkoreańskie kosmetyki

Pierwszy raz byłam na takim wydarzeniu, więc dla mnie było to nowe doświadczenie. Ogólnie wrażenia są pozytywne. Mam nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej.