królestwo zwierząt

Królestwo zwierząt…

Posted by

 Zasiądź dziś ze mną do karcianego stołu i zagraj w karty „Królestwo zwierząt”…

A raczej przeczytaj o fajnej grze karcianej dla dzieci i rodziców. „Królestwo zwierząt” to talia klasycznych kart w ilości 55 sztuk. Rewersy (tył kart) to mandala? Hmmm rysunek przypominający ni to kwiat, ni to las, ale efekt jest całkiem niezły, a raczej ekskluzywny taki bardzo szykowny i elegancki. Dla mnie jak najbardziej podoba się ten wzór jest bardzo stylowy. 😉 Awers (przód kart) to wzory nawiązujące do przyrody i mieszkańców lasu – sów, jeleni, zajęcy i lisów, jest też niedźwiadek.

królestwo zwierząt

Król to samiec, dama to samiczka, a walet to młode. Joker jest ozdobiony cyrkowym niedźwiedziem. Tradycyjne karciane symbole kolorów przypominają pochyłe i niedokładne malunki dzieci. Dodam, że nie wszystkie karty są ozdobione zwierzątkami, tylko te najważniejsze czyli; K, D, W, J.

królestwo zwierząt

 

Gra karciana

Przyznam się, że ja za bardzo nie znam się na kartach. Jak byłam mała grałam tylko w „wojnę” a szkoda… Może to dlatego, że kiedyś nie było takiej dostępności do różnych kart i gier. Teraz jest ogromny wybór. Można powiedzieć, że do wyboru, do koloru. Mam nadzieję, że teraz nadrobię z dziećmi ten czas i razem wspólnie będziemy się uczyć pojęć karcianych, kolorów, figur w talii, różnych gier i zabaw.

Ta gra karciana ma na celu zaproszenie do zabawy najmłodszych graczy. Chce swoimi rysunkami ze zwierzakami przyciągnąć dzieci do zabawy karcianej. Myślę, że to świetne rozwiązanie, mam nadzieję, że sporo dzieciaczków skusi się zagrać w tą grę, niżeli przesiadywać całymi dniami przed komputerem i tam grać w gry.

 Gra „Królestwo zwierząt” proponuje kilka gier o różnym stopniu trudności. 

W grze „Królestwo Zwierząt” przyda się odrobina szczęścia, szczypta sprytu jak i poczucie humoru. Karty swobodnie zmieszczą się w kieszeni spodni, więc zagrać można wszędzie, czy to na podłodze w  pokoju, w parku, w szkole, w ogrodzie, na wycieczce, podczas rodzinnego obiadku, a nawet w lesie, czyli wszędzie tam, gdzie nam się zamarzy a także tam gdzie przyda się odrobina rozrywki i śmiechu. 😉

Wspólnie spędzony czas na grze jest najlepszy. Warto uczyć dzieci wygrywania jak i przegrywania.

Talia zawiera 55 kart przepięknie zilustrowanych oraz broszurę z zasadami gier karcianych dla dzieci jak i rodziców 😉

W broszurce znajdziemy propozycje gier takich jak: „wieża strachów”, „staw”, „z góry na dół”, „kuku”, „świnie”, „wojna” oraz „makao”. Ja znam tylko „wojnę”. ;-P Szkoda tylko, że opakowanie jest mało wytrzymałe.

królestwo zwierząt

 

Miłej zabawy pełnej emocji!

 Lubicie grać w karty, czy może dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z kartami tak jak my?!

Psst. Zapraszam również do moich wcześniejszych wpisów z grami od Fabryki Kart Trefl Kraków, wpisy; Urodziny dziecka oraz Bystre główki. Gra pamięciowa.

królestwo zwierząt