Książki od Święty Wojciech – „Czytam rozumiem i wiem”, oraz „Od ucha do ucha”

Posted by

Książki wydawnictwa Święty Wojciech – „Czytam rozumiem i wiem”, oraz „Od ucha do ucha, czyli o uśmiechu i radości”

Dziś wpis o książeczkach wydawnictwa Święty Wojciech, czyli „Czytam rozumiem i wiem”, oraz „Od ucha do ucha, czyli o uśmiechu i radości” Ten wpis powinien powstać nieco wcześniej, bo dnia 2 kwietnia. 2 kwietnia byłaby to idealna data na tego typu wpis o książeczkach religijnych. Tego dnia był Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci oraz rocznica śmierci Jana Pawła II. Jan Paweł II kochał młodzież, dzieci i książki.

A ściślej mówiąc są to książeczki o miłości, uśmiechu, radości, Bogu i pięknym Bożym świecie. Pozycje wydawnicze napisane z poczuciem humoru. Tekst idealnie połączony z ilustracjami, dzięki czemu mały czytelnik angażuje wiele zmysłów. Przede wszystkim, wszystkie trzy książeczki, o których tu piszę, podejmują tematy bliskie dziecku, poruszają to co dzieje się w codziennym życiu.

Bardzo kolorowe książeczki z niewielką ilością tekstu. Niewiele treści daje poczucie niedosytu, że aż się chce czytać kolejne strony. To idealne książeczki dla tych, którym z trudem przychodzi otworzenie książki. Czytając mamy wolność wyboru, chodzi o to, że możemy wybrać sobie interesujący nas tekst, bądź zacząć czytać od A do Z, lub jak kto woli od deski do deski.

Święty Wojciech- „Czytam rozumiem i wiem.”

Autorem książek jest Magda Maciak polonistka i dziennikarka. Jest to seria książeczek napisana w zabawny sposób. Czytając czuć lekkość pióra. Teksty czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Książeczki z serii zachęcają do czytania i angażowania się w analizę przeczytanej treści. Do czytania, malowania, rozwiązywania zadań. Ćwiczenia, bo tak można nazwać tą serię, uczą czytać ze zrozumieniem, używać bogatego słownictwa, rozwiązywać testy, uczyć się samodzielnie, jak również wyszukiwać w tekście konkretnych i potrzebnych informacji. Seria składająca się z pięciu części:

  1. Szkolne sprawy,
  2. Kochana rodzinka,
  3. Jedziemy na wakacje!
  4. Milusie zwierzaki,
  5. Moje pasje.

My posiadamy dwie pierwsze części, ale mamy nadzieję, że kolejne też zagoszczą na naszej książkowej półce i będą często czytane.

„Od ucha do ucha, czyli o uśmiechu i radości.”

Książka w twardej oprawie. Autor ks. Jan Twardowski. Kolorowo, zabawnie i z uśmiechem, tak można podsumować tą książkę. Lekko się czyta i przyjemnie się słucha jak i ogląda. Mądra, wartościowa książeczka, którą warto mieć! i oczywiście czytać! Bo same posiadanie książki nie wystarczy, trzeba czytać, tłumaczyć i wyjaśniać dziecku. Moje maluchy polubiły tą książeczkę za rysunki jak i za zabawną treść. Nie ma co się rozpisywać! Trzeba ją zobaczyć, pooglądać i przeczytać! Książka sprawdzi się idealnie  jako prezent komunijny.

Polecam również mój wcześniejszy wpis o książeczkach Wydawnictwa Święty Wojciech –  Puk, Puk! Czy to mój Bóg? Pierwsza Komunia Święta.