Księżniczka. Crew. Tom 2 Tijan Meyer

Posted by

Recenzja książki Księżniczka. Crew. Tom 2 autorstwa Tijan Meyer

Jest to książka z piękną bardzo kobiecą okładką. Która skutecznie przyciąga uwagę i zachęca do czytania. Już sam tytuł brzmi kusząco i interesująco, jak również opis z tyłu okładki przekonał mnie, że z Księżniczka Crew. Tom2 nie będę się nudzić w te długie jesienne i jakże pochmurne wieczory.

Odnalazłam tę pozycję na stronie TaniaKsiazka.pl

Przeglądając stronę od razu zwróciłam uwagę na okładkę, która jest bardzo kobieca, uwodzicielska i nieco tajemnicza. Jest to lektura wydana przez wydawnictwo Kobiece. Z kategorii literatura obyczajowa, romans, a z gatunku literatury dla młodzieży.

Księżniczka.Crew 2jest kontynuacją książki Ekipa. Crew. tom1, której niestety nie maiałam okazji przeczytać. Z racji tego, iż nie czytałam pierwszej części to przez pierwsze kilkanaście stron trudno mi było się wkręcić w lekturę, a tym samym się w tym wszystkim połapać, o co w tym właściwie chodzi. Jednak po dłuższym czytaniu i poznaniu głównych bohaterów, wkręciłam się tak, że musiałam przeczytać książkę do ostatniej strony. Choć czytając czułam, że to publikacja kierowana do młodzieży, nieco młodszych czytelników niż ja, to zaciekawiła mnie na tyle mocno, że odkładając książkę na półkę, chętnie po nią sięgałam z powrotem, by dowiedzieć się co dalej słychać u moich nowo poznanych kolegów -Bren, Crossa, Zellmana, Jordana i innych członków ekipy. Już od pierwszych stron zostajemy wrzuceni w wir wydarzeń, a sama akcja nie zwalnia ani na chwilę, co jakiś czas rzucając nam zaskakujące zwroty.

Książka wyzwoliła we mnie masę emocji, jak również sporo wspomnień z lat szkoły średnej, gdy robiło się różne rzeczy. Ta powieść pozwoliła mi oderwać się od codzienności. Przejść do świata bohaterów, ich problemów, poza szkołą i pokazała podgląd na budowanie więzi w ekipie.

Głównym wątkiem był związek Bren i Crossa, dwojga nastolatków, pokazujących dorosłe myślenie, więź między nastolatkami, miłosne uniesienia i pełno wszelkich emocji.

Są dla siebie bardzo ważni, wspierają się, potrzebują się nawzajem. Poszliby za sobą w ogień. W książce dostrzegamy motyw ekip, grup młodzieżowych, jak również osób, które chcą za wszelką cenę je zniszczyć. Postronne osoby, nie należące do ekipy, nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że członkowie ekipy są dobrymi przyjaciółmi, traktują się wzajemnie jak gdyby byli jedną wielką rodziną. I gdy ktoś nadepnie na odcisk, choćby jednemu członkowi należącemu do ekipy, wtedy reszta bierze sprawy w swoje ręce i rusza na odwet.

Nastoletnie życie nie jest kolorowe i łatwe. Pojawiają się problemy i komplikacje, z którymi trzeba się zmierzyć, jak również zastanowić się nad swoją przyszłością, co dalej.

Gdy zaczynałam, początek Księżniczka Crew 2 był trudny, gdyż musiałam wczuć się w opowieść i rozeznać się o co w tym wszystkim chodzi. Następnie całość była dość skomplikowana, dużo się działo, pojawiały się co jakiś czas nowe osoby, nowe wątki. Z tego co wyczytałam z internetu, były to nawiązania do poprzednej serii książek „Fallen Crest„. Koniec końców wszystko wyszło nieźle. Widać, że autorka Tijan przemyślała całość. Ciężko było oderwać się od lektury. Całość czytało się sprawnie, w miarę szybko, gdyż zajęło mi to jakieś 3 dni. A książka jest dość spora, licząca 455 stron. Powieść podzielona na nieduże rozdziały, które składają się z kilku stron, więc można było odłożyć książkę, zaprzestając czytanie na konkretnym rozdziale i powracając za jakiś czas.

Tytuł Księżniczka Crew 2 a treść książki

Główna bohaterka Bren Monroe z pewnością udowadnia, że jest księżniczką ekipy. Pod koniec książki czytamy, że Bren występuje w wywiadzie telewizyjnym na temat ekip, gdzie w nagraniu swojej osoby obserwuje jak wypadła. Dokładnie opisuje wizerunek, taki sam jak widzimy na okładce. Siedzi na krześle, ubrana w spodenki, koszulkę, czarne buty, otulona sweterkiem, z pochyloną głową, gdzie włosy zakrywają jej niemalże całą twarz. Włosy wydają się na ciemniejsze niż w rzeczywistości. Opowiada, że pewnie tak miało być… pozostawiajac trochę tajemniczości.

Mam nadzieję, że moja recenzja książki Księżniczka Crew 2 zaciekawi i zainteresuje, co poskutkuje przeczytaniem jej, a być może i całej serii.

Zapraszam również do przeczytania mojego wcześniejszego wpisu z książką „Idealna opiekunka Phoebe Morgan” z księgarni TaniaKsiazka.pl