Łóżka z szufladami – niezastąpione w małych przestrzeniach

Posted by

Od wielu lat sprytne metody przechowywania oraz funkcjonalne meble są w modzie. Gdy w grę wchodzi pełne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, liczy się każda, nawet najmniejsza szuflada. Unikalny wygląd oraz praktyczne zastosowanie sprawiają, że pokój nabiera estetycznego wyglądu. Co więcej, gdy każda rzecz ma swoje miejsce, utrzymanie porządku staje się łatwiejsze. Dlatego posiadanie w swojej sypialni łóżka z szufladami oznacza koniec z upychaniem pościeli innych przedmiotów, które chcielibyśmy ukryć w szafie czy plastikowych pudłach.

Jako że sypialnia jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w całym domu i spędzamy tam dużo czasu, warto sprawić, żeby pomieszczenie to było dla nas idealne.

Dlatego łóżka z szufladami znaleźć można w wielu kształtach i kolorach. Tapicerka dopasowana do kolory ściany sprawi, że pokój będzie wyglądać elegancko i luksusowo, a łóżko z drewnianym stelażem idealnie wpasuje się do rustykalnego stylu pomieszczenia. Natomiast obicie w odważnych kolorach wybije się na tle białej ściany i będzie główną atrakcją  pokoju, obok której nikt nie przejdzie obojętnie.

Kliknij i sprawdź ofertę łóżek z szufladami w sklepie meblowym edinos.pl.

Łóżko z szufladami idealnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego

Zaaranżowanie przyjaznej przestrzeni dla dziecka do zabawy, nauki i odpoczynku jest często wyzwaniem. Pokój musi być nie tylko bezpieczny i ładnie przystrojony, ale i praktyczny. Wraz z wiekiem, dziecko zdobywa nowe umiejętności, zainteresowania a asortyment zabawek i przedmiotów do nauki zwiększa się. Dlatego już na początku warto patrzeć w przyszłość i na zapas pomyśleć o sposobie na przechowywanie przedmiotów pociechy.

W tym przypadku bezpieczeństwo gra bardzo ważną rolę. Dlatego większość łóżek, szczególnie dla młodszych dzieci, są wykonane z materiałów wysokiej jakości, posiadają zaokrąglone krawędzie oraz barierki zapewniające bezpieczeństwo podczas snu. Zadbanie o bezpieczeństwo i wygodę dziecka sprawia, że rodzice również śpią spokojnie. Jednak w tym przypadku również liczy się wygląd, który zadowoli małego właściciela łóżka. Tutaj również jest w czym wybierać. Wesołe kolory, motywy zwierząt czy ramy w kształcie domków z kominem lub ozdobione niczym z pokoju księżniczki sprawi, że łóżko stanie się ulubionym miejscem do zabawy i odpoczynku.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie łóżka z szufladami?

Tak jak przy zakupie innych mebli, warto jest przemyśleć, czy dane łóżko jest dla nas odpowiednie. Aby w pełni wykorzystać potencjał łóżka z szufladami, ważne jest rozważenie dwóch kwestii. Pierwszym istotnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest wielkość pokoju, do którego ma trafić łóżko. Żeby w pełni otworzyć szuflady i mieć do nich swobodny dostęp potrzeba do tego pewnej wolnej przestrzeni. Dlatego w bardzo ciasnych przestrzeniach wykorzystanie pełnego potencjału szuflad może przysporzyć problemów. W takim wypadku rozwiązaniem może okazać się wybranie łóżka, które jest nieco mniejsze oraz ustawienie go w miejscu, które umożliwia swobodny dostęp do szuflad.

Drugą ważną kwestią jest wygoda i zadowolenie podczas użytkowania. Ponieważ w większości przypadków szuflady znajdują się bardzo nisko, ciągłe schylanie się może być uciążliwe i odbierać przyjemność z posiadania takiej metody przechowywania. Z tego powodu warto dokładnie obejrzeć wiele modeli łóżek z szufladami i wybrać to, które odpowiada naszym potrzebom. Wygodniejsze wtedy może być takie łóżko, którego szuflady są umieszczone nieco wyżej niż tuż przy podłodze.

Podsumowanie

Łóżko z szufladami to świetny pomysł na wykorzystanie dostępnej przestrzeni w sytuacji, gdy posiadamy małą sypialnię a sporo przedmiotów, które potrzebują swojego miejsca. Dobierając odpowiednie dla nas łóżko, staniemy się posiadaczami wielofunkcyjnego, praktycznego mebla, który będzie cieszył oko i służył nam przez wiele lat. Co więcej, takie łóżko sprawdzi się znakomicie również w pokoju dla dziecka. Solidne wykonanie zapewni dziecku bezpieczeństwo, a różnorodność wersji kolorystycznych oraz wzorów nada pokojowi bajowego wyglądu i pomoże utrzymać porządek.

Wpis sponsorowany