Mały, czerwony autobus w moim mieście

Posted by

Książeczka dla dzieci napisana i zilustrowana przez Doris Eisenburger. Doris jest ilustratorką książek dla dzieci już od 20 lat. Jest żoną oraz mamą dwóch córek i mieszka w Monachium. Doris Eisenburger tworzy bardzo bogate w szczegóły ilustracje, które przyciagaja uwagę nie tylko najmłodszych. Przy tak bogato zdobionych stronach, tekst wydaje się być tylko dodatkiem do całości…

Poprzez swoją książkę uwalnia w każdym swoim czytelniku chęć odkrycia swojego miasta, nawet po to, by odkryć je jeszcze raz z drugiej perspektywy, na nowo. Co też mali czytelnicy, czy też dziadkowie, jak i rodzice, powinni wiedzieć przed przeczytaniem Małego, czerwonego Autobusu? Rodzice i dzieci powinni zdecydowanie poświęcić na tą książkę więcej czasu, nie tylko, po to aby przeczytać teks, ale dokładnie obejrzeć ilustracje, które są bardzo szczegółowe i bogate w najdrobniejsze detale. Ilustracje pomagają pobudzić wyobraźnię, ćwiczą pamięć oraz wpływają na koncentrację. Wzrok zatrzymuję się tu nawet na tych najdrobniejszych, najmniejszych szczegółach. I tu zdecydowanie przydadzą się okulary, by niczego nie ominąć oglądając obrazki i aby nie pominąć najdrobniejszych szczegółów. Byłoby cudownie, gdyby rodzice, czy dziadkowie poprzez przeczytanie książki, jak również obejrzenie ilustracji pobudzili w dzieciach chęć zgłębienia wiedzy o swoim mieście w którym mieszkają. Historia nawet waszego miasta może was zaupełnie zaskoczyć. Pokazuje, iż zwiedzanie miasta nie musi być nudne, a barwne i kolorowe, niczym z fantastycznej fikcyjnej bajki. Wystarczy tylko ciekawy pomysł na zwiedzanie, doskonały plan i mamy wycieczkę jak z marzeń. Na ostatniej stronie są ukryte zagadki, takie małe szczegóły, które należy odkryć na stronach książki. To zagadka nie tylko dla małych moli książkowych, ale i dorosłych. Książka Mały, czerwony autobus została przetłumaczona na wiele języków, w tym na język polski. Tytuł w języku angielskim The Little Red Bus-In the City.

Jest to fikcja dla dzieci, która rozwija wyobraźnię i pobudza ciekawość zwiedzenia swojego miasta.

To wyjątkowa książka o wysokiej jakości ilustracji z każdego punktu widzenia. Czerwony autobus to fantastyczny pomysł na odkrywanie fikcyjnego miasta. Nawet w moim mieście – Białystok, jest taki czerwony autobus, który można wynająć do zwiedzania Białegostoku. Jest to książka gdzie przeplata się historia, architektura, kultura, z fikcją literacką.

To cudowne, że ta książka wzbudziła tak wielkie zainteresowanie na prawie całym świeci i została przetłumaczona na różne języki.

I na to zdecydowanie zasłużyła, ponieważ ma piękne i bogate w szczegóły iustracje, oraz ciekawą i wciągającą opowieść o pewnej rodzinie i o niezwykłym, małym autobusie. Mały, czerwony autobus to bardzo wyjątowy pojazd, potrafi jeździć, pływać oraz latać. Jego kierowcą jak i właścicielką i projektantką jest ciocia Pola. Ciocia Pola wraz z gromadką zwierząt; ostronosem Packiem, kotką Semiramidą, papugą Pepe oraz z dziećmi Lizą, Emmą, Łukaszem i Benkiem zwiedza miasto. Zwiedzają miasto z zupełnie innej perspektywy niż zazwyczaj. W mieście jest wiele do odkrycia. Wszystkie zwiedzane miejsca łaczy coś specialnego- postać smoka!

W opowieści przeplatają się wzmianki o architekturze, historii i literaturze, które zachęcają do poszukiwań i spełniania marzeń.

Książka została wydana przez wydawnictwo Zielona Litera. Pozycja wydana w większym formacie i w twardej oprawie, dzięki czemu po kilku przeczytaniach i oglądaniu nadal wygląda świetnie, i zachowuje się przez bardzo długi czas w idealnym stanie.

Opowieść jak i ilustracje bardzo nam przypadły do gustu, jak również wzbudziły chęć poznania innych miast. Ostatnio byliśmy w Wilnie, gdzie właśnie jeźdzą czerwone autobusy, a architektura starego miasta bardzo przypomina tą z ilustracji, które zostały przedstawione w książce.

Zdecydowanie polecam przeczytać!

Polecam również inne ciekawe pozycje tego samego wydawnictwa, między innymi Tata umie wszystko. No, prawie wszystko!, jak również Książka dla dzieci Podaj dalej, autor Günther Jakobs