Kursy internetowe. Rozwój osobisty. Czy mam na to czas będąc mamą?

Posted by

Pierwszy raz zostałam mamą w dniu obrony pracy magisterskiej. Będąc w drugiej ciąży planowałam dalszą naukę, studia. Jednak dzieci zmieniają wszystko i sprawy inaczej się potoczyły niż wcześniej zakładałam. Jestem mamą dwóch małych urwisów i na wszystko brakuje mi czasu. Nawet nie mam kiedy dopić do końca ciepłej kawy, już nie mówiąc o studiach czy jakiś kursach stacjonarnych. Jestem mamą więc stawiam na rozwój moich dzieci. Dużo czytamy, oglądamy książeczki, gramy w różne gry, układamy i dopasowujemy obrazki. Ale skoro na co dzień zajmuję się edukacją dzieci, bo przecież zabawa dla takich maluchów to też nauka, i chcę by moje dzieci również się uczyły, nie mogę sama spocząć na laurach. Dlatego stawiam również na swój rozwój osobisty. Staram się dużo czytać. Czytam gdy tylko mam na to czas. Zazwyczaj wieczorem, gdy dzieci już śpią, wtedy również powstają moje wpisy na bloga. Pomyślałam, że skoro mam już bloga i to tematycznie związanego z dziećmi a do tego dużo czytam, warto coś zrobić w tym kierunku i pomyśleć nad dalszą edukacją i rozwojem. Postanowiłam rozpocząć kursy internetowe.

Moje kursy internetowe.

Na stronie Platforma kursów online – Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu, wyszukałam kursy które najbardziej mnie zainteresowały i które w jakiś sposób przydadzą mi się w wychowaniu moich dzieci.

Ja wybrałam kursy takie jak;

  • Rozwój kreatywności dziecka.
  • Biblioterapia i bajkoterapia.

Kursów na tej stronie jest sporo, więc wybór jest trudny. Co mnie ogranicza w wyborze to właśnie czas, gdyż muszę znaleźć tą przysłowiową chwilę by sobie poczytać. Jak na razie wybrałam te dwa kursy internetowe, które wypunktowałam wyżej. Po skończonych kursach, o ile uda mi się zdać. ;-p pochwalę się dyplomem w kolejnym wpisie. Zainteresowały mnie również kursy takie jak; Kariera i macierzyństwo – praktyczny kurs dla mam, psychologia dziecka oraz zarządzanie czasem. Myślę, że ten ostatni kurs jak najbardziej by mi się przydał, może w końcu ze wszystkim bym się wyrobiła. 😉

Czemu zdecydowałam się akurat na te kursy? Stwierdziłam, że dużo czytamy z dziećmi, więc warto to wykorzystać i dokształcić się w tym kierunku. Do tego te kursy, mam oczywiście taką nadzieję, jak najbardziej pomogą mi w tworzeniu wpisów na bloga.

Prawdę mówiąc kursów jest bardzo wiele z różnych dziedzin, tylko trzeba znać swoje zainteresowania i potrzeby. 😉 Jeśli na przykład jesteśmy przy tworzeniu bloga to wtedy pomocne mogą okazać się takie kursy jak: Podstawy programowania stron internetowych, Nagrywanie filmów smartfonem, NAKRĘĆ TO – profesjonalne filmy wideo oraz Skuteczna reklama na Facebooku. Jeśli jednak żadne z tych kursów nie przypadło nam do gustu, wtedy możemy pomyśleć o swoim wyglądzie. Każda kobieta lubi dbać o swój wygląd, więc można poszerzyć wiedzę i w tym temacie. Do wyboru są kursy takie jak; Kosmetologia estetyczna, Kurs wizażu, a nawet Beauty Coach. 😉

Kursy internetowe, korzyść i rozwój czy strata czasu i pieniędzy?

Żyjemy w takich czasach, że bez internetu, laptopa, telefonu to jak bez ręki. Warto dostęp do internetu jakoś dobrze wykorzystać. Przesiadując nawet kilkanaście minut dziennie przed telefonem czy laptopem, możemy te minuty spożytkować bardziej rozwojowo i kreatywnie. Oczywiście nie ma co robić czegoś na siłę. Musimy tego chcieć i wiedzieć co nas konkretnie interesuje i w czym byśmy chcieli się podszkolić. Załóżmy, że ja wybrałam jakiś kurs tematycznie ni w ząb ze mną nie powiązany, ale pomyślałam sobie; a co ja nie dam rady? Pewnie, że dam! I się zapisałam. Jednak to mi wcale nie idzie, nie mam o tym zielonego pojęcia, o do tego jakoś temat mnie jednak nie kręci, wtedy to właśnie jest strata czasu i pieniędzy.

Warto, z takich kursów, moim zdaniem, korzystać z rozwagą, aby działania były jak najbardziej efektywne. Kursy internetowe dają możliwość podniesienia swoich kwalifikacji, bez wychodzenia z domu. Na kursach online uczestniczymy wtedy, gdy mamy na to czas. Ja jeszcze walczę z moim czasem, by właśnie uczestniczyć w moich kursach. Jak już wcześniej pisałam, przeglądając stronę z kursami interesowało mnie i interesuje mnóstwo rzeczy. Jednak postanowiłam skupić się najbardziej na tym, co tak naprawdę jest mi teraz potrzebne. Przemyślałam moją decyzję, co do tego czego teraz potrzebuję i co mi by się obecnie przydało, oraz co tak naprawdę mnie interesuje i co jest priorytetem. Dzięki takim internetowym kursom bez wychodzenia z domu możemy nabyć nowe umiejętności, które sprawią, że lepiej poradzimy sobie nie tylko w pracy, może nawet ktoś nas za to doceni, lecz także przydadzą się w życiu prywatnym.

Z pewnością warto spróbować i pomyśleć również o swoim rozwoju! 😉