książeczki dla dzieci

Książeczki dla dzieci Katarzyny Targosz – „Aniołek Gabryś … „

Posted by

Książeczki dla dzieci.

Dziś będzie o wspaniałych książeczkach dla dzieci a mianowicie o książkach autorstwa Katarzyny Targosz. Autorkę poznałam poprzez jej bloga, którego często odwiedzam, oraz śledzę jej profile na FB i IG. Jeśli chcecie poznać bloga autorki książeczek to zapraszam na MATKANASZCZYCIE.PL Tak więc przejdźmy do książeczek dla dzieci. Jak tylko otrzymałam moją przesyłkę z książkami byłam bardzo ciekawa ich treści. Nie mogłam się powstrzymać i od razu z moimi dziećmi zaczęliśmy oglądać i czytać… Książeczki są bardzo ładnie wydane, posiadają piękne rysowane ilustracje. Piękne wydanie pięknej pisarki! 😉 Wadą tych książeczek jest to, że są trochę cienkie a szkoda, bo treść pisana rymowanym wierszem jest tak piękna, że można czytać bez przerwy nawet nie łapiąc oddechu. Poważnie! Słowa są tak pięknie i mądrze dobrane, że czyta się szybko i przyjemnie. Rymowaną treść szybko się czyta a co najważniejsze łatwiej ją zapamiętać dziecku. Takie książeczki dla dzieci są idealne na wieczorne czytanie przed snem.

książeczki dla dzieci Katarzyna Targosz

Aniołek Gabryś i Szymek rozrabiaka.

Bohaterem książki jest mały aniołek o imieniu Gabryś. Gabryś uwielbia się bawić. Jednak jak na anioła przystało musi spełniac swoją rolę i opiekować się małą duszyczką, w jego przypadku małym chłopcem Szymkiem. Szymon jak każdy mały chłopiec uwielbia psoty, w głowie ma dużo różnych pomysłów i często rozrabia pakując się przy tym w różne kłopoty. Szymek nie zawsze zważa na niebezpieczeństwa, które na niego czekają, dlatego zawsze czuwa nad nim aniołek Gabryś i wszystko dobrze się kończy. Czytając książeczkę mój synek był zachwycony ilustracjami oraz treścią, dopytywał się co się dzieje na ilustracjach i co robi chłopiec. Wnioskuję, że książeczka bardzo mu się spodobała. 😉 Moim zdaniem, autorka poprzez treść pokazuje czym zajmują się aniołowie oraz wskazuje na to, że choć dzieci czasem są niegrzeczne i nieposłuszne to zawsze ktoś nad nimi czuwa i je kocha. Na końcu książeczki znajdują się zadania dla dzieci oraz malowanka.

Aniołek Gabryś i Szymek starszy brat.

Bohaterem tej książeczki dla dzieci również jest malutki aniołek Gabryś. Szymek spodziewa się rodzeństwa. Gdy na świecie pojawia się jego malutka urocza siostra on czuje się niezrozumiały, porzucony, a także w pewnym sensie zawiedziony, gdyż wolałby brata. Jednak z pomocą nadchodzi anioł Gabryś, który wszystko wyjaśnia małemu chłopcu, objaśnia sens istnienia starszego brata, oraz to, że to on też jest w jakimś stopniu aniołem stróżem dla swojej małej siostrzyczki. Wszystko jest pięknie opisane rymowanym wierszem. Słowa są tak starannie dobrane, że całą bajeczkę szybko i przyjemnie się czyta.

Takie piękne książeczki warto polecać! Ja z czystym sumieniem polecam, gdyż wiem, że ten kto je przeczyta z mojego polecenia nie zawiedzie się na nich.

Bajeczki mają bardzo ważne i mądre przesłanie, a mianowicie pomagają zrozumieć dzieciom pewne zachowania i emocje, które czasem ciężko zrozumieć dla małego dziecka. Książeczki pokazują, że dziecko nie jest same ze sobą, ze swoimi problemami i że z każdej nawet najgorszej sytuacji jest wyjście, tylko trzeba odszukać swoją właściwą drogę. Książeczki są drogowskazem do zrozumienia pewnych emocji i zachowań oraz właściwego postępowania. Autorka w sposób prawdziwy, bardzo życiowy i naturalny, a czasem i zabawny przedstawiła nam rolę stróża każdego dziecka. Książeczki dla dzieci wydawnictwa eSPe.

A jak to jest u Was, wierzycie w aniołów?

Ja wierzę!