Książka Podaj dalej, autor Günther Jakobs – recenzja

Posted by

Książka dla dzieci Podaj dalej, autor Günther Jakobs

Dziś, jak już wiadomo po tytule, będzie wpis z książką dla dzieci pod tytułem Podaj dalej, autora Günther Jakobs. Jest to książeczka dla najmłodszych, w twardej oprawie, co mi się bardzo podoba, gdyż okładka aż tak szybko się nie niszczy i służy przez długie lata. Czasem nawet wędruje z rąk do rąk, bądź z pokolenia na pokolenie. Pozycja wydawnictwa Zielona Litera. Nie ukrywam, że już sama okładka bardzo mi się spodobała. Minimalistyczna, a jednak ma w sobie to coś, co przyciąga małego jak i dużego czytelnika.

„Podaj dalej” co kryje się w środku

Co od razu wpada w oko to piękne ilustracje. Już sama okładka wydaje się być interesująca i zachęca, by zerknąć i sprawdzić co jest we wnętrzu pozycji.
A w środku widzimy piękne rysunki, choć nieco skromne i minimalistyczne. Treść uboga w słowa, lecz przekazująca to co ma do przekazania. Łatwa w odbiorze dla dzieci i pozostawiająca duże pole do wyobraźni. Skromna treść, bo licząca zaledwie jedno-dwa zdania na stronie, pozostawia dziecku duże pole do wyobraźni i przypisywania sobie dalszych wydarzeń.

W📙 książce Podaj dalej  widzimy i czytamy o tym jak zwierzątka obdarowują się jednym i tym samym upominkiem.

Choć to jest ten sam upominek – filiżanka w kolorowe kropki. To każde zwierzę odbiera ten prezent inaczej i dostrzega w niej coś innego. Każde ze zwierzątek znajduje dla niej inne zastosowanie i przeznaczenie.
Czasem jest zabawnie, gdyż dzik cieszy się z sedesu, a właściwie z filizanki, natomiast po pewnym czasie stwierdza, że posiada już właściwie sedes i przekazuje dalej upominek. Tym razem dzik obdarowuje szczurka, który stwierdza, że jest to świetna wanna i w niej się myje. Zabawna sytuacja. Jedni korzystają z niej jak z toalety, inni się w niej zaraz myją, a jeszcze inni jedzą, bawią się, wymyślają nowe zastosowania. Dla jeżyka filiżanka jest nawet statkiem, a dla krecika parasolem.

Co jest fajne to to, że cała ta zabawna historia zaczyna się od tego, że lisek postanawia obdarować zająca miską do sałaty. Pod koniec, gdy wszystkie zwierzątka zostały obdarowane tą że samą misą, na koniec zostaje obdarowany nią też lis. Lisek nie ukrywa, że jest zaskoczony całą tą nietypową sytuacją. 😂😂

Muszę zaznaczyć, iż książeczka bardzo spodobała się Piotrusiowi i Hubercikowi. Na tyle że czytaliśmy ją i oglądaliśmy kilka razy z rzędu.  😁

Cała ta historia pokazuje, że to co nam nie jest już potrzebne, możemy oddać to komuś innemu. Komuś kto znajdzie dla tej naszej starej rzeczy zastosowanie. Jednak dla niego będzie to nowa rzecz. Z której będzie się cieszyć i wykorzysta na swój sposób. Dzięki takiemu obdarowywaniu, dbamy o planetę i przedłużamy żywot danej rzeczy, nie wyrzucając jej od razu na śmietnik.

Dostaliście upominek, który nie spełnił waszych marzeń? Nie wyrzucajcie go, ale przekażcie dalej. Dawanie i sprawianie przyjemności jest takie fajne!

Przy okazji zapraszam do mojego wcześniejszego wpisu z książką wydawnictwa Zielona Litera, na przykład do wpisu Projekt Panna Młoda, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o ślubie i weselu