Magia księżycowa. Mity, zaklęcia, przepisy i rytuały D. J. Conway

Posted by

Kompendium wiedzy o magii księżycowej – Magia księżycowa. Mity, zaklęcia, przepisy i rytuały. Autorka D.J. CONWAY

Jest to poradnik o Magii księżycowej wzbogacony o ciekawe przepisy, rytuały i zaklęcia. To z tej pozycji dowiadujemy się, jak korzystać z nieustannie zmieniającej się energii Księżyca. Tak, by napełnić większą mocą swoje działania magiczne w naszym codziennym prostym życiu. To właśnie z tej książki dowiemy się między innymi w jakiej fazie Księżyca obciąć włosy, by były mocniejsze, a kiedy sadzić rośliny, by rosły szybciej. Czy to nie brzmi jak prawdziwa magia?

Magia księżycowa jest jedną z najprostszych i najbardziej skutecznych technik magicznych, dzięki którym możesz poprawić jakość swojego życia. Dowiedziałam się, iż co miesiąc poziom naszej energii się zwiększa lub zmniejsza, a to wszystko w zależności od fazy Księżyca. To właśnie w zależności od fazy księżyca mobilizujemy się do rozpoczęcia nowych przedsięwzięć, a innym razem ukierunkowujemy w stronę wyciszenia i kontemplacji. Niezależnie od tego, czy Księżyc sprawia, że czujesz się gotowa na nowe wyzwania, przygody i doświadczenia, czy też wręcz opadasz z sił i nie chce Ci się nic robić, możesz skorzystać z jego energii, by działała na twoją korzyść niemalże każdego dnia.

Słynna pisarka D.J. Conway wyjaśnia, w jaki sposób każdy z trzynastu miesięcy księżycowych jest bezpośrednio powiązany z sezonowym przepływem energii. Korzystając z 79 współczesnych pogańskich rytuałów na wzbudzenie energii Księżyca i celebrowanie jego faz, można poprawić swój stan fizyczny, emocjonalny i oczywiście najważniejsze duchowy. Wystarczy tylko, że zharmonizujesz się z naturalnymi siłami Księżyca.

Nic nie podlega wątpliwości, że księżyc od dawna w ludziach wzbudzał fascynację, oraz stanowił niezwykłą inspirację dla wielu legend i wierzeń. Postrzegany zarówno jako zwiastun niepowodzeń i nieszczęść, jak i pomyślności i nieustannego szczęścia. I to dlatego do dzisiejszego dnia stanowi nieustanne źródło badań, czy to dla naukowców, czy też fanów mistycyzmu. Autorka D.J. Conway postanowiła przybliżyć swoim czytelnikom ciekawe opowieści, mity jak i rytuały związane właśnie z magią księżycową.

Książka Magia księżycowa obfitująca w praktyczną magię zawiera także:

  • sezonowe receptury kulinarne i przepisy oraz podpowiedzi na proste dekoracje domu;
  • medytacje księżycowe, rytuały i zaklęcia;
  • mitologię i symbolikę księżycową;
  • opis starożytnych bogiń, bogów i świąt.

Dlaczego skusiłam się na przeczytanie książki Magia księżycowa:

Poozycję Magia księżycowa wydaną przez wydawnictwo kobiece odszukałam na stronie Taniaksiazka.pl w zakładce nowości. Skusiła mnie oczywiście piękna nietuzinkowa okładka, jak i opis. Nieprzeciętna grafika, twarda oprawa, to wszystko zachęca do wzięcia tej lektury do ręki. Kompendium liczące dokładnie 420 stron. Pomyślałam, że czas coś zmienić, gdyż dotychczas zazwyczaj sięgałam po lekkie romanse. Zatem nastał czas  przestawić się na nieco inną lekturę. Fajnie gdyby był to jakiś ciekawy poradniki, aby zdobyć nieco wiedzy w innych dziedzinach. I tak oto padło na pozycję Magia księżycowa. Choć nie byłam przekonana do rytuałów, gdyż wiedziałam, że i tak ich nie wykorzystam w praktyce, to przepisy na różne potrawy, jak i podpowiedzi z rękodziełem, jak najbardziej mi przypadają do gustu.

Nieco dowiedziałam się o fazach księżyca, mitach i o boginiach co mnie zainteresowało. Choć nie powiem, że jakoś mocno, że aż nie mogłam oderwać się od lektury. Fajnie było poczytać o mitach, zabobonach i wierzeniach związanych z księżycem. Dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy o których wcześniej nie wiedziałam. Miejscami w książce zostały umieszczone obrazki, co umilało lekturę i wzmacniało wyobraźnię.

Treść napisana bardzo encyklopedycznie, jakby zaczerpnięta wiedza z jakiejś podręcznikowej encyklopedii i wklejona w treść książki. Niestety, nie ma zbytnio odnośników, odnoszących do źródła, skąd autorka czerpała wiedzę opisaną w książce. A szkoda, bo nie do końca czułam, czy brać to wszystko na serio, czy z przymrużeniem oka. Choćby zamieszczone rytuały, do których zostały niby wymienione potrzebne konkretne rzeczy i składniki. Jednak, została zamieszczona notka coś w stylu „jeśli nie masz wszystkich tych rzeczy i składników, to weź coś innego/improwizuj”.

Autorka również podkreśla, że te rytuały można traktować jako formę rozrywki i pewnej zabawy. Jednak jak dla mnie, nie brzmi to przekonująco i prawdziwie, tym bardziej odnosząc się do tak fachowej, niemalże encyklopedycznej treści. Należy jednak pamiętać, że nie powinno się brać wszystkiego tutaj za pewnik, prawdę objawioną. Odniosłam wrażenie, jakby wszystko było napisane z przymróżeniem oka, nieco przepisanej wiedzy i dodanie zapychaczy typu przepisy i rękodzieła. Ta lektura jakoś zbytnio mnie do siebie nie przekonała, może to nie są do końca moje klimaty i muszę poszukać czegoś innego..

Napiszcie, czy czytaliście książkę Magia księżycowa i jakie pozostały po niej wrażenia. Co do tej lektury mam jakieś mieszane uczucia. Bardzo się cieszyłam na jej przeczytanie, być może spodziewałam się czegoś zupełnie innego.

Przy okazji zapraszam do innych moich wpisów z książkami zamówionymi z księgarni Taniaksiazka.pl między innymi do Jak być sobą Cath Howe-recenzja książki