Książki „Złota rybka” oraz „O czym myślisz?”

Posted by

Witam ☺️😘

Książki różne a jednak podobne.

Wiele je łączy, choćby nawet mój wpis. Są to książki jednego autora Przemysława Wechterowicza, oraz wydane przez te same wydawnictwo WAM, a raczej MANDO. ;-D Owe nowe pozycje wydawnicze o których tu mowa, czyli „Złota rybka” oraz „O czym myślisz?” opowiadają o zwierzątkach. Z książek dowiemy się o czym myślą oraz o czym marzą zwierzęta. Możemy wywnioskować, iż zwierzęta są różne, każdy myśli i marzy o czym innym. To tak jak z nami, mamy swoje plany, marzenia, myśli… Jedne są bardzo przyziemne, myślimy o zdrowiu i szczęściu rodzinny, inne są całkiem szalone, wyrwane niczym z kosmosu.

O czym myślisz?

Książeczka w twardej oprawie z tekturowymi kartkami. Wytrzymała, więc idealna dla maluszków. Bardziej do oglądania, trochę mniej do czytania. 😉 To właśnie z tej książki dowiadujemy się o czym tak naprawdę myślą zwierzęta. Jedni myślą o rodzinie, drudzy o zabawkach i biżuterii. Piesek myśli o smakowitej kości, goryl o córeczce, dziewczynka o lalkach a kotek? No właśnie, o czym myśli mały śliczny szary kotek? Tego nie wiemy. Możemy tylko się domyślać. Może o czytelniku, który właśnie na niego patrzy? Zakończenie jest właśnie nietypowe w stosunku do całej książki i można napisać, że niespodziewane. Nie wiem nawet czy mogę zdradzić co się kryje z tyłu książki, może same się przekonajcie, niech też Was to zaskoczy! Tak jak i nas. Polecam książeczkę nawet dla kilkumiesięcznych czytelników, a raczej pożeraczy książek. 😉

Złota rybka

Ta książka zaskakuje śmiesznymi ilustracjami oraz zabawnymi tekstami. Czytając ją nie sposób się nie uśmiechnąć. Jak na złotą rybkę przystało, spełnia wszystkie marzenia i życzenia. Daje wszystko to czego dusza zapragnie, od szczęki dla słonia, melonika dla krokodyla, piłeczek dla małpek, czy też legginsów we flamingi dla żyrafy. Ale nic tak nas nie zaskakuje jak prośba małego goryla, który chce mieć po prostu przyjaciela. Wszystko kończy się nietypowo, bo urlopem złotej rybki. Kto wie, może właśnie i rybka odnalazła swoje szczęście, dzięki gorylowi i teraz cieszą się swoim towarzystwem. Złota rybka to książeczka dla nieco większych dzieciaczków, myślę, że mogę ją polecić dla dzieciaczków od 3 roku. Dodam, że książka jest w twardej oprawie, natomiast strony ma zwykłe papierowe, więc należy trzymać ją z dala od małych moli książkowych. ;-D

Doszliśmy z Piotrusiem do wniosku, że złota rybka z książki „Złota rybka”, która poszła na urlop to tak właściwie poleciała w kosmos, ponieważ we wcześniejszej książce „O czym myślisz?” myślała o kosmosie. ;-D I rybka na koniec spełniła swoje marzenie.

Jak już wcześniej wspomniałam książki są od wydawnictwa MANDO. Zapraszam również na mój wcześniejszy wpis z książką tego wydawnictwa. Wpis pod tytułem „Survival dla alergików (i ich rodzin)”

POLECAM i życzę przyjemnego czytania! 😉