Site icon Blog Mama

Mały, czerwony autobus w moim mieście

Książeczka dla dzieci napisana i zilustrowana przez Doris Eisenburger. Doris jest ilustratorką książek dla dzieci już od 20 lat. Jest żoną oraz mamą dwóch córek i mieszka w Monachium. Doris Eisenburger tworzy bardzo bogate w szczegóły ilustracje, które przyciagaja uwagę nie tylko najmłodszych. Przy tak bogato zdobionych stronach, tekst wydaje się być tylko dodatkiem do całości…

Poprzez swoją książkę uwalnia w każdym swoim czytelniku chęć odkrycia swojego miasta, nawet po to, by odkryć je jeszcze raz z drugiej perspektywy, na nowo. Co też mali czytelnicy, czy też dziadkowie, jak i rodzice, powinni wiedzieć przed przeczytaniem Małego, czerwonego Autobusu? Rodzice i dzieci powinni zdecydowanie poświęcić na tą książkę więcej czasu, nie tylko, po to aby przeczytać teks, ale dokładnie obejrzeć ilustracje, które są bardzo szczegółowe i bogate w najdrobniejsze detale. Ilustracje pomagają pobudzić wyobraźnię, ćwiczą pamięć oraz wpływają na koncentrację. Wzrok zatrzymuję się tu nawet na tych najdrobniejszych, najmniejszych szczegółach. I tu zdecydowanie przydadzą się okulary, by niczego nie ominąć oglądając obrazki i aby nie pominąć najdrobniejszych szczegółów. Byłoby cudownie, gdyby rodzice, czy dziadkowie poprzez przeczytanie książki, jak również obejrzenie ilustracji pobudzili w dzieciach chęć zgłębienia wiedzy o swoim mieście w którym mieszkają. Historia nawet waszego miasta może was zaupełnie zaskoczyć. Pokazuje, iż zwiedzanie miasta nie musi być nudne, a barwne i kolorowe, niczym z fantastycznej fikcyjnej bajki. Wystarczy tylko ciekawy pomysł na zwiedzanie, doskonały plan i mamy wycieczkę jak z marzeń. Na ostatniej stronie są ukryte zagadki, takie małe szczegóły, które należy odkryć na stronach książki. To zagadka nie tylko dla małych moli książkowych, ale i dorosłych. Książka Mały, czerwony autobus została przetłumaczona na wiele języków, w tym na język polski. Tytuł w języku angielskim The Little Red Bus-In the City.

Jest to fikcja dla dzieci, która rozwija wyobraźnię i pobudza ciekawość zwiedzenia swojego miasta.

To wyjątkowa książka o wysokiej jakości ilustracji z każdego punktu widzenia. Czerwony autobus to fantastyczny pomysł na odkrywanie fikcyjnego miasta. Nawet w moim mieście – Białystok, jest taki czerwony autobus, który można wynająć do zwiedzania Białegostoku. Jest to książka gdzie przeplata się historia, architektura, kultura, z fikcją literacką.

To cudowne, że ta książka wzbudziła tak wielkie zainteresowanie na prawie całym świeci i została przetłumaczona na różne języki.

I na to zdecydowanie zasłużyła, ponieważ ma piękne i bogate w szczegóły iustracje, oraz ciekawą i wciągającą opowieść o pewnej rodzinie i o niezwykłym, małym autobusie. Mały, czerwony autobus to bardzo wyjątowy pojazd, potrafi jeździć, pływać oraz latać. Jego kierowcą jak i właścicielką i projektantką jest ciocia Pola. Ciocia Pola wraz z gromadką zwierząt; ostronosem Packiem, kotką Semiramidą, papugą Pepe oraz z dziećmi Lizą, Emmą, Łukaszem i Benkiem zwiedza miasto. Zwiedzają miasto z zupełnie innej perspektywy niż zazwyczaj. W mieście jest wiele do odkrycia. Wszystkie zwiedzane miejsca łaczy coś specialnego- postać smoka!

W opowieści przeplatają się wzmianki o architekturze, historii i literaturze, które zachęcają do poszukiwań i spełniania marzeń.

Książka została wydana przez wydawnictwo Zielona Litera. Pozycja wydana w większym formacie i w twardej oprawie, dzięki czemu po kilku przeczytaniach i oglądaniu nadal wygląda świetnie, i zachowuje się przez bardzo długi czas w idealnym stanie.

Opowieść jak i ilustracje bardzo nam przypadły do gustu, jak również wzbudziły chęć poznania innych miast. Ostatnio byliśmy w Wilnie, gdzie właśnie jeźdzą czerwone autobusy, a architektura starego miasta bardzo przypomina tą z ilustracji, które zostały przedstawione w książce.

Zdecydowanie polecam przeczytać!

Polecam również inne ciekawe pozycje tego samego wydawnictwa, między innymi Tata umie wszystko. No, prawie wszystko!, jak również Książka dla dzieci Podaj dalej, autor Günther Jakobs

Exit mobile version