książka stany zjednoczone

Książka z ciekawej serii – W drodze do szkoły.

Posted by

Książka – W drodze do szkoły.

Lubicie podróżować ale nie zawsze macie na to czas, bądź chcielibyście pokazać dziecku kawałek świata lecz brak na to wystarczających pieniędzy?! Książka z serii W drodze do szkoły, pozwoli podróżować z dzieckiem nie wychodząc nawet z domu. W serii ukazały się książki: INDIE, SENEGAL, STANY ZJEDNOCZONE, JAPONIA. Dzięki tym książkom wraz z dzieckiem poznajemy kraje, ich kulturę, obyczaje, tradycje, religię, przyrodę, języki urzędowe, położenie geograficzne oraz klimat.

Książka INDIE.

W tym wydaniu znajdziemy opowieść o chłopcu imieniem Ramdżed i jego codziennym życiu w Indiach. Ramdżed ma siedem lat. Chłopiec wraz ze swoją małpką Gigi codziennie rano wyrusza do szkoły. Po drodze musi omijać krowy, które w Indiach są uważane za święte. W drodze do szkoły chłopczyk mija targ, gdzie są sprzedawane między innymi owoce i warzywa jak również kolorowe farby w tak zwanej farbiarni. Ramdżed wita ludzi mówiąc NAMASTE i pochylając głowę oraz składając ręce na piersi. Maszerując drogą chłopiec spotyka również słonia, który ma udekorowaną trąbę różnymi kolorowymi farbkami. Malec odwiedza również Mandir czyli hinduską świątynię. Hinduizm jest najpopularniejszą religią w tym kraju. Święci, którzy wyrzekli się wszystkiego dla dobra religii to tak zwani Sadhu.  Przyznacie, że książka jest bardzo ciekawa? Oczywiście w książce jest jeszcze wiele ciekawostek, ale pozostawię to tajemnicą dla ciekawych świata. 😉

książka indie

Książka STANY ZJEDNOCZONE.

Kolejną interesującą książką z tej serii są STANY ZJEDNOCZONE. Stany zjednoczone są globalną potęgą, więc warto co nieco coś o nich wiedzieć. Jest to opowieść o chłopcu imieniem Patrick, który tak samo jak Ramdżed z książki INDIE, codziennie rano wyrusza do swojej szkoły. Chłopiec lubi jeździć na deskorolce, grać w koszykówkę i czytać różne komiksy. Codziennie rano jedzie do szkoły autobusem. W drodze do szkoły, okazało się, że droga jest nieprzejezdna i kierowca musi zmienić trasę.

Chłopiec po drodze mija kościół protestancki, przejeżdża przez centrum, dzieci mają też okazję zobaczyć tramwaj. Z książki dowiemy się różnych obyczajów i tradycji, takich jak Święto dziękczynienia, futbol amerykański itp. Pod koniec książki możemy wyczytać więcej informacji o religii, walucie, kulturze, języku, najważniejszych miastach oraz fladze. Książka jest nie tylko bajką o wędrówce amerykańskiego chłopca Patricka do szkoły i przygodzie jaka go spotyka, ale również jest cennym źródłem historii i obyczajów Stanów. Autorka napisała książkę na podstawie prawdziwych informacji i danych.

Dzięki tej serii i tym książkom dzieci mogą przenieść się na inny kontynent i porównać panującą tam kulturę z naszą. Książki wydane są w twardej oprawie, dzięki czemu nie zniszczą się podczas czytania. Książki wydawnictwa Święty Wojciech są bardzo kolorowe, a rysunki są stosowne do historii, jaka została opisana na danej stronie. Dziecku czyta się ją dosyć szybko i łatwo dzięki dużym literom. A jeśli lubisz łączyć podróże ze zdrowym trybem życia to zapraszam do wcześniejszego wpisu o książkach Zdrowe Nawyki – seria książeczek dla dzieci.

książka stany zjednoczone

Miłego dnia z książką! 😉