Książka Fit Mom – Ania Dziedzic

Posted by

„Wszystko, co zrobisz dla siebie w ciąży, zaprocentuje później!”

Ostatnio przeczytałam książkę „FIT Mom” Ani Dziedzic. Od razu zaznaczę, że nie jestem w ciąży, ani jak na razie jej nie planuję, jednak nie wykluczam, może kiedyś…  Jest to przewodnik dla świadomych i aktywnych kobiet, zwłaszcza dla kobiet w ciąży. Poradnik z treningami na każdy trymestr ciąży, oraz ćwiczenia na okres planowania ciąży.

Większość kobiet, jednogłośnie się ze mną zgodzi, że ciąża to wyjątkowy czas. W ciele przyszłej mamy zachodzi wiele zmian. Ważne, żeby na te zmiany przygotować ciało, ponieważ wszystko, co zrobimy dla siebie w ciąży, zaprocentuje w przyszłości. Dobra kondycja sprzyja łatwiejszemu porodowi i szybkiemu powrotowi do formy.

Autorka książki Ania Dziedzic, mama dwóch dziewczynek, wykwalifikowana instruktorka fitnessu, tenisa, pływania i narciarstwa. Znana jako trenerka Fit Mom. Napisała przewodnik dla kobiet, które chcą zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Książka „Fit Mom”

W książce zostało zamieszczonych wiele cennych porad dla przyszłych mam. Na początku przeczytamy jej historię ciąży, przebieg, badania itp. Następnie poprzez kolejne rozdziały dowiadujemy się jak odpowiednio przygotować się do ciąży, jakie zmiany zachodzą w naszym ciele, o aktywności fizycznej w ciąży, o odżywianiu w ciąży. W jednym z rozdziałów książki zostały zebrane pytania przyszłych mam. Siódmy rozdział jest poświęcony zagadnieniu „Fit Mom” co to właściwie jest i co oznacza. Czy to może taki wymysł i moda XXI wieku? Fit Mom, to kobieta świadoma swojego ciała, dbająca o swoje ciało i zdrowie jak i zdrowie nienarodzonego dziecka, uprawiająca odpowiednią aktywność fizyczną, to również dobra kondycja fizyczna i psychiczna. Jednym słowem, kobieta dbająca o zdrowy styl życia w ciąży.

Z książki dowiemy się między innymi o tym;

Jak przygotować się do ciąży? Jakie zmiany zajdą w organizmie w czasie jej trwania? Co jeść? Jak ćwiczyć i dbać o ciało i umysł? Jak zadbać o skórę w okresie ciąży i zapobiec powstaniu rozstępów? Ból pleców w ciąży – jak mu zaradzić? Od kiedy można zacząć ćwiczyć w ciąży? Jak planować jadłospis i wiele wiele innych przydatnych porad. Oczywiście porady wsparte opiniami ekspertów z zakresu dietetyki, endokrynologii, położnictwa i ginekologii.

Już sama okładka zachęca do przeczytania i zadbania o swoje ciało.

Okładka wygląda zachęcająco, a na niej zgrabna i uśmiechnięta Ania. Taki wygląd to marzenie wielu mam. Moje również. Choć ja nie mam problemów z wagą to przydałoby mi się trochę poćwiczyć i zadbać o siebie i ciało, by wyglądać tak promiennie jak mama z okładki. W książce przy opisie ćwiczeń są zamieszczone zdjęcia, które ułatwiają wizualizację tego jak to ma prawidłowo wyglądać. Zamieszczone w środku zdjęcia przyciągają wzrok! Nie ukrywam, że trochę zazdroszczę tej pozytywnej energii, którą widać „gołym okiem”. Przewodnik „Fit Mom” zawiera około 260 stron.

A jeśli już jesteście po ciąży, tak jak ja, to również warto zadbać o swoją sylwetkę. Ja rozpoczynam moją przygodę właśnie z tymi ćwiczeniami z książki. 😉

Miłego czytania, oglądania i ćwiczeń!

Zapraszam również do mojego wcześniejszego wpisu z książką „Tata Tadzika

Książki pochodzą z księgarni selkar.pl