kosmetyki dla dzieci

Kosmetyki dla niemowląt i dzieci Bubchen.

Posted by

Kosmetyki dla niemowląt i dzieci

Pielęgnacja dzieci i niemowląt to coś wyjątkowego, to nie tylko wcieranie kremu w delikatną skórę dziecka to też dotyk, którego dziecko najbardziej potrzebuje. Czułość, delikatne głaskanie, przyjemny dotyk oraz masaż daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, zaufania, bliskości, czułości, ciepła i miłości. O masażu pisałam również w moim wcześniejszym wpisie „Masaż Shantala – element pielęgnacji”. Delikatna skóra dziecka potrzebuje odpowiednich kosmetyków, jak na przykład kosmetyki dla niemowląt i dzieci Bubchen. Takie kosmetyki zapewniają łagodną pielęgnację oraz ochronę skóry dziecka.

Znacie kosmetyki marki Bubchen? Jeśli nie, to na pewno znacie akcesoria dla dzieci marki NUK (na zdjęciu gryzak żółwik NUK), które tak jak kosmetyki dla niemowląt i dzieci Bubchen są produkowane przez firmę BabyLand.

 

kosmetyki dla dzieci

Delikatna i wrażliwa skóra dziecka potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, odżywienia i ochrony. Przed nawilżeniem skóry dziecka warto zatroszczyć się o higienę i pielęgnację, myjąc dziecko płynem do kąpieli. Kiedy pojawi się dziecko, temat kąpieli jest najważniejszy i najczęściej poruszany wśród rodziców, który wywołuje dreszcze. Jeśli chcecie przeczytać troszkę o naszej pielęgnacji odsyłam was do mojego wcześniejszego wpisu „Wszystko o naszej kąpieli, oraz o leczniczych kąpielach dla maluszków”.

Przede wszystkim kosmetyki dla dzieci powinny być dobrze tolerowane przez maluszków, tym samym minimalizując ryzyko alergii skórnych. Powinny;

 • utrzymywać bariery ochronne skóry,
 • wspierać naturalne mechanizmy ochronne skóry,
 • minimalizować ryzyko alergii skórnych,
 • zawierać naturalne składniki aktywne,

Mleczko nawilżające Bubchen Milk

Mleczko jest bogate w kwasy tłuszczowe, dzięki czemu ma pozytywny wpływ na odpowiednie nawilżenie skóry, poza tym wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry oraz ma działanie przeciwzapalne. Dzięki temu mleczku skóra dziecka jest skutecznie ochroniona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Mleczko przeznaczone dla dzieci od pierwszych dni życia. Co daje mleczko:

 • zapobiega utracie wody poprzez skórę,
 • zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi,
 • zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia,
 • posiada działanie przeciwzapalne, jest również zalecane przy atopowym zapaleniu skóry,

Mleczko jest bardzo delikatne, przyjemne w zapachu i ma luźną konsystencję, przypominającą rzadki jogurt. 😉 Po zastosowaniu nie zauważyłam śladów uczulenia. Moje dzieciaczki chętnie nim się smarują a nawet sprawdzili czy ma dobry smak…;-)

 

Żel do kąpieli Bubchen Wasch Gel

Żel ma za zadanie działać oczyszczająco, przeciwzapalnie, nawilżająco oraz ochronnie. Płyn do kąpieli Bubchen zawiera rumianek, proteiny pszenicy i pantenol a nie zawiera mydła i środków barwiących. Płyn do mycia ma przyjemny zapach oraz delikatnie myje i pielęgnuje skórę nie podrażniając jej.;-) Wyjątkowy żel do mycia i kąpieli Bubchen Wasch Gel przeznaczony dla dzieci od pierwszych dni życia.

bubchen

bubchen gel

Kosmetyki Bubchen pielęgnują każdy rodzaj skóry, posiadają również kilka linii:

 • Linia niebieska- ochrona delikatnej skóry (te kosmetyki posiadamy i o nich właśnie dziś opisałam)
 • Linia Calendula – zawiera BIO-nagietek z kontrolowanych upraw
 • Linia Mama- dla kobiet w ciąży i młodych matek
 • Linia Kids – dla dzieci powyżej 3 lat
 • Linia Verniosa- ochrona i pielęgnacja tak, jak w brzuchu mamy

Używaliście kosmetyków tej marki?