Kultura daje nura

Kultura daje nura, kiedy nie wiecie jak zachować się w INTERNECIE

Posted by

Za moich czasów, za czasów mojej młodości.. to brzmi jak za epoki dinozaurów i właśnie mniej więcej w tym stylu jest ta książka…

Czytając książkę mamy porównania jak było kiedyś a jak jest teraz. Za czasów mojego dzieciństwa nie było takiej różnorodności literatury dziecięcej, więc teraz wszystko nadrabiam z moimi maluchami jak i sama. Tak, czasem też i sama czytam książki dziecięce czy też młodzieżowe.. a co! kto mi zabroni. Ja jestem jeszcze z tych osób wychowanych za czasów dinozaurów, więc wolę książki papierowe a nie te internetowe ebooki.

A kiedyś to było tak… że dzieci każdą swoją wolną chwilę spędzały na podwórku grając w piłkę czy też w gumę, bądź skacząc na skakance. Teraz wszystko sprowadza się do gier internetowych, filmów, youtubów, facebooków,itp Kiedyś robiło się zdjęcia dla wspomnień do rodzinnego albumu, bądź dawało się rodzinie w prezencie, teraz nawet nikt nie kusi się by wywołac swoje zdjęcia, wszystko jest zapisane w pilkach na komputerach, bądź też wystawiamy zdjęcia publicznie do wglądu dla wszystkich na przykład na IG. Nawet czasem nie zdając sobie sprawy, jakie zagrożenia i problemy niesie ze sobą internet. Bo „Kultura daje nura, kiedy nie wiecie jak zachować się w INTERNECIE”.

Za czasów mojego dzieciństwa nie było internetu, więc nawet taka książka jak ta którą Wam dziś przedstawię nie była aż tak potrzebna. A teraz, gdy internet traktujemy jak powietrze, bez którego nie możemy żyć, również nie możemy przejść obojętnie  obok książki pod tytułem” Kultura daje nura, kiedy nie wiecie jak zachować się w INTERNECIE„. Jest to książka wydawnictwa Święty Wojciech.

Tak więc nie było telefonów komórkowych, maili, mediów społecznościowych itp i nikt się nie bał, że jego dane zostaną ujawnione, bądź też źle i niewłaściwie wykorzystane. Pisząc na przykład listy używało się prawdziwych danych, a nie takich wymyślonych, jak teraz pisząc na przykład komentarz pod postem; czarnulka 89. Owe czasy sprzyjają hejterom, gdyż większość myśli że są bezkarni, dodając nick i wstawiając awatar, bądź jakąś grafikę jako swoje zdjęcie. Ale jak się dowiecie z książki w internecie nic nie ginie!

Dzięki tej książce dowiesz się:

  • dlaczego należy chronić swoje dane osobowe,
  • kiedy nie wypada pisać SMSów i rozmawiać przez telefon,
  • dlaczego do sieci nie należy wrzucać zdjęć innych osób bez ich zgody na publikację,
  • oraz to że hejt jest niedopuszczalny,

Fajnie byłoby gdybyście udali się na lekcję savoir-vivre’u bądź poszukali coś o tym w internecie, ale najlepiej byłoby byście przeczytali to w owej książce, bądź w jakiejś papierowej gazecie! 😀

Książka autorstwa Ines Krawczyk MChR, ilustracje Eluta Kidacka. Książka liczy około70 stron. Czcionka duża i wyraźna ułatwiająca czytanie.