króliczki

Książka „Króliczki!!!”

Posted by

Na naszych półkach zagościła kolejna książeczka z literatury dziecięcej. Jest to pozycja wydawnicza od wyd. CzyTam. Ilustracje są bardzo interesujące, a treść?! No właśnie… co z tą treścią?! Zobaczcie sami! Zapraszam do przeczytanie wpisu. : – )

Tytuł książki „Króliczki!!!”, autorstwa Kevan Atteberry, przetłumaczył Tomasz Panas. Opracowanie graficzne Przemysław Zyzek.

Bohaterem książki jest Declan – przyjazny potworek. Uwielbia wszystko, jest bardzo przyjazny i uprzejmy. Wszystko i wszystkich wita, co spotyka na swojej drodze. Idąc tak przez las napotyka tytułowe „Króliczki!!!”.

Króliczki są wystraszone i chowają się przed potworkiem. Declan jest zniesmaczony a raczej smutny tym faktem, widać to po wyrazie jego twarzy. Króliczki przekonują się co do jego przyjaźnie nastawionej osoby i postanawiają się z nim pobawić.

A co z tą treścią,o której wcześniej wspomniałam?

Jest bardzo uboga, tak właściwie to na stronie napotykamy jedno – dwa słowa. Książeczka bardzo uboga w treść, natomiast bogata w przekaz, iż nie można nikogo oceniać po wyglądzie, liczy się to kim jesteśmy i jaki mamy charakter. Choć bohater jest potworkiem, to bardzo przyjaznym i pogodnym.

Można tą książeczkę również odebrać inaczej, po swojemu, jak kto woli. Na przykład; gdy jesteśmy (zwłaszcza dzieci) w lesie, zachowujemy się tak jak ten potworek, wszystko nas interesuje, chcemy wszystkiego dotknąć, oglądać zwierzątka. Krzyczymy na widok zwierząt, np; o patrz, wiewiórka! A te biedne stworzenie ucieka ze strachu na nasz widok i okrzyk. Bo skąd ma wiedzieć, że tak właściewie nie chcemy mu zrobić krzywdy?

A jak się kończy książka?!

Potworek na swojej drodze napotyka „ptaszki!!!” i już można się domyślić dalszej części. :- )

Książka w twardej oprawie, licząca około 30 stron.

Zapraszam również do mojego wcześniejszego wpisu z książkami CzyTam ; “Gabi i Gator” James Burks, wydawnictwa CzyTam   Psst  książka”Gabi i Gator” jest ulubioną książeczką mojego synka Piotrusia i została przeczytana ponad milion razy hehe